Sünnitusprotsessi väljutamise faas

Sa sünnitad oma lapse

Pärast väga intensiivset ja ebamäärast üleminekufaasi tevitab sind tegelik sünnitus. Mõned naised tunnevad selles faasis tõelist naudingut ja vaimustust. Sind julgustab ja annab jõudu see, et varsti sa kohtud oma lapsega. Sa tunned kergendust et raske üleminekufaas on lõppenud.

Sa võid tunda lapse keha soojust oma tupes, või seda kuidas laps end sirutab. Lõdvestu ja alistu veelgi sügavamalt. Tunneta oma lapse meeletut mõõtmatust ja üks olemist sinu ja Loova Energiaga. Tunneta ja koge lõpmatut ruumi ja aega, mil ei ole piiranguid ega limiite. Sulandu  sellesse hetke. Ole üks kõigega.

Alistumine iseendale ühendab sind Universumi Loomingulise Jõuga. Luba sellel toimida läbi enda. Sina saad sellega üheks, sa oled üks osa sellest. Sina lood koos Loojaga, sina oled loomingu ilming.

Ämmaemandad on märkinud seda, et on suur vahe naistel, kes on virnade kaupa lugenud sünnitusraamatuid ja vaadanud videoid ja naistel, kes kes on sünnitusprotsessist teadlikud, suudavad end häälestada universumi energiavoogudesse ja hoida fookust ning nautida hetke siin ja praegu. Naised, kes teavad, mis nendega toimub. Need naised suudavad nautida sünnitusprotsessi igat sekundit. Sügav hingeline puudutus, mille teadlik naine saab sünnitades, kannab sind läbi kogu emaks olemise.

Sinu laps sünnib.

Pressid lapse väljutamisel kestavad tavaliselt 1-2 minutit. Presside vaheline intervall on on 2-4 minutit. Kuid see võib varieeruda. Pressid võivad olla pikemad ja vaheajad lühemad või vastupidi. Sa pead kõigeks valmis olema. Lapse sünd on väga lähedal.

Sinu laps trügib järjekindlalt allapoole mööda umbes 10cm pikka sünnikanalit. Lapse keha manööverdab mööda iga kurvi ja nurka, pead  kruvina keerates (kui pea sünnib esimesena), samal ajal on lapse keha väga tugeva surve all. Mööda sellist tunnelit on sündinud tuhanded inimpõlvkonnad enne seda. Sinu lapse pealagi surub vastu lahkliha.

Ole kohal, iseenda jaoks, ole iseendaga. Vabane igasugustest ootustest. Naudi ja armasta seda olukorda ja just sellel hetkel austa iseenast. Aktsepteeri seda, kes sa oled ja missugune sa oled ja lihtsalt tee parim, mida teha saad. Sa võid unustada hingamise. Sa võid unustada lõdvestumise. Olgu. Lihtsalt ole ja jätka, veel ja veel ja veel. Hinga jälle, ja jälle.

Euroopa ämmaemandad on märganud, et naine, kes lapse sünnitamise hetkeks on vähem kurnatud, ja pressib sünnitades meelsamini siis kui seda talle soovitatakse, sünnitavad lapse, kes on sünnijärgselt vähem stressid kui naised, kes spontaanselt pressivad ja kasutavad selleks oma ülakeha ning hingamist.

Kuidas sünnitamine tundub?

Lapse sünnitamine siia maailma on väga intensiivne füüsiline kogemus. Sa võid tunda füüsilist naudingut ja emotsionaalset rahulolu. Sa suudad läbida ekstreemsed valud ja ka haavad, tundes suurt ebamugavust ja ärevust. Sinu keha ja sinu lapse keha, mille on kasvatanud (loonud) sinu keha, ja sinu arusaamine sünnitusest mõjutab seda, kas sa naudid seda või tunned ennast halvasti.

Sa ei saa sünnitades kasutada seda, kuidas sina oled aru saanud sünnitamisest. Kogemus on kogemus. Lihtsalt naudi seda.

Sinu tupe seinad on lapse sündimiseks hormoonide poolt ette valmistatud, nad on pehmed, venivad ja libedad. Lapse pea on tunginud läbi vaagnaluudest ümbritsetud sünnitustee ja liikunud tuppe. Sa võid tunda ja kogeda ürgset tungi oma laps vaagnast välja pressida. See võimas ja ebaharilik tunne võib olla kümme korda tugevam, kui näiteks tuntav soolestiku peristaltika ja see võib olla ehmatav. Sulle võib tunduda, et sinu vaagnapõhi nagu plahvataks.

Võib-olla on sinu vaagen piisavalt lai ja sa ei tunne nii suurt tungi pressida. Lihtsalt lõdvestu ja ava teadlikult ennast, et sinu laps võiks kergemini libiseda mööda sünnikanalit valguse poole. Lihtsalt säti oma keha asendeid, et anda lapsele paremad võimalused mööda kitsast sünnikanalit laskuda. Aktsepteeri seda. Sa oled Ema. Sa oled oma lapse esimene õpetaja. Laps ei ole sinu omand. Sinu laps kuulub Lõpmatusele, ja ta saab siseneda siia ellu ainult läbi sinu keha. Luba oma lapsel tulla. Paku oma lapsele laenemist ja kasvamist. Paku oma lapsele kogemust vabadusest ja rahust läbi enda isetu armastuse. Las su keha avaneb.

Kõik on avatud

Kui laps on laskunud sügavale vaagnasse, võid sa tunda tugevat pressuuri oma pärasoolele. See võib tunduda, nagu sa tahaksid kakada või pissida. Lõdveata oma vaagnapõhi ja hinga rahulikult. See on täiesti normaalne, et sünnitava naise pärasoolest väljub rooja ja põiest uriini. Sinu ämmaemand teab seda ja hoolitseb kõige eest. Sina ava uks oma lapsele; lase kõik vabaks, et kõik saaks välja, ava kõik augud.

Emakakaela kontroll enne pressimist

Isegi kui sul on väga suur tung pressida, sinu ämmaemand või arst teevad ennem läbivaatuse, et kontrollida kas su emakakael on täielikut avanenud. Sina lõdvestu ja hinga sügavalt kui meditsiinipersonal sinu emakakaela hindavad.

Pressimine enne, kui emakakael on täielikult avanenud, võib põhjustada emakakaela või emaka rebendeid või põhjustama emakakaela paistetuse. Ning enneaegne pressimine väsitab sind asjatult.

Yoga nõuanne valude talumiseks

Sünnituskanali läbimine ei ole lapsele ülreeglina füüsiliselt valus. Lape keha on pikaks veninud ja tihedalt kokku pressitud, et ta saaks vabalt liikuda mööda sünnikanalit valguse poole. Kui sünnitav naine ootab lapse sündi avatud südamega, on lapsel palju kergem emakast lahkuda.

 • Üldreeglina lapse sünnistress või trauma on põhjustatud ema emotsionaalsest seisundist ja käitumisest sünnituse ajal.
 • Ema hirmud, ebakindlus, murelikkus, halvad eelaimdused, kõrged ootused, pinge ja kõik muud sünnitusaegsed emotsioonid prinditakse lapse alateadvusesse.

Kui last ootav ema kogu raseduse jooksul mediteerib ja oma teadlikkust kõrgel hoiab ja suudab oma keha-meele-hinge ühendada Universumi Loomingulise Jõuga, suudab ta sellega lapse saatuse ümber kujundada ja sedasi muuta paljude põlvkondade saatust.

Raseduse ajal jooga praktiseerimine ja mediteerimine vabastab mineviku hirmud, annab julguse valule vastu seista ja sellest läbi minna ning annab vapruse

Küsimus: „ Kui hing on sisenenud lapse kehasse, kas siis saab seda mingil viisil mõjutada või suunata?“

YB: „ Lapse saatus on üldreeglina lapse Hinge karma. Kuid sellest hetkest, kui hing on sisenenud lapse kehasse ema emakas, sõltub väga palju ema mentaalsest seisundist, mis otsustab, kui palju lapse karmat jääb või kaob.“

Sinu jõud

Lapse sündimine on mõjutatud sünnitaja tahtest ja olemisest ja selle edukus sõltub sünnitaja jõupingutustest ja lõdvestumisest:  kui palju avanemis- ja väljutamise faasis olid sinu fookus  hingamisel ja lõdvestumisel, mis lubasid sinu emakal ja sündival lapsel füüsiliselt pingutada ja emakakaelal avaneda.

Väljutamise faas nõuab sinult veelgi teadlikku hingamist, lõdvestumist ja aktiivset teadlikku kohalolekut, et laps vabastada sünnikanalist. Kui sinu emakakael on 10 cm avanenud ja laps on laskunud alla sünnikanalisse ja sa tunned, et pressid algavad, säti oma keha väljutamisasendisse (valiku nendest leiad tagapool). Need asendid abistavad sind sinu ja lapse ühisel füüsilisel jõupingutusel. Nüüd on sul aeg töötada koos oma kehaga ja täita kõik keha nõudmised.

Hingamine väljutamise faasis

Järgnevalt mõned hingamistehnikad lapse väljapressimise ajal.

Kui pressimise aeg kätte jõuab ja sa oled suutnud säilitada siiamaani teadlikku hingamist, olnud olnud lõdvestunud ja kohal oma kehas, siis sinu hormonaalsüsteem on häälestunud sinu teadvuse nii, et sa suudad kogeda väga sügavat meditatiivset olemist. Laps ja sinu keha on töötanud koos selle nimel, et sinu kehast laps vabastada. Sa võid tunda tungi lasta valul ning pingel minna ja välja hingata häälega. Sa võid olla loominguline oma hääle suhtes. Kui sa tunned end mugavalt, siis jätka kindlasti välja hingamist häälega, kuid jää teadlikuks ja ära lase häälel paanikaks üle areneda. Ole sina ise.

Ole sina ise. Täida oma pea mantraga. Las mantra vallutab kogu sinu meele ruumi, jää sina keskendunuks iseendale ja õnnista last iga hingetõmbega. Loo mantrast ja hingamisest omale rütm.

1. Lapse välja hingamine

see hingamismeetod avaldab sinu lapsele sünnikanalis vähem survet, kuid nõuab sünnitajalt endalt keskendumist, lõdvestumist ja vabaks laskmist. Jää avatuks, vabastavaks, luba kontraktsioonidel tulla. Ülakeha asend võiks olla vertikaalne (varese asend on eelistatuim). Kui press algab, püüa „laps endast välja hingata“ erinevates poosides. Lõdvesta teadlikult oma lahkliha ja tupelihased

kuidas laps välja hingata

kui press algab: hinga mõned korrad värskendavalt sisse-välja ja vabasta kehast kõik lihaspinged. Ava teadlikult oma vaagnapõhi ja tupp. Kujuta ette, et nad on väga-väga elastsed ja venivad. Sinu nägu on täielikult lõdvestunud ja pea ei pressi rinnale.

Alusta teadliku jakindla hingamisrütmi ülesehitamist. Oma rinnakorv hoia nii kindel kui suudad. Pole tähtis, kui mitu hingamist sa teed, kuid tee seda kindlas rütmis sissehingamise ja väljahingamisega: väga kindlalt, sujuvalt ja võrdselt.

Las sinu ülakeha avaldab kerget pressuuri sinu ülakõhule, et täiendada sinu lapse laskumist allapoole. Hoia oma keha lõdvestunud. Luba oma emakal kokku tõmbuda, sina avane!

Jätka niimoodi kuni pressi lõpuni.

Kui press lõppeb: hinga mõned korrad värskendavalt sisse-välja ja lõdvesta oma keha. Proovi erinevaid kehaasendeid, ku sa leiad et sul oli raske aru saada, kuidas „laps välja hingata“. Lõdvestu teadlikut tuhude vaheajal.

Sinul ja sinu lapsel on ühine aura, kui laps sünnib. Sinu meeleseisund ja kogemused prinditakse ümber sinu lapse alateadvusesse.  Sinu meditatiivse meele järjekindlus ja stabiilsus varsutavad sind tugevuse ja vastupidavusega lõdvestuda ja ühineda kogu protsessiga. Sinu rahuliikus ja sära saavad sinu lapse olemise aluseks. Sinu ühinemine Universumi Loomingulise energiaga vabastab sinu lapse sünnitraumadest.

2. Hingamine kogu jõuga

kasutades hingamist kogu jõuga, liigub laps kiiresti mööda sünnikanalit allapoole. Kogu jõust hingamine kasutab sünnitaja ülakeha kaalu täis hingatud kopsude survet diafragmale, mis surub ülemistele kõhulihastele. Ära pressi oma näo ja kaelalihastega, sest see ei aita last sünnitusel. Mõned naised kasutavad läbi kõhu sügavat ohkamist. Mõned naised häälitsevad sügavalt südamepõhjast tuleva kajava häälega. Ükskõik, mida, kuid ära mine iseenda jaoks kaduma ja ole teadlik kõigest oma tegevusest.

Kui press algab: hinga paar korda värskendavalt.

Hinga sisse, hoia pea püsti või veidi tahapoole kallutatud (see aitab kopsude võimekust rohkem avada). Hoia hinge ja lase pea kergelt ettepoole. Ära suru pead ega lõuga rinnale. Märka, et sinu keel sulgeb kurgu. Lõdvesta oma huuled, suu on kergelt avatud ja ovaalkujuline, lõualiigesed on lõdvestunud ja avatud. Suuna oma hingamisjõud alla ja tupest välja. Suuna oma lihaste jõupingutused alla ja sünnituskanalist välja, vabastades niimoodi oma lapse sünnikanalist. Mõned naised kujutavad ette, et nad suruvad kogu jõust välja oma pärasoole.  Vaagnapõhi lõdvesta  ja vabasta täielikult. Pea meeles: kõik on avatud! (baby door open!). usalda oma sisetunnet kui pikalt sa suudad pressida. Selline hingamisviis võib lapse väljutamist veidi küll pikendada, aga lapsele on see väiksema stressimõjuga. Ära ennast üle pinguta, kui hoiad hinge liiga kaua.

Uus hingamine: hoia hinge kogu jõust kuni tunned et vajad uut sissehingamist. Väljahingamiseks kasuta nina või suud. Uueks sissehingamiseks kalluta pea jälle vidi tahapoole, et kopsudele suuremat ruumi tagada. Olles sisse hinganud, kalluta pea jälle veidi ettepoole ja lõdvesta huuled, keel, lõualiiges. Vahepealse uue sissehingamise ajal proovi pressi oma ülemistele kõhulihastele säilitada, et pressimine oleks konstantne.

Kui press lõppeb: kui press lõppeb, siis hinga paar korda värskendavalt sisse ja välja, et taastada hapikuvarusid oma keha ja lapse jaoks. Lõdvestu ja puhka uue pressini.

3. Tippmine hingamine (Crowning breath)

Sellist hingamist on vajalik kasutada, kui lapse pea surub lahklihale. Sünnitaja tunneb põletavat ja rebivat valu oma lahklihal.  Sünnitaja tunneb suurt tungi kiiresti pressida, kuid lahkliha vajab aega, et venida.

Kui sa tunned põletavat ja rebivat valu oma lahklihal, siis keskendu oma hingamisele. Kuula meditsiinilise personali käsklusi. Kui ämmaemand ütleb: ära pressi praegu, vaja on aega, et lahkliha veniks. Alusta hingamist nagu puhkides. Läbi lõdvestunud suu: puh-puh-puh

Kui press algab: tee mõned värskendavad hingetõmbed. Siis jätka kas ühe või teise hingamisvariandiga:

 1. kui sa tunned põletavat- rebivat valu lahkliha piirkonnas või kui sulle öeldakse: ära pressi!- lõpeta kohe kaasapressimine ja kõik jõupingutused. Lõdvesta kõik pinged ja ava kõik! (open baby door!). hinga ülemise rinnaosaga kiires tempos (nagu tulehingamisel) läbi lahtise suu: puuh-puuh-puuh, nagu lähedalolevat küünlaleeki tahaksid ära puhuda. Mõned naised hingavad pikalt ja sügavalt, et pressimise tungi tagasi hoida, hingavad pidevalt ja sügavalt, ühtlases rütmis. Sinu rinnak tõuseb-langeb, kui sedasi hingad.
 2. kui lahkliha on pinges, siis võidakse sulle anda käsklus hingata kogu jõust või peatada kogu jõust hingamine. Täida kõiki nõudmisis kohe. Anna endast parim. Sinu huuled, lõug, keel on lõdvestatud, samuti tuharad, lõdveata oma vaagnapõhja lihased,

kui press lõppeb: tee mõned värskendavad hingetõmbed, lõdvesta oma olemine, puhka.

Lahkliha venitamine

Et lahkliha venimist toetada, võiksid teada paari tehnikat, mida kasutatakse:

Enne kui lapse pealagi sünnib, venitab ämmaemand või arst sinu lahkliha pärasoole suunas, niimoodi aitab ta kaitsta sinu lapse pealage (joonis A)

Vajadusel kasutatakse sooja märga kompressi lahklihale, et toetada lahkiha venimist ja pehmenemist

Sa võid muuta oma kehaasendit, et ühtlustada survet lahklihale. Et aeglustada lapse survet lahklihale, liiguta oma jalgu ja käsi

Yogi nõuanne: ole vaba

Vabasta oma jäigad eelarvamused ja ootused. Sa võid unustada hingamise või lõdvestumise. Anna endast parim. Sa võid endale kõiki tundeid lubada, olla passiivne, ülekarjutud, ebakindel. Lihtsalt ole sina ise ja tee järgmine hingetõmme.

Kas lahkliha lõikus on kohustuslik või vajalik?

Lahkliha lõikuseks nimetatakse sisselõiget lahklihasse (see asub tupe ja pärasoole vahel), tagades sedamoodi lapse pea sündimiseks vajaliku ruumi või annab lapsele võimaluse sündida vähema jõupingutusega ja kiiremini.

Tänapäeval tehakse lahklihlõikust liiga kiiresti ja nagu tavalist toimingut, kuna meditsiinipersonalil ei jätku kannatust aidata ja toetada lahkliha venimist. Näiteks soe märg mähis aitab, samuti sünnitaja kehaasendi muutmine ja pinge ühtlustamine.

Raseduse viimase trimestri jooksul on soovitav tegeleda lahklihaga:

 • Regulaarne kehaasend kas lihtne poos või varese asend
 • Regulaarne jalutamine
 • Regulaarsed vaagnapõhjalihaste harjutused
 • Istevann pärnaõieteega
 • Lahkliha massaaz E vitamiini sisaldava õliga või vastava õliga

Lahkliha ettevalmistamine sünnitamiseks aitab vältida või siis vähendada rebendeid, mis üldreeglina paranevad kiiremini kui lahklihalõikusest tekitatud haav.

Mõnel juhul on lahkliha lõikus möödapääsmatu:

Lapse pea on suur ja meditsiiniinstrumentide kasutamine ei ole ilma lahkliha lõikuseta võimalik

Laps on stressis ja sünnitus vajab kiirendamist

Lahkliha lõikuse ebamugavuse vältimiseks tehakse see tavaliselt pressi ajal, kui sünnitaja hingab täie jõuga ja lahkliha on pinges. Lahkliha lõigatakse kas külgsuunas või suunaga pärasoole poole (joonis B) Pärast sünnitust õmmeldakse haav kohaliku tuimestusega.

Euroopa ämmaemandate nõuanne:

Oluline on tupe avanemise asetus, kui valitakse pressimiseks kehaasendid. Mõnikord on isegi vajalik, et naine heidaks selili asendisse, sest siis tema tupe asetus muutub sobivamaks.

Tupe ülemine asetus: kui tupe ava on häbemeeluule lähemal, on sünnitus rohkem effektiivne käpuli asendist või selle asendi variatsioonidest

Tupe alumine asetus: kui tupe ava on pärasoolele lähemal, on sünnitus effektiivsem kükitusasendist.

Sünnitusasendid

Väljutamisfaasi ajal on sünnitaja kehaasend oluline, et laps saaks sündida kergema vaevaga ja tunneks vähem ebamugavust.

 • Kui sinu laps ei lasku kergesti allapoole sünnituskanalisse, vaheta keha asendit, sest sinu vaagna asetus takistab lapse laskumist.
 • Kui sinu lapse pea on laskunud alla vaagnasse, hoidu jalgade tugevasti rinnale tõmbamisest, sest see võib takistada lapse edasist laskumist ning muudab sinu vaagnapõhja raskemini läbitavaks.
 • Kui laps on tuharasetuses, vaheta iga poole tunni järel keha asendit. Stabiilne ja aeglane vaagna kiigutamine abistab lapsel sügavamale vaagnasse laskuda
 • Kui lapse laskumine alla on liiga kiire, liiguta oma käsi ja jalgu ja kasuta hingamist  „ Lapse välja hingamine“

Sünnitamine kükitusasendist

Meditsiinipersonal ja sünnitoetajad märgivad oluliselt sünnitusele positiivset mõju just kükitusasendist või selle variatsioonidest (joonis C) Tuhude vaheajal saab sünnitaja lõdvestuda oma sünnitoetajale toetades. Pressi ajal , kükitades jalalabadele toetudes annab see sünnitajale suurema jõu oma lapse vabastamiseks. Kükitusasend toetab sinu lapse sündimist, sest:

 • Maa külgetõmbe jõud ehk gravitatsioon toetab sinu lapse laskumist sünnikanalit mööda alla ja välja
 • Kükitusasend laiendab sinu vaagna diameetrit kuni 1,5cm. Iga sentimeeter on väga teretulnud.
 • Ülakeha vertikaalne asend ja sinu lapse laskumine hõlbustab sinu vaagnapõhja sümmeetrilist ja ühtlast laenemist ning venimist.
 • Kükitusasend soodustab sinu lapse vereringet, kuna sinu emakas ei pressi arteritele, neerudele ja selgroole.

Ema: lõdvestu kükitusasendis. Las sinu keha raskus „ vajub põrandasse“, vabastades kõik pinged sinu vaagnapõhjas. Külita oma sünnitoetaja reite vahel, siis saad käed toetada tema reitele (joonis D)

Toetaja: istu mugavalt sünnitaja selja taga toolil. Pressi ajal toeta sünnitajat, ja presside vaheajal julgusta, aita lõdvestuda.

Ema: istu tuharatega põrandal, selg C-kurvis, jalad hoia laiali oma keha ees, põlvedest veidi kõverdatud (joonis E) Kui laps hakkab tupest tulema välja, lõdvesta oma vaagnapõhi ja ava end!. Kasuta pressimiseks diafragmat ja ülakeha, suunates hingamise jõupingutus alla emakasse. Presside vaheajal lõdvestu täielikult.

Toetaja: istu sünnitaja selja taga, sünnitaja sinu reite vahel. Toeta kätega sünnitaja reisi, ämmaemand toetab sünnitaja jalgu.

Ema: põlvita põlved laiali, oma ülakeha toeta kas voodile või oma toetaja sülle(joonis F), hoia selg C-kurvis. Kiiguta oma vaagnat rütmiliselt ja õrnalt ette-taha, kügedele, et kõht lõdvestada. See asend aitab liiga kiiresti kulgevat sünnitust veidi rahustada. Ka siis kui lahkliha on ohus ja vajab rohkem aega et pehmeneda ja venida. Hea asend ka sii, kui on väga tugev valu ja ebamugavustunne seljas.

Toetaja: kui sünnitaja soovib, saad sa ühe käega toetada tema kõhtu ja teise käega masseerida selga.

Ema: lama küljel, selg c-kurvis (joonis G) Toetaja hoiab pealmist põlvest kõverdatud jalga üleval. Selg on vajadusel toetatud padjaga. See asend aitab, kui lahkliha on rebenemisohus.

Toetaja: seisa sünnitaja selja taga ja toeta pealmist  põlvest kõverdatud jalga, seda üleval hoides. Presside vaheajal masseeri jalgu, alaselga.

Tere tulemast, kallis!

Kui sinu laps on väljumas sinu kehast, siis tervita teda armastuse ja austuse ning tähelepanuga. Keskkond peab saama korraldatud lapsele sobivaks:

Valgustus hämaraks ja hajutatuks

Hääled vaikseks, rääkige sosinal

Vaata, kuidas sinu laps siia maailma tuleb. Kasuta peeglit.

Kui lapse pea on sündinud, kontrollib ämmaemand nabanööri asetust, et see oleks vaba, puhastab lapse suu limast, mis võib takistada last iseseisval hingamisel

Kui sinu lapse keha eraldub sinu kehast, sosista oma lapsele tervituseks. „ Sat Naam, kallis“. Kui su laps on sünnikanalist vabanenud, vabaneb lapse keha sünnikanali tihedast survest ning see aktiveerib lapse hingama hakkamise.

Sinu laps võib nutta, nuuksuda, ohkida kui õhk tema kopsud täidab. Tavaliselt hakkab laps hingama automaatselt ilma füüsilise „ laksuta“.

Sinu lapse koht on snüüd sinu kõhul, esialgu pea allapoole, et lima saaks hingamisteedest välja.

Õnnista oma last taas, sosistades: „ Sat Naam, kallis!

Räägi oma lapsega sosinal ja õrnal häälel, ning vaata tema silmadesse, tema puhtasse Hinge silmadesse.

Sündimise astroloogiline aeg.

Kui sa tahad lääne asrtoloogilist kaarti oma lapsele koostada.

Jäta meelde ja kirjuta ülesse kellaaeg, kui sinu laps tegi esimese hingetõmbe. Sündimise aeg ei ole lapse väljumise kellaaeg ema kehast.

Vedade astroloogid peavad siin ilmas elamise algusaega nabanööri läbilõikamise kellaajaks.

„Meile on sajandeid räägitud, et igaüks sünnib siia maailma oma saatusega. Kuid tegelikult ei ole pärast sündimist enam mingit saatust. Saatus tähendab seda, et sa sündisid.  Mõnikord sünnid sa vigasena, mõnikord on sul kolm silma, kui sünnid, mõnikord ei ole sul midagi kui sünnid. Mõnikord on sul neli kätt, mõnikord polegi käsi. Mõnikord sünnid sa 5 kg raskena, mõni kord 3 kilosena. Mõnikord sünnid sa keisrilõikega, mõnikord saad ise hakkama.Mõnikord oled sa oodatud, mõnikord oled sa soovimatu. Kõik see ongi saatus.Peale sinu esimest hingetõmmet ei ole enam saatust, on ainult Karma.“

Yogy Bhajan

Sinu lapse suur rännak

Iga päevaga muutus su keha suuremaks, pikemaks, laiemaks. Ja just nüüd, kui sa vajad rohkem hapnikku, rohkem toitu ja rohkem jääkainete äraviimist, äkki nabanööri kaudu varustamine hoopis väheneb. Sa saadad teated välja, et ellu jääda; sa ju tead, et sinu eest hoolt kantakse; paanikaks pole põhjust. Teate vastuseks hakkavad seinad sinu ümber hoopis omamoodi liikuma. See on täitsa mõnus, pehme kallistus ja mõnus massaaz.

Sind ümbritsevad seinad pigistavad sind tugevamini, ja sa sirutad ennast ning surud vastu oma käte ja jalgadega. Aga seal paistab mingi väljapääs. Sa kasutad oma pead edasiliikumiseks ja sirutad oma keha. Sa manööverdad oma pead väljapääsu poole.

Mingi helendus paistab. Sinu koljuluud libisevad üksteise peale, vormides pead vastavalt kurvidele, millest tuleb läbi minna. Sa painutad pea tahapoole, sinu nägu liigub allapoole mööda konarlikku rada, miski pigistab kukla tagant. See läbipääs on nii kitsas. Sa liigud veidi edasi ja siis veidi tagasi ja jälle edasi. Ikka järjelindlalt valguse poole. Nüüd keerad sa oma pea veidi küljele, et laskuda mööda kitsast luulist koridori. Su pea põrkub millegi pehme ja vetruva vastu. Valgus on nii lähedal. Ohoo. Hääli on kuulda.

Nii, ometi on surve rinnalt kadunud ja nagu tuli oleks süttinud rinnas – sa hakkasid ise hingama. No aga mis nüüd? Summutatud õnnelikud hääled ütlevad: oh kui tore, et oled nüüd meiega!

Sinu nabanööri elustav pulseerimine hääbub aeglaselt ja lõppeb siis. Ühendus on läbi lõigatud. Sa oled veidi hämmelduses, segaduses ja ehmunud. Mingi kaunis isik hoiab sind ja julgustab lõdvestuma. Ta hakkab sinu eest hoolitsema. Ka teised, kes sind ümbritsevad, on rõõmsad ja tervitavad sinu tulekut armastusega.