Sünnitusjärgne püha aeg

Sünnitusjärgne püha aeg

Sünnitusjärgsed hetked on Püha Aeg. See on aeg tähistada sündi.

Sinu lapse silmad on väga tundlikud ereda valguse suhtes, seepärast timmi valgus hajutatuks

Kui ruum on jahe, kata laps tekikesega, pane talle pähe mütsike, jalga sokikesed.

Katsu oma lapse nahka õrnalt ja armastusega. Armastav silmavaade ja puudutus seovad sind, last ja lapse isa omavahel.

Lapse tunnetus on paar tundi pärast sündi kõrgenenud, laps on ülitundlik. Laps suudab vaadata, kuulata, nuusutada lõhna ja tunda ära helid, mida ta on kogenud emakas olles. Nii tundlik ja läbinägelik järgnevatel nädalatel ta enam ei ole.

Sa ei pruugi tunda emaks olemise tunnet otsekohe pärast sünnitust. Kurnatus ja läbielamised ning jätkuvad sisemised muutused domineerivad veel mõnda aega naise kehas ja meeles. Luba endale lõdvestust, et keha ja meel saaksid kosuda ja stabiliseeruda. Emadus on sinus olemas ja ta avaldub sügavalt sinu sisemast. Läheb lihtsalt veidi aega. Luba endale ühendust oma lapsega.

Hiljem võid sa rääkida oma teiste naistuttavatega, kes räägivad oma kogemustest ning jagavad õpetusi lapse eest hoolitsemiseks.

Lapse sünnitamine ei ole inimlik toiming. Lapse sünnitamine on täielikult jumalik, jumalik, jumalik ja jumalik toiming.

Õnnistus igaveseks

Nabanööri läbilõikamine on sinu lapse elus kõige tähtsam sündmus. Sinu laps on hakanud iseseisvalt hingama, iseseisvalt ja sõltumatult kätte saama Praanat – eluenergiat. Nabanööri puseerimine vaibub. Ja siis kui sina või isa nabanööri läbi lõikab, saab lapsele teadlikult selgeks tema individuaalsus. Õnnistage oma lapse Elu ja Hinge. Olge tänulikud sündimise ime ja sündinu ees. Õnnistage oma last igaveseks.

Lapse õnnistamiseks on yogidel spetsiaalne palve

Gurmukhi keeles: Poota Mata Kee Aasees

Inglise keeles: Oh, Child, this is Thy Mother’s Blessing

Eesti keeles: oo, mu laps, see on Sinu Ema Palve

Eestikeelne tõlge( palun, kui oled poeetiline, kohanda seda endale kaunimaks –tõlkis Eha Kooser)

Oo, mu laps, see on Sinu Ema Palve

Iga Hingetõmbega hoia oma meeles Loojat

Iga eluhetkega kummarda Universumi Valitsejat

Läbi looja Mäletamise, peseb Looja kohaolek

Sinult kogu süü ja esivanemad on kaitstud

Mediteerides piiramatul ja lõpmatul Loojal

On Sinu Tõeline Õpetaja sinu vastu helde

Ning sa tunned Pühaduste armastust

Olgu sinu kehakatteks austus Looja Vastu

Ja sinu igapäevaseks toiduks palved Looja poole

Sinu joogiks Jumalik Nektar, mis toob sulle pika elu

Sinu jumalikud mõtted tagavad sulle Lõputu Rõõmu

Õnneliku, muretu ja nauditava elu, kus sinu unistused täituvad,

las su meel olla usin mesilane, kes Lootoslillelt korjab nektarit,

mis seob su Hinge Loojaga ja Guru Nanak’iga

Sinu elu õnnelik õitseng on kui vihmapiisk, mis kustutab janu

Eraldumine nabanöörist

Raseduse ajal annab ema oma vere, oma füüsilise energia, oma kehaained  ja alistub täielikult iseendale. Sünnituse ajal avab ema end Totaalselt kõikidel tasanditel: füüsiliselt, emotsionaalselt ja hingeliselt. Ema teadvus loob aluse lapse alateadvusele alates raseduse 120’ndast päevast kuni nabanööri katkemiseni.

Kui algub lahkuminek ema ja lapse vahel, mis algab nabanööri katkemisega, võib ema tunda vabanemist, tühjust, ilmajäämist, olla emotsionaalselt tasakaalutu, nõrk ja haavatav. Ema võib tunda et ta on ilma Aurata. Mõned naised tunnevad, et nad on ilma nahata. See on sinu teadvuse ja närvisüsteemi jaoks täielik shokk, ema ja lapse keha eraldumine. Sellega harjumine nii emal kui lapsel võtab aega kuni kolm aastat, mille jooksul energiad suudavad häälestuda.

Lapse alateadvuslikud mustrid toimivad kogu tema eluaja. Pärast nabanööri läbilõikamist hakkavad välja kujunema tema isiklikud peenenergia kehad. Hinge keha (1. keha) ja Peen keha (9. keha) on surematud. Loote hingestudes on tulevane laps sisenenud loote kehasse oma kahe peenkehaga, ülejäänud kaheksat peenkeha jagab ema oma lapsele. Ning nabanööri läbilõikamine on väga suur ja ärevust ning ebakindlust tekitav muutus nii lapsele kui emale. Järgneva kolme aasta jooksul eraldub lapse aura ema aurast järk järgult ning lapse kaheksa peenkeha arenevad ja saavutavad iseseisvuse. Sellele vaatamata jääb lapse ja ema vahele tugev side kogu nende eluks

„Me kasutame oma lapsi kui väärtpabereid, mis tagavad meie turvalisuse. Ja lapsed hakkavad kasutama oma vanemaid kui väärtpabereid, et tagada oma turvalisus. Ja niimoodi on kogu elu suur segadus. Vanemad peaksid andma lapsele tema oma turvalisuse; lapse väärtpaberiks on Tõde ja Looja. Andke lastele nende tõeline identiteet ja te saate olema inglid maa peal“

YB, 1975

Rinnanibude stimuleerimine akriveerib kontraktsioone

Pärast sündi, kui lapse elufunktsioonid on stabiliseerunud, tõsta laps oma rinnale, et ta saaks imeda rinda. Laps ei pruugi kohe imeda. Ära sellest heitu. Laps on samuti kurnatud, kui sinagi. Lisaks on laps rabatud uuest keskkonnast. Ja kui laps ei ime rinda, ehk ainult limpsib veidi või lihtsalt puudutab nibusid, on ka kõik hästi.

Rinnanibude puudutamine toetab emaka kokkutõmbeid, et väljutada platsenta ning edasi kokku tõmbuda kuni oma algse suuruseni ning vähendada emaka veritsust, mille põhjuseks on platsenta irdumisest tekkinud haav.

Kui laps ei suuda imeda, siis masseeri ise kergelt oma rinnanibusid, et emaka kokkutõmbeid aktiveerida.

 • Vastsündinule meeldivad kõik ümmargused asjad: ema silmad, isa silmad, kuid kõige rohkem emme rinnanibud.

Silmside oma lapsega, armastav kallistus, õrnad vaiksed hääled on lapsele väga julgustavad ja toetavad, et alustada kohanemist siinse ümbrusega

Platsenta väljutamine

Lapse sünni järgselt 20-30 minuti möödudes hakkab emakas uuesti kokku tõmbuma. Kontraktsioonid võivad olla väga tugevad: keskendu iseendale ja hinga sügavalt. Kuna emakas on tühi, ei ole seesmist vastupanu kokkutõmbumisele ja seepärast toimub emaka kokkutõmbumine ja mõõtmete vähenemine üsna kiiresti. Need kontraktsioonid eemaldavad platsenta emaka seinalt. Hinga rahulikult ja vabasta teadlikult oma platsenta. Pole vaja tugevalt pressida  ega nabapiirkonnale suruda. Meditsiinitöötajad jälgivad, et kogu platsenta emakast väljuks.

Vanemad võivad platsenta endaga kaasa võtta. Näiteks üks kena komme on see maasse kaevata, et Emake Maa selle tagasi saaks. Sellele kohale võib istutada puu, mis on teie Lapse Puu. Nautige puu kasvamist koos oma lapse kasvamisega.

Mõni tund pärast sünnitust on emakas kõva ja umbes apelsini suurune ja paikneb sinu häbemeluu ümbruses. Järgneva 2-6 nädala jooksul tõmbub emakas kokku oma algse suuruseni (umbes väikese pirni suurune). Sünnitusjärgse 5-7 päeva jooksul tunned sa emaka kontraktsioone, eriti siis kui laps rinda sööb. Lihtsalt lõdvestu ja hinga rahulikult.

Kallista oma last

Sinu laps puhkab sinu rinnal. Pärast nabanööri läbilõikamist ja platsenta väljutamist on sul aeg nautida privaatsust, perekonna vaikset ja püha aega. Hoolitse, et valgus oleks hajutatud. Rääkige omavahel vaiksel ja leebel häälel. Ema jagab õnnitlusi isale ja kutsub teda lähedusse, veidi aja pärast ka pere vanemad lapsed ühinevad, et saate kõik koos tähistada perekonna sündi.

 • See hetk on väga eriline ja ei kordu enam kunagi
 • Sinu armastus pehmendab traumad
 • Sinu lähedus, pehmus ja soojus muutub armastuseks, mis kiirgab välja sinu silmadest ja südamest
 • Sinu hääl on lastele kindlus
 • Sa võid laulda oma laulu, mida laulsid oma lapsele raseduse ajal. Head mantrad on Guru Ram Das või Poota Mata, või mistahes muu mantra, mis sulle meeldib.

Sinu nahk vastu lapse nahka, otsekontakt on esimeste elutundide jooksul lapsele väga vajalikud. Sinu lapse nahk on väga tundlik ja on saanud sünniprotsessi jooksul tugevasti pressitud ja masseeritud. Nüüd, lamades sinu rinnal saab sinu lapse keha ja emotsionaalne sieisund sellest toidetud. Sinu keha soojus ja südamelöögid on lapsele tuttavad ja see rahustab lapse seisundi.

Liiguta end aeglaselt ja räägi hellalt. Laps sinu rinnal võib väriseda või olla pinges. Mõnikord on lapse üks käsi kehast eemale sirutatud, sellega ta kogeb uue ruumi suurust (mis tema jaoks on tohutu). Ole vaikselt. Täna Loojat selle imelise kingituse eest. Kindlasti tehke fotosid või video; lubage oma lapsel end esimest korda poseerida.

Pärast 2-3 tundi on sul aeg end värskendada. Soe dušš, puhas öösärk, puhas voodipesu, kammitud juuksed. Samal ajal on laps hoolitsetud: kaalutud, mõõdetud, puhastatud ja riietatud.

„ Ema palve on kõige vägevam jõud. Kui sa oled sünnitanud lapse, siis anna talle suurim kingitus: palve oma lapsele. Sa ei leidnud selleks aega? Sünnitada laps ja talle palvet kaasa mitte anda tähendab sama, kui ehitada maja ilma vundamendita.“

YB, 1977

Vernix ehk nahavõie.

Lapsed sünnivad tiheda ja kreemja kihiga nahal, mida nimetatakse nahavõie ehk vernix. See kaitses sinu last raseduse ajal, kui ta hõljus lootevedelikus. Nahavõie on lapse nahale kaitsev ja toitev. Seda ei tohiks mingil juhul ära pesta või maha hõõruda. Mõne päevaga imendub see tagasi lapse kehasse, sa võid õrnalt masseerida nahavõiet lapse nahasse enne igapäevast vannitamist.

Hoolitsus lapse eest

Isa ja toetusdiim peavad jääma ema ja last toetama 40 päeva jooksul peale sünnitust. See on yoga traditsioon, kuid väga levinud Mehikos, Brasiilias ja paljudes teistes maades. See väga eriline aeg varustab vastsündinu kindlustundega, ning on õnnistuseks nii isale kui kogu perekonnale.

Lapse elulisi funktsioone hindab meditsiinipersonal, kui laps on ema rinnal. Igasugused ametlikud ja statistilised toimingud võivad oodata, 2-3 tundi. Sünnitusjärgsed paar tundi – see on intiimne aeg, ainult perekonnale.

Tagasipöördumine vette

Kui ruum ja vannivesi on stabiilselt soe, siis paljud vastsündinud naudivad vett ning laps suudab väga hästi lõdvestuda. Isa jälgib ja toetab last kohe tema esimesest vannitamisest peale ning see loob erilise ja väga tugeva sideme lapse ja isa vahel.

Isad: hoolitsege oma lapse eest hellalt. Kui sa paned lapse vette, tee seda ettevaatlikult ja mitte kiirustades, luba lapsel end sirutada soojas vees. Isa hoiab oma keha liikumise piiratud. Ära kasuta mingitki pesemisvahendit ja ära hõõru lapse keha rätikuga. Hoia oma last õrnalt ja armastusega, räägi temaga tasakesi ja laula talle. Hoia oma lapsega silmsidet kuni teda vannitad. Kui lapse võtad aeglaselt veest välja, pane talle kohe ümber soojendatud pehme flanellrätik, las ta kuivab selles enne kui riietad teda.

 • „Lapsed kuuluvad Jumalale ja nad on usaldatud lapsevanematele. Lapsed ei ole kunagi olnud vanemate omand. See oleks nii mentaalselt, füüsiliselt kui spirituaalselt vale ja tulemus oleks väga vale. See on üks suurimatest kosmilistest paradoksidest. Lapsed peaksid alati olema käsitletud kui Jumala omand ja lapsevanemate usaldus.“

Lapse riided

Vastsündinu on väga tundlik. Seepärast valige lapsele riided puuvillasest pehmest materjalist, mis on kerged ja lasevad hästi õhku läbi ning harmoniseerivad aurat.

Lapse riided peaks olema kergesti selga pandavad ja vahetatavad.

Heledad värvid on paremad, sest need respekteerivad rohkem seda erilist, tundlikku Hinge. Kui ilm on külm, peaks lisaks riietele panema peale teki, mis ulatuks lapsest veidi kaugemale üle.

Kui laps on riietatud, siis võtke ta endi vahele. Sedasi loote hea sooja ja armastava keskkonna nii iseendale kui oma lapsele.

Yoga nõuanne:

 • Yogi Bhajan on soovitanud oma magamistoa akende ette panna õhukesed helesinised kardinad, millest päike läbi paistes loob helesinise särava kuma. Seda vähemalt 40 päeva.

Emadus

Kogu sünnitusprptsessi jooksul on hüpofüüs väga aktiivne, eritades kogu protsessi vältel Oksütotsiini. See hoiab sünnitaja intuitsiooni samuti stimuleeritud. Sünnitusprotsess tekitab sinus ematunded. Sa muutud. Täna sa pole enam see naine, kes sa olid eile. Sa võid end tunda kirjeldamatult, ülendatuna, tundes end Jumaliku Loominguga samastunult.

Märkus: sünnitusprotsessi vältel manustatud ravimid, eriliselt rahustid vähendavad ülendusseisundit.

Sünnitusprotsess on sind muutnud mitmel erineval dimensioonil. Lõdvestu ja lase kõikidel tunnetel endast läbi voolata. Elevus, rõõm, uhkus, ülevoolav armastus. Avatud südamega ühendute oma tunnetes koos isaga armastusse oma lapse vastu.

Ema eest hoolitsemine sünnitusjärgsel perioodil

Lõdvestu ja luba sinu abikaasal ja kõikidel teistel toetusisikutel sind aidata. Ole oma soovide väljendamises avatud, julge väljendada ka oma nõrkust, küsi abi. Pärast oksütotsiini aktiivse toime taandumist kihutab nüüd adrenaliin sinu kehas ringi ja paneb sind taas ja taas möödunu igat detaili uuesti läbi elama. Sünnitusjärgsetel tundidel või mõne päeva jooksul võid sa end tunda täiesti kurnatud ja võimetuna, suhtlemisvõimetuna. Võid tunda hoolimatust iseenda ja oma lapse suhtes, võid tunda käegalöömismeeleolu- „mul ükskõik“. Sa võid tundide kaupa magada ja siis ei ole sa võimeline uinuma, kuigi oled väsinud. Siis äkki igatsed kodusoojuse ja koduste järele, tahad olla mõnusalt koos ja läheduses oma abikaasaga ja lapsega.

Kõik need tunded ja ükskõik mis-iganes veel, kõik on väga loomulik, et sellised vastandlikud tunded mööda sinu keha ringlevad. Sa lihtsalt ära lase vastandlikel tunnetel end „ära hõivata“. Luba abikaasal ja toetajatel pakkuda sulle mugavat keskkonda, et oleksid kaitsud pingete ja kohustuste eest.

Lihtsalt ole ema ja lase enda eest hoolitseda järgmised 40 päeva. Siis sa:

 • Kosud ja taastud kiiremini
 • Tunned minimaalselt sünnitusjärgset depsessiooni
 • Lood tugevama ja kindlama ühenduse oma lapsega

Meditsiinipersonal kontrollib sünnitusjärgselt mõne tunni möödudes sinu vererõhku, emaka kokkutõmbumist, veritsust. Kui sul oli lahklihalõikus või rebend, siis kohaliku tuimestusega tehakse õmblused.

Vaagnapõhja tervendamine

Vaagnapõhi võib olla pärast sünnitust valus.

Kuid sa võid otsekohe peale sünnitust vaagnapõhja lihaste harjutusi tegema hakata, isegi veel enne kui lahkliha võimalik õmblemine on tehtud.

Külm ja märg kompress vaagnapõhjale võib sulle kergendust pakkuda ning see aitab turset vähendada.

Oluline, et sa saaksid põit vähemalt 2 tundi pärast sünnitust tühjendada. Vaatamata sellele, et vaagnapõhi võib olla valus või sul on ebamugav. Et sa saaksid paremini lõdvestuda ja põit tühjendada, lase kraanist vesi sorisema ja kui uriin hakkab jooksma, lase duššiga sooja vett oma vaagnapõhjale. Et vältida sünnitusjärgset infektsiooni, pese iga kord pärast tualeti kasutamist oma vaagnapõhi ning kuivata ja pühi eestpoolt tahapoole.

Lahkliha kiiremaks tervenemiseks on hea lahkliha piirkonda aeg-ajalt päeva jooksul ventileerida

Kui laps laskus mööda vaagnaõõnt allapoole, võib olla väga võimalik, et vaagnaluud eraldusid. Kui sa oled raseduse ajal igapäevaseid 5km pikkuseid jalutuskäike teinud, on vaagnaluude asetuse normaliseerumine kergem.

Kui sul on alaselja pobleeme, siis osteopaat või kiropraktik võivad olla abistavad.

Sünnitusjärgne värskendus emale

Sinu keha tsirkulatsioonidel läheb veidi aega, enne kui nad sünnitusjärgselt suudavad end jälle ise reguleerida. Esimest korda keha püsti tõstes võid tunda, et oled kangeks jäänud, „külmunud“, kehahoid on ebakindel ja „ümbrus pöörleb ringi“, võid tunda end nõrgana, jalad võivad veel väriseda . Luba end toetada, kui lähed tualetti ja dušši alla.  Soe dušš, puhas öösärk ja puhas voodi võivad olla väga värskendavad ja kosutust toovad.

Kui sünnitasid kodus, siis pärast ämmaemanda ja arsti lahkumist nautige kogu perega koosolemist ja rahulikku vaikust.

Kui sünnitasid haiglas, siis abikaasa võiks jääda niiakuaks kui tal iganes on võimalik jääda. Isad tunnevad end pärast tohutuid emotsionaalseid elamusi nagu eemale jäetuna, kui nad peavad üksi koju minema.

Sünnitusjärgne toitumine emale

Pärast sünnitust vajab keha vedelikutaseme tasakaalustamiseks ning veresuhkru sisalduse taastamiseks jooki ja toitu. Hea soe joogatee pärast sünnitust on väga kosutav, sest aitab emakal kokku tõmbuda ja taastuda ning närvisüsteemi töö stabiliseerida. Ingveritee piima ja meega on hea, aitab iivelduse vastu.

Kui süda ei ole paha, võiksid nautida oma lemmiktoitu.

Külmad söögid ja joogid ei ole head, sest mõjuvad niigi pinges närvisüsteemile šokeerivalt.

Sünntusjärgne toitumine toetajatele ja perekonnale

Kui sünntus toimus haiglas, on hea eelnevalt hoolitseda, et sünnituse järgselt oleks toit kõigi jaoks. Kõik on palju pingutanud ning kõik on väärt osalema tähistamisel ning kõik vajavad toitu.

Kui sünnitus toimus kodus, on hea kui juba enne sünnitust on sellele mõeldud, kuidas sünnitusjärgset aega tähistada ja mida süüa-juua. Hea, kui toidud on külmikus olemas ja eelnevalt on kokku lepitud, kes mida teeb ja serveerib.

„Iga laps saab sündides siia ellu kaasa oma vanemate karma, kuid igal lapsel on ka oma karma. Inimesed on selle unustanud.  Ühelt poolt vanematelt saadud ja teiselt poolt hingega kaasasolev karma, selle vahel isik, kes peab hakkama kasvama ja arenema ja saama vabaks.“

YB,1977

Tunnustage oma last

Iga inimene on oma olemuselt ja väljendusviisilt väga individuaalne, kordumatu ja unikaalne. Sinu laps ei pruugi välja näha selline, nagu sina oma meeles ja mõtetes teda ette kujutanud oled. Kuid : „ Ema ei peaks seda tundma!“.

Vali oma sõnu, mõtteid, ole isegi mänguasjadele nime pannes ettevaatlik, sest kõik see salvestatakse sinu lapse meeltesse. Tunnusta endale oma last, kui parimat ja kõrgeimat!

Paar lugu sulle:

1. „Kord sündis üks tüdruk, kellel olid väga terava tipuga kõrvad. Tema ema viskas tihti nalja tema kõrvade üle ja rääkis, kui naljakad need tunduvad. Tüdtuk tundis end oma kõrvade pärast väga ebakindlana. Kord külastas nende peret üks naine, kes ütles tüdruku emale: „ Sinu armsa tütre kõrvad on kujundatud Jumala tahte järgi. Sest see imeilus jumalik looming on salajaste ja tarkade keelte kuulamiseks. Tema  kõrvad annavad talle võime kuulata kuuldamatut. Olla prohvet.“ Ema muutis oma suhtumist ega heitnud enam nalja oma tütre välimuse üle ning tüdruku enesehinnang muutus.

2. „Üks isa kutsus oma tütart „ kõrvitsaks“. Kui tüdruk jõudis teismelise ikka, läks ta paksuks. Ta visualiseeris end ümmarguseks ja rasvaseks. Ta mäletas „kõrvitsaks“ olemist ja seda valu, mida selline kiuslikkus ja alandus temas tekitas. Juba täiskasvanunagi ktunneb ta südames valutoerget, kui seda „armastatud“ nime kuuleb.“

Mõnikord ei saa me aru mis on ilu. Sagedasti mõtleme, et ilu peitub rikkustes ja materiaalsetes võimalustes ja omandis, kuid see ei ole tõsi vähemalt mitte naiste suhtes. Naistes on midagi sellist, mida nimetatakse „tagatud põhjendusteks“- (secure grounds).

Mis tavaliselt juhtub, on see, et sel ajal kui lapsed on noored, ei paku me neile kindlustunnet vaid muudame nad ebakindlaks. Kord oli üks naine, kelle tragöödia seisnes selles, et ema ütles talle sageli, kui ta oli veel väike tüdruk, et ta nina on kui kartul ja et ta on inetu. 20 aastaselt oli temast saanud kaunis neiu, kes võitis iludusvõistlused. Kuid ta ei suutnud uskuda, et ta on ilus. Ta kahtlustas, et temaga tehti nalja. Kuid ta oli tõesti ilus. Alateadvuses oli sellel neiul ema teravad naljad tema välimuse kohta ja sellest tekkinud ebakindlus alles. Teda tabas hüsteeriahoog ning ta langes viieks päevaks koomasse. Tema ravi kestis kaks aastat, et teda shokist välja tuua.

Sugupoole diskrimineerimine

Iga inimene on armu, ilu ja lõpmatuse kehastus. Hing kehastub kehasse kas mehena või naisena vastavalt sellele, mida Hing soovib siin maailmas saavutada ja arendada. Vanemate toetuse puudumine teeb sündinud lapsele selle missiooni täitmise raskeks. Kui üks vanematest või mõlemad ootavad poega, pettumuseks sünnib aga tütar, on ainuüksi selle mõtte või tunde läbi lapse enesehinnang ja eneseteostus  kärbitud. Sageli selliselt sündinud lapsed peavad oma identiteedi eest kogu oma elu võitlema ja rabelema. Seepärast võta oma laps vastu suure austusega ja tunnustusega.

„Kas sa mäletad, kui sa sündisid, kui ilus ja kui süütu sa olid? Mis siis on juhtunud? Mis oli sinu suurim dekoratsioon? Sinu suurim eesmärk oli ju selles, et jäädagi süütuks. Kui sa jääd süütuks, on kogu maailm sinu jalge ees. Lihtne, otsekohene ja rõõmsameelne naine ei tea, mis on lüüasaamine. Just need kolm isikuomadust muudavadki isiku süütuks.“

YB.2000,28.juuni

Kingitus anda elu

Sa oled pühendatud emaks olemisse. Sinu mõtted, sinu käitumine ja teod, sinu sõnad vormivad sinu lapse meele, enesehinnangu, piirangud, võimalused ja maailmavaate. Saada oma palve oma puhtaimate kavatsustega oma lapsele. Sinu palveid võetakse kuulda ja neile vastatakse.

„See on emaks olemise põhiline seadus: esiteks, olla naine, teiseks olla armuline naine, kolmandaks olla väga väga väga armuline inimene. Kõik, mis toimub sinu lapsega seoses pärast 120-ndat raseduspäeva, olgu Jumala tahtmine. Lapse sünnitamine ei ole inimlik töö: lapse sünnitamine on täielikult jumalik, jumalik, jumalik, jumalik töö. Kõik see, mida sa paned oma palvetesse 120-ndast raseduspäevast kuni lapse sündimiseni, saab selles lapses olema.“ YB, 1977

Ema vägi

Ava oma olemine ja ühine. Iuba end juhtida läbi Lõpmatu Naiseliku Shakti energia: elutarkus, julgus, voorus, kindel iseloom ja kartmatus. Kõik universumi ressursid on sulle nüüd avatud. Lõdvestu ja luba end juhtida.

Toida ning hellita oma meelt mediteerides, lauldes mõnd ülendavat laulu või mantrat, naudi looduse ilu ja täiuslikust. Tasakaalusta oma keha ja meel joogaharjutustega. Söö tervislikult. Joo puhast vett. Tee joogaharjutusi ja tantsi ning leota end vees. Toida ja hellita end sedasi, et sul on mida teistele hellitusteks ja toiduks pakkuda. Õpi naerma iseenda ja kosmiliste nonsensite üle. Küsi abi, nõu ja inspiratsiooni. Naudi lilli, sõpru, lumehelbeid ja lihtsalt hetke, mis on just praegu. Naudi õhtutaevast ja tähti öösel ning päeval pilvi ning päikest. Ole armuline. Ole tänulik. Ole.

Sat Nam