Õnnistatud sünnitus

Õnnistatud Sünnitus

Sünnitus on naise elus kõige suurem ja olemist laiendav sündmus. Kirjeldamatu on tunne, kui laps kasvab ja liigutab end emakas. Inimese sündimine läbi naise keha on protsess, mille kirjeldamiseks ei ole inimkeeles sõnu. Seal ei ole aega ega ruumi. Sünnitav naine on väljaspool maist ulatust ja kogeb Lõpmatuse hetki, mis ei ole üksnes siin ja praegu, vaid kätkeb endas nii mineviku kui tuleviku.

Sünnitus viib mehed- isad samuti muutumisse. Õnnistus ja aukartus jumaliku loomingu ees ületab arusaamise verest, valust, ebamugavusest, avades südame ja tuues pisarad enamuse meeste silmadesse.

Sünnitamine on oma lapsele elu kinkimine.

 • Ema ettevalmistumine teadlikuks sünnituseks on hindamatu kingitus oma lapsele.

Ema pakub oma lapsele armastavat sisenemist siia maailma läbi oma keha. Ema jõupingutused olla ärkvel ja teadlik kogu sünnituse aja loovad alusmüüri lapsele kogu tema eluks olla ärkvel ja teadlik oma elust.

Ettevalmistumine teadlikuks raseduseks ja sünnitamiseks on oma tulevasele lapsele parim kingitus. Pöörates oma tähelepanu sensitiivsele teadlikule sünnitusele; valmistudes ise ja valmistades keskkonna sünnitamiseks, otsustada anda endast parimast parim, ja usaldada end Universumi juhtimisele.

Sünnitamine on harmoonia

Lapse teadlik sünnitamine algab teadlikkusest hoida sügavat austust ja  ühendust Emaliku Loomusega oma kehas, oma tunnetes ja sügaval iseendas. Tulevane ema on läbi oma keha vastu võtmas järgmise põlvkonna sündi, mida juba enne sind on teinud tuhanded ja tuhanded naised. Läbi vabanemise, lõdvestumise ja hingamise suudad sa tunda iga kontraktsiooniga suurt igatsust ühineda ja osa võtta ning sa saad nautida tundeid, mida pakub sulle naiselik tugevus ja jõud.

Kui naine planeerib oma sünnituse eelnevalt oma meeles, suudab ta end lahutada sünnitamise tegelikust hetkest. See on õnnistus, mida naine saab kogeda, kui ta on end ausalt ette valmistanud teadlikuks sünnituseks. See ei ole lihtsalt oma keha üleandmine meditsiinipersonali teenistusse, vaid see on teadlikkus.

 • Teadlik naine suudab aktiivselt osaleda sünnituse kõikides faasides ja kõikides otsustes, ta on sügavas ühenduses kõkide kehas toimuvate protsessidega. Teadlik naine pühendub oma lapse sünnitamisele teadlikult ja kogu südamega.

Kui naine on teadlikult ette valmistunud sünnituseks, siis suudab ta mõista ja aktsepteerida ka sünnitusel tekkida võivaid komplikatsioone ja suudab teadlikult võtta igat rasket otsust (keisrilõige, instrumentide ja medikamentide kasutamine) kui oma lapse saatust sündida siia ilma just niimoodi.

Kodu emakas

Laps on kasvanud kaitsvas lootekotis, ujunud lootevedelikus ja toidetud platsenta poolt, mis läbi nabanööri on ühendus lapsega. Sinu emakas on olnud sinu lapsele kaitsvaks koduks. Emakakaelal olev limakork kaitseb ema ja last infektsiooni eest. Limakork eraldub emakakaelalt, kui emakakael hakkab lõtvuma, ning see on märk peatselt algavast sünnitusest.

Enamus naisi läbivad normaalsel sünnitusel sünnituse järgnevad etapid:

 1. Avanemise faas – emakakael avaneb kuni 8 cm ja vanib välja, et laps saaks emakast väljuda
 2. Ülemineku faas – see on avanemise faasi viimane osa, kui emakakael avaneb 10-12 cm Emaka jõud on suunatud lapse väljutamisele vaagnast
 3. Väljutamise faas – emaka kokkutõmbed ja sündiva lapse pööramine sünnikanalisse, et see läbida ning sündida.
 4. Platsenta eemaldumine – platsenta irdub emaka limaskestalt ning väljutatakse emakast.

Tähtis märkus:

 • lapse asend sünnituse ajal, platsenta asukoht emakas, nabanööri pikkus, ebaregulaarsed kontraktsioonid, varane veritsus on sünnituse kulgemise erinevad juhud.
 • Teadliku raseduse kursus lähtub ainult normaalse kuluga sünnitusest ega kata erijuhtumeid.

Sünnitaja toetusmeeskond.

Et tunda suuremat kindlustunnet, on hea, kui alates kontraktsioonide algamisest on sinuga toetav isik või isikud. Kaks toetusisikut sünnituse juures (mitte arvestades ämmaemandat, arsti, meditsiinipersonali) tagavad sünnitajale pideva toetuse. Sünnitust toetavad isikud saavad omavahel aega jagada, et endale võimaldada söögi või puhkepause.

Paljud naised on küsinud, kas on hädavajalik, et just abikaasa sünnituse juures viibiks. Vastus on ei, see ei ole hädavajalik. Joogid teavad, et sünnitusprotsess on Ema, Lapse ja Jumala vaheline protsess. Kuid kui isa viibib sünnituse juures, on see väga ühendav kogu perekonnale.

 • Näha oma lapse sündimist on läbielamus, mis avab paljudele meestele elu ime, ilu, reaalsuse ja oma naise.

Paljud mehed käivad oma eluteed ja neile on maine elu väga oluline. Näha oma lapse sündimist ja väljumist oma naise kehast, kuulda oma lapse esimest häält, hoida vaevalt paari minutilist pisikest õrna last oma kätel, on see mehele kogemus ja läbielamine, mis toob neile pisarad:

 • „Oo, vaata seda pisikest isikut“
 • „On see reaalselt võimalik, et läbi naise keha on tulnud maailma selline isik?“
 • „ Ma olen nii õnnelik. See on imeline“
 • „Tänan Sind!“
 • „Me oleme nii õnnistatud!“

Hea on inspireerida isa osalema sünnitusel. Nääklemine ja vaidlemine siin kasuks ei tule. Mehed ütlevad sagedasti „ ei“, sest nad ei tea, mida nad peaksid tegema või nad tegelikult kardavad. Hea, kui mehed saaksid suhelda teiste meestega, kes on oma naistega koos sünnitusprotsessis osalenud.

Joogide nõuanne isadele

 • Suurim toetus, mida mees oma naisele saab pakkuda, on mehe tugev ja stabiilne elektromagneetiline väli.

Sünnitav naine tunneb seda isegi siis, kui ta mõnel hetkel ei ole psüühiliselt kohal. Mehed saavad oma elektromagneetilise välja eest hoolt kanda ja seda tugevdada läbi spetsiifiliste joogakriyade, meditatsioonide, mis tugevdavad närvisüsteemi, laiendavad aurat.

Emaka toitev jõud

Mitte rase emakas on väike pirnikujuline õõneselund. Raseduse lõpuks on ta vähemalt 20 korda suurem.

Pärast viljastumist hakkavad emaka seinad paksenema ja tihenema ning emakas muutub rohkem ümarakujulisemaks. Raseduse alguses paikneb emakas vaagnaõõnes põie peal. Seetõttu esimesel 20 rasedusnädalal  käib rase naine  sagedamini pissil.

Pärast 20 nädalat emakas enam ei kasva, aga laieneb oma sisemiste reservide ja venimise abil vastavalt lapsee suuremaks kasvamisele. Raseduse keskpaigas emakas laieneb ja ulatub roiete alla. Emaka seinad venivad ja õhenevad. Nüüd ei käi naine enam nii sagedasti pissil. Kuna emakas võtab vaagnaõõnes enda alla järjest suurema ruumi, rõhudes ka maole, on naisel nö täiskõhutunne. Sel ajal on soovitav söögikorra ajal korraga vähem süüa ning süüa tihedamini. Raseduse viimasel kolmandikul on läbi ema naha hästi tunda lapse keha. Raseduse viimasel kuul laps liigub jälle sügavamale vaagnasse.

Emaka kokkutõmbumise jõud

Raseduse lõppstaadiumis on emaka lihas sinu keha kõige suurem lihas. Umbes 40 rasedusnädala ringis hakkab platsenta vananema ja tema progesterooni produtseerimine väheneb (progesteron on hormoon, mis ei lase emakal kokku tõmbuda). Hüpofüüsi hormoon oksütotsiin hakkab järk järgult naise vereringes domineerima ning see loob tingimused kontraktsioonide tekkimiseks.

Kui platsenta vananeb, väheneb tema võimekus läbi nabanööri lootele hapnikku ja toitaineid transportida ning jääkaineid lootelt vastu võtta. Ja kui laps hakkab ennast ebamugavana tundma ja veidi stressi sellest läheb, mõjutavad lootelt tulevad signaalid veelgi hüpofüüsi ja tekkib situatsioon, kus vallanduvad kontraktsioonid. Seega nii hormonaalsed kui füüsilised signaalid vallandavadki sünnitusprotsessi.

Kui ema ei ole kas alateadlikult või teadlikut valmis sünnitusprotsessiks, siis emaka kokkutõmbed on nõrgemad ja ebakorrapärasemad, ning emakakaela avanemine on vaevaline.

 • Sünnitaja mõtetel on väga suur mõju sünnitamise kulgemisele.
 • Naise teadlik otsus avada end sünnitusprotsessiks teeb selle kergemaks nii naisele endale kui sündivale lapsele. Seepärast lõdvestu ja ütle oma uuele pereliikmele:

„ Tere tulemast, kallis!“

Emaka kontraktsioonid sünnitusprotsessis on tugevad ja väljaspool inimtahte juhtimist. Kui naine on lõdvestunud ja alistunud protsessile, mida juhib „ Loomulik Naiselik Jõud“, võib ta hoopis kontraktsioonivoogudega ühineda ja end kanda lasta.

 • Jää kogu sünnituse jooksul teadlikuks igast hetkest, hinga rütmiliselt ja lõdvestu.

Kui sünnitaja lubab endale nö „aega maha võtta“, hiilivad hirmud vaikselt sünnitaja meelde, raputades fookuse kõrvale, ning seetõttu on raskem nii sünnitajal kui sündijal.

Kontraktsioonide jõud

Avanemise faas: kui emakas tõmbub kokku, siis osale selles teadlikult, kujutades, et sõidad energialainetel, lastes end kanda ja ole kohal oma kehas. Luba oma kehal lõdvestuda. Kontraktsioonid, mis avavad emaka, algavad tavaliselt rahulikult, kulgedes ühe tipuga lainena, mille kestus on tavaliselt 30-60 sekundit.

Ülemineku faas: kontraktsioonide rütm muutub. Kontraktsioonid on pikemad ja aeglasemad, kulgevad tõustes, siis veidi vaibudes ning veelkord tõustes enne kui täielikult vaibuvad. Ülemineku faasi kontraktsioonid kestavad 1-2 minutit ja korduvad lühikeste ajavahemike järel uuesti.

Väljutamise faas: nö pressid on tavaliselt ebaregulaarsed, väga tugevad , ühe pressi pikkus on 1-2 minutit. Väljutamise faas lõppeb lapse sündimisega.

Mis toimub emakas?

Emaka lihas on sile ja selles on väga vähe valuretseptoreid. Emaka lihaste kokkutõmbeid kontrollib ja juhib autonoomne närvisüsteem. Naine ei saa teadlikkult mõjutada ega juhtida emaka lihaste tööd. Kui sünnituskontraktsioonida ajal tunneb keha valu, siis see on põhjustatud peamiselt emaka naabruses olevate lihaste valuretseptoritelt.

Kui sünnitaja suudab lõdvestuda, eriti suudab lõdvestada oma kõhu ja hingamise, saab emakas kokku tõmbuda keha teisi lihaseid vähem kaasa tõmmates ning vähem valu põhjustades.

NB!

Väga oluline on mõista ja meeles pidada!

 • Sa ei saa peatada emaka kokkutõmbeid. Mida rohkem sa lõdvestunud oled, seda paremini saavad lihased oma funktsioone täita. Kui sa oled pinges, töötad sa lihaste tööle vastu ning see põhjustab suuremat valu.
 • Lubades oma kehal venida ja laieneda, toodab su keha rohkem hormooni Relaksiin, mis pehmendab lihaseid, sidemeid ja kudesid kõikjal sinu kehas, võimaldades neil rohkem ja pehmemalt venida. Paljud naised tunnevad sünnituse ajal, et nad ei suuda seista jalgadel, sest jalad oleksid nagu „süldist“. Sellise tunde tekitab Relaksiin.

Emaka lihaseline ülesehitus

Iga kord, kui naise emakas kokku tõmbub, sirutab sündiv laps ennast emakas, tekitades emakaseinale seespoolt pinge, mis omakorda mõjutab emakakaela avanemist.

Emaka lihaseline sein koosneb kolme erinevat tüüpi lihastest:

 1. Verikaalsed lihased: koos kontraheerudes avaldavad nad survet lapsele, mistõttu laps omakorda avaldab survet vaagnale, keerates end järjest sügavamale sünnikanalisse vaagnaluude vahele.
 2. Horisontaalsed lihased: töötavad vertikaalsete lihaste kokkutõmmete pidurdajatena. Emakakaelas on horisontaalsed lihased paksemad, emakakehas kõrgemal muutuvad järjest peenemateks. Horisontaalsed lihased lõtvuvad järjest enam ja enam verikaalsete lihaste kokkutõmbumise tagajärjel, samuti sündiva lapse pressuuri tõttu.
 3. Diagonnalsed lihased: nende ülesanne on toitainete ja hapniku jaotamine, samuti jääkainete transportmine emakas, platsentas ja nabanööris.

Sünnitusprotsessi kulgemise käigus väheneb järk järgult horisontaalsete lihaste võime  verikaalsete lihaste kontraktsioone pidurdada ja emakakale avaneb maksimaalselt 10 cm, mispeale horisontaalsed lihased lõpetavad vastupanu ning vertikaalsete lihaste pressid saavutavad maksimumi.

 • Aja pikkus, mille jooksul horisontaalsed lihased vastupanu lõpetavad ja emakakael maksimaalselt avaneb  sõltub paljudest teguritest, millest peamine on sünnitaja üldine lõdvestumise võime

Hüpofüüsi hormoon oksütotsiin vallandab emaka kokkutõmbed.

Joogateaduses on öeldud, et sünnitusprotsessi kulgemiseks eritab hüpofüüs rohkem hormooni oksütotsiin, kui sünnitaja on:

1.      Psüühiliselt lõdvastunud
2.      Emotsionaalselt lõdvestunud
3.      Füüsiliselt lõdvestunud
4.      Hingamine on pikk, sügav ja rütmiline, varustades keha ja aju rohkema hulga hapnikuga, mis soodustab ja suurendab näärmete töövõimet.
5.      Fokusseerimine Kolmandale Silmale või fokusseerimine sünnitoetaja silmadesse.

Sünnituse esimeses järgus suurendab fokusseerimine Kolmandale Silmale hüpofüüsi aktiivsust ning seeläbi oksütotsiini produtseerimist. Kui sünnitus edeneb, tunneb sünnitaja end kindlamalt kui ta saab oma fookuse kinnitada oma toetaja silmavaatesse.

Mis toimub sünnitaja kehas sünnitusprotsessi jooksul?

 1. Verehõhk tõuseb, kui emakasse tulvav veri avaldab survet kogu keha vereringele
 2. Pulsisagedus kiireneb, mis on tingitud vererõhu tõusust
 3. Hingamine aeglustub iga kontraktsiooni tipus
 4. Emaka seesmine pressuur suureneb ja laps sirutab end rohkem ja rohkem
 5. Emaka väline kokkutõmbumine suureneb
 6. Lapse südamelöökide sagedus reageerib emaka pressuuridele. Sünnitaja hingamissagedus ja ulatus mõjutavad sinu lapse südamelööke.
 7. Emakas kitseneb ja pikeneb, tõstes end tasapisi vastavalt kontraktsioonide suunale
 8. Kehatemperatuur tõuseb, kuna vereringe on aktiivsem
 9. Veri muutub paksemaks, seda eriti väljutamise faasis.

Sünnitusvalu

Mis siis sünnitusvalu iseenesest on?

Sünnitusvalu on põhjustatud emaka siduste ja ligamentide ning emaka naabruses olevate lihaste pingutusest, kui emakas tõmbub kokku ja kui laps surub alakõhule, alaseljale ja läbib sünnikanalit. Sünnitusprotsessi jooksul peavad paljud piirkonnad sünnitaja kehas laienema ja lõdvestuma selleks, et laps mahuks sünnikanalisse ja suudaks seda läbida.

Kui sa tajud füüsilist sünnitusprotsessi kui valulist toimingut ning pingutad ja võitled selle vastu, ei suuda sa olla sündiva lapsega ühenduses, kuid lõdvestudes tunned sama protsessi puhul suuremat harmooniat.

Sünnitusvaludel on sündiva lapse meele suur mõju. Sünnitusvalude jooksul kannab ema oma lapsele üle oma mentaalse psüühika. Ja see asjaolu peaks innustama sünnitajat olema parim ja lubama oma kehal läbi Looja puhata.

Teadliku kundalini jooga ja meditasioonide praktiseerimisel valmistad sa end sünnituseks teadlikult ette. Pidada vastu jooga harjutuse sooritamisel on sulle väljakutse, mida aitab sul saavutada:

 • Kasutades teadlikku hingamist
 • Fokusseerides pilku Kolmandale Silmale
 • Mediteerides Sat Nam mantral
 • Lõdvestades teadlikult oma keha lihased, mida sa parasjagu ei kasuta
 • Praktiseerid joogat tajudes selle rütmi ja voogamist, see aitab sind läbi kanda emaka kokkutmmete lainetusest.

Lapse sünnitamine võib olla äärmiselt valus. Sünnitamine on füüsiliselt väga aktiivne kõikidele sünnitajatele, siis miks mõned tunnevad tugevaid valusid, teised mitte?

Sünnitusvalude põhjused

Sünntusvalud on põhjustatud kolmest erinevast aspektist:

 1. Emotsionaalne
 2. Füsioloogilis- mehhaaniline
 3. Funktsionaalne

1. Emotsionaalsed sünnitusvalu põhjused

Kui naine tõrgub aktsepteerimast protsessi, mis tema kehas ja kehaga sünnituse ajal toimub, töötab ta selle vastu ning kogu sünnitus on talle hirmuäratav. Emaka kontraktsioonid on väljaspool sünnitaja kontrolli ja ka see tundub olema hirmuäratav. Sünnitaval naisel oleks parem protsessiga kokku sulanduda ning ühenduda iga kontraktsiooniga nagu oma südamelöökidega. isegi väga hästi sünnituseks ettevalmistunud naised annavad selles protsessis mingiks ajaks alla ja kaotavad oma olemuse kuid läbi hea toetuse ja juhtimise suudavad nad end koguda ja oma tasakaalu taastada.

Hirm ja pinged aktiveerivad sümpaatilise närvisüsteemi, põhjustades veresoonte kokkutõmbumise ja vere saatmise lihastesse, et täita „ võitle või põgene“ instinkti.  Hirmunud ja pingesesundis sünnitaja horisontaallihased on pinges ja võitlevad pingele vastu, siis sünnitaja diagonaalsed lihased on samuti pingestatud ja lapse verevarustus on sellega häiritud.

Pingeseisundis sünnitaja tunneb tugevaid sünnitusvalusid ja lapse verevarustus sünnituse ajal on tugevasti takistatud

Loodus on nii korraldanud, et kui naine kardab, siis emaka horisontaallihased hoiavad emaka tugevasti kinni, kuni „ oht on möödas“.

Jooga nõuanne: räägi sünnituse ajal oma lapsega armastavate sõnade ning häälega. See aitab emakakaelal avaneda

Vabasta

Sünnitus seab sünnitaja silmitsi eelarvamuslike tunnetega emaks saamisest. Tegelikult „ sina ei saa last“. Sinu laps ei ole „ sinu“.Sinu tulevane poeg või tütar ei pea täitma tühja kohta sinu elus või looma sulle mingit turvatunnet. Sinu lapsel on oma saatus, mis toob sulle palju väljakutseid ja nõudmisi ning ootab sinult uskumatult palju ohvrimeelsust.

Kus kohast peaks su laps õppima turvalisust, kui sa ei ole endale turvalisust omaks võtnud. Laps peab sündima läbi väga kitsa sünnikanali. Vabasta oma minevik ja oma piirangud. Vabasta oma hirmud. Vabasta oma laps. Las su laps siseneb siia maailma elukogemust saama läbi ilu.

Laps, kelle sa sünnitad, veetleb sind ja sinu partnerit oma kehamõõtudega. Ava alateadlikult ja teadlikult oma Hing ja jaga oma lapsele energiat nagu Ema. Läbi alistumise, jõupingutuste, isetu olemise sa valmid, ületad end, kasvad, kohtud sügava armastusega ja muutud.

Ava oma beebile uks siia maailma

Ku sa suudad hoida oma keha asendis, mis toetab sinu mugavamat oelmist ja vähendab pingeid ja stressi kehas, suudad sa mõjutada kogu sünnitusprotsessi. Õigeid ja parimaid keha asendeis lihtsalt pole. Sa lihtsalt häälestu oma kehasse ja lihtsalt tunne mis sulle praegu on hea ja mugav.

Suuna oma sünnitoetajat sind abistama, masseerima, et saaksid õnnistatult lõdvestuda. Mõned naised naudivad massaazi just tuhu ajal, mõned jälle tuhude vaheajal.

 • Sina saad teada, mis sulle on hea, kui oled lihtsalt kohal ja ütled, mida soovid. Saa teadlikuks sellest, mis sind võiks aidata.

Lõdveata oma selg C-kurvis. Kui tunned et peaksid lamama, siis mitte kõvale pinnale. Kui tunned et peaksid istuma, siis lase oma jalgu ja keha toetada patjadega.

Sinu vaagnapõhi ja emakakael avanevad kergemini, kui sa:

 • Avad kergelt oma suu ja teed huultest veidi O kuju ja sealjuures lõdvestad huuled (kui huuled on lõdvestunud, on ka emakakaela lihased lõdvestunud)
 • Sinu keel suus on täielikut lõdvestatud
 • Sinu alalõug on rippumas allapoole, lõualiiges on lõdvestunud
 • Kõik liigesed on veidi painutatud ja tunnevad end mõnusalt

2. Mehhanilised sünnitusvalu põhjused

Peamised põhjused on:

 • Lapse suur pea
 • Kitsas vaagen
 • Lapse asend sündides
 • Haigused
 • Kurnatus ja nõrkus

Ema ja lapse keha mõõdud mõjutavad sünnituse kulgu ja aega. On täiesti hämmastav, kui kitsast sünnituskanalit mööda peab laps siia maailma trügima.

Lapse asend ja seis emakas mõjutavad sünnituse kulgu

Asend näitab, missugune kehaosa sünnib esimesena

Seis näitab, missugune lapse kehaosa paikneb emakakaela kohal

Peaseisus:

 • Pealagi, lõug rinnal, kergeim sünnitus
 • Nägu või laup, sünnitus kulgeb kauem

Tuharseisus:

 • Tuharad
 • Üks või mõlemad jalad

Tuharseisus sünnitused on rohkem komplitseeritumad, sest lapse laskumisel sünnikanalisse satub nabaväät pressuuri alla, mis piirab lapse varustamist hapniku ja toitainetega sel ajal kui lapse pea on sünnikanalis.

Oluline teada:

Kui sa tead, et laps on vaagnas tuharseisus, siis pärast „vee vabanemist“ ära kõnni ega istu, vaid heida pikali ja kutsu kiiresti ämmaemand ja arst. Pärast vee vabanemist võib nabanöör pitsuda ning lapse varustamine hapnikuga on häiritud!

3. Funktsionaalsed sünnitusvalu põhjused

 1. Kasuta sünnituse ajal oma lõdvestusoskust, mis aitab sul vähendada valu ja ebamugavustunnet
 2. Kasuta sünnituse ajal oma hingamise oskusi, et varustada enda keha ja laps parima koguse hapnikuga. Hapniku puudus sünnituse ajal põhjustab vere koostise halvenemist ning suurendab valu
 3. Säti kogu sünnituse ajal oma keha asendit, mis aitaks sul lõdvestuda, kohandada lapse liikumist sünnikanalis ja suurendada kehatsirkulatsioone. Ära heida selili asendisse.
 4. Hoolimata meditsiinilistest protseduuridest või emotsionaalsest pingest ära lase oma emotsionaalset seisundit häirida ja kallutada.

Kus ma tunnen kontraktsioone oma kehas?

Sünntuse ajal tunneb sünnitaja pingeid kõikjal oma kehas. Emaka kokkutõmbed pingestavad vaid teatud piirkonnad kehas. Seepärast ole teadlik oma keha asenditest, hoia fookus enda olemisel, kasuta hingamist ja lõdvestu

Emaka ligamentide (sidemete)venimine

Kui emaka lihase kokku tõmbuvad, tõmbavad nad pingesse ka emaka sidemed, millega emakas on kinnitatud vaagnale. Emaka ligamendid on tugevad ja vastupidavad paelad, paindlikud  fibroossed koed, mis paiknevad mõlemal poole emakat. Üks ligamentidest on kinnitatud häbemeluule, teine ligament alaselja piirkonda.

Ligamendid ei veni nagu lihased, sest nende ülesanne on hoida emakas kindlas asendis, mitte liikumises. Raseduse ajal toodab keha rohkem hormoone, mis muudavad ligamendid pehmemaks, paksemaks ja rohkem venivaks vastavalt sellele, kuidas emakas suureneb.

Avanemise faasis tunned sa kõige rohkem valulikkust oma alakõhu ja alaselja piirkonnas, mis liiguvad ülakõhu suunas.

Kui kontraktsioonid muutuvad tugevamaks, on nad tuntavad alakõhu, alaselja ja vaagnapõhja piirkonnas.

Väljutamise faasis on kontraktsioonid tuntavad vaagnapõhjas ja ülakõhus. Pressid on tuntavad alaseljas.

Häbemeluu piirkond: paljud naised tunnevad kogu raseduse jooksul survet oma häbemeluu ja vaagnapõhja piirkonnas. Kontraktsioonide ajal tõmbub emakas kokku ja alakõhu piirkonnast ülespoole, tõmmates ligamendid pingule. Tekkinud pinge põhjustab alakõhupiirkonna lihaste pingutuse, samuti mõjub vaagnapõhja lihastele, tekitades valu.

Mida sa saaksid teha?

 • Hinga teadlikult ja lõdvestu
 • Muuda oma keha asendit
 • Toeta oma käed pehmelt oma häbemeluule
 • Kiiguta oma keha hellalt kui istud või seisad, lubades pingetel väheneda

Alaselg

Emaka ligamentide pingutumine tõmbab endaga kaasa alaselja ja alavaagna lihased, tekitades ebamugavustunnet ja valu. Samuti sünnikanalisse laskuv laps surub selgroo alaosale.

Mida sa saaksid teha?

 • Hinga rahulikult ja vabasta pinged.
 • Proovi beebipoosi, Kassi-Lehma asendit (kätel-põlvedel käpuli), või ettepoole kaldu põlvitsasendit. Sünnitoetaja masseerib sinu alaselga ja selgroogu, surudes käe kergelt keha vastu ja siis kergelt tõuge ülespoole.

Kõik, mida sa peaksid suutma meeles pidada ükskõik mis väljakutsega kohtudes, on see, et:

„ Sina, Naine, oled Jumala arm. Sina oled sõiduriist, millega saabub siia maailma inkarneeruv hing“

Hingamine ja sünnitus

Teadlik hingamine toetab sinu harmooniat ja kontraktsioone. Sünnituse ajal peab su hingamine olema sobiv ja kohandatud sinu keha rütmidega.

Teadlik hingamine sünnituse ajal toetab hapniku ja süsihappegaasi vahetust, samuti aitab kiiremini väljutada mürgiseid ainevahetusjääke kehast.

Pikk, sügav ja täiuslik hingamine lõdvestab keha, hoiab meele kohal, stimuleerib hüpofüüsi tootma rohkem oksütotsiini. Sünnitaja alistunud kohalolek stimuleerib oksütotsiini tootmist.

Täiuslik teadlik hingamine mõjutab otseselt kõhusiseseid presse ja vähemal määral ka emaka kokkutõmbeid. Kui sa sisse hingates oma kopsud õhuga täidad, laskub diafragma sügavamale kõhuõõnde, mis suurendab kõhupressi ja toetab emaka kokkutõmbeid, vähendades ebamugavustunnet ja valu. Väljahingamise ajal  ei ole kõht diafragma poolt toetatud.

Sissehingamise ajal tekkiv mugavustunne aitab sul instinktiivselt hoida hinge emaka kokkutõmbe (pressi) ajal. Vahel sulle tundub, et vajad kohest väljahingamist

Hingamisrütmi säilitamisel kogu sünnitusprotsessi jooksul on tähtis osa, sest see aitab hoida keha lõdvestunud  ja tagab pideva hapnikukoguse olemasolu sinu lapsele.

Hingamine sünnituse ajal

Sünnitusprotsessi alguses jätka oma tavapäraseid tegevusi ja hinga normaalselt. Kui emakas hakkab regulaarsemalt ja tugevamini kokku tõmbuma, on aeg oma tavategevused lõpetada ja hakata hingama sügavalt ja aeglaselt ning teadlikult.

Kui kontraktsioonid on muutunud väga tugevateks, märkad sa, et sügav pikk hingamine enam ei toimi. Siis teab su keha, kuidas hingata. Su hingamisrütm võib kiireneda või aeglustuda, sa võid kogeda, et läbi suu välja hingates suudada sa paremini lõdvestuda. Pärast kontraktsiooni möödumist, hingamine muutub rahulikumaks ja kindlarütmiliseks. Sinu keha juhib sind. Ole kohal oma kehas ja kuula.

Värskendavad hingetõmbed.

Kontraktsiooni ajal tõmbuvad sinu emakalihased tugevasti kokku, takistades seejuures hapniku ja toitainete ligipääsu lapsele. Seepärast proovi meeles pidada:

Kui tunned, et kontraktsioon algab, tee mõned  pikad sügavad värskendavad hingamised, mida nimetatakse „ värskendav hingetõmme“. Sama tee siis, kui kontraktsioon on vaibunud. Uurimused on näidanud, et seesugused värkendavad hingetõmbed aitavad sündival lapsel kiiremini taastuda pressist tingitud stressist.

Fookus

Kui emakas hakkab avanema, proovi hoida oma fookus Kolmandal Silmal.

Kui kontraktsioonid muutuvad tihedamateks ja tugevateks, hoia oma silmad avatud. Kui võimalik, vaata oma sünnitoetaja silmadesse, kui see pole võimalik, leia mingi ankrupunkt väljaspool oma keha. Hoia fookust kogu pressi jooksul. Ära lase fookust minema.

Hoidu „peapunumise paanikast“

Kui sa oled sünnituse ajal väsinud, oled sa valude suhtes tundlikum, sa ei suuda kontsentreeruda ega lõdvestuda.

Paar nädalat enne loodetavat sünnitusaega  palun ära pinguta üle kõikvõimalike kodutööde korraldamisega.

Siis on saabunud aeg pühenduda eelseisvale sünnitusele, suhelda oma lapsega, hingata teadlikult, toituda teadlikut ning jätkata jalutamist vähemalt 5 km päevas. See on aeg, kus sa peaksid minema sügavamale ja sügavamale iseendasse, lõdvestuma ja mediteerima.

Hellita ennast ja lase hellitada

 • Sünnituse ajal on hellitavad kallistused, armastav silmavaade, hääletoon, hell massaaz, rahulik ja hubane ümbrus see, mis aitab sünnitajal lõdvestuda ja avaneda.
 • Mõnus ja hell rinnanibude massaaz on täiendava sõnumisaatja hüpofüüsile, et aeg rohkem toota Oksütotsiini.
 • Kui tunned end väsinuna, proovi puhata ja magama jääda.
 • Kui keha läheb pingesse, mine dušši alla, naudi vett ja lõdvestu.
 • Ole teadlikult ennast avamas, et kõik võimalikud takistused sellest avastada ja kõrvaldada. Jaluta ja tantsi mõnusa muusika saatel.

Kuidas emaka kontraktsioonid mõjutavad lapse tervist?

Emaka kokkutõmbed mõjutavad loote nahka ja kehafunktsioone, nagu ka oma vastsündinute lakkumine imetajate emasloomade poolt.

Emaka kontraktsioonid masseerivad ja stimuleerivad sündiva lapse:

 • Mao ja soolestikku süsteemi
 • Sugu ja eritussüsteemi
 • Hingamissüsteemi
 • Naha sensoorseid närvilõpmeid.
 • Selline stimulatsioon on vastsündinu edukaks ellujäämiseks väga oluline. Enneaegsetel sündinutel ja keisrilõikega sündinutel on paari esimese elukuu jooksul tavalisest rohkem probleeme kui normaalselt sündinud lastel.

NB!

Seepärast:

Kui sinu laps on sündinud enne normaalset sünnitähtaega või keisrilõikega, siis masseeri oma lapse nahka iga päev ja hoia oma last magades rohkem aega enda palja keha vastas nahk-vastu nahka.

Sünnitusprotsessi mõju sinu lapsele

 • Sinu meeleseisund ja käitumine sünnituse ajal prinditakse sinu lapse alateadvusesse.
 • Mälestused, mis on salvestatud sünniprotsessi jooksul isiku alateadvusesse, kanduvad edasi põlvest põlve.

Arendades ja säilitades sisemist rahu sünnituse ajal läbi meditatsiooni, mõjutad sa põlvkondasid.

Sünnituse ajal saad sa korduvalt suuri väljakutseid; mida iganes ka pole, on väga väga oluline see, kuidas sina selles olukorras käitud ja kuidas sa suudad ennast tag si tuua lõdvestusseisundisse.

Sina, Ema, pead õppima aktsepteerima sõna „parent“(lapsevanem), lahti mõttestatult“ Pay-rent“, Sa maksad tagasi saadud laenu, „ Kosmilist renti“. Sa maksad seda õpetamise eest, juhtimise eest, selle eest, et sulle on usaldatud õigus inspireerida seda last elama armulikult, kohusetundlikut , vastavalt inimise loomusele niikaua, kuni ta jõuab tagasi koju! Koju?. Jah, Koju, oma Tõelisesse Koju! Sest:

„ Maa on vaid hotell, kus kõik inimesed on oma lühikesel reisil. See ei ole meie algne kodu. See on mõnus koht, mida külastada. Inimhinge tõeline kodu on Lõpmatuses. Me oleme tagasi tulemas selleks, et nautida reisi ning õppida midagi inimlikku“

Gurmukhi keeles tähendab see „ Ang Sang Wahe Guru“

„Ang“ –  meie (elu)teed,(elu)kaart, jäsemeid, mis on meile

„Sang“ –  kaaslasteks (meie eluteel, elukaares)

„ Wahe Guru“ – tähendab vaimustus kogemustest (inimlikus elus), Iga tee, iga kogemus minu olemises

Ang ei tähenda mitte lihtsalt ühte sõrme või varvast või rannet või muud kehaosa, vaid kõiki tahkusid sinu eluteel, elukaarel.

Kui me ütleme “Ang Sang Wahe Guru” tähendab see, et imeline Looja ongi kõik see, mis loob kõik tahud minu elus. See on kõrgeim meditatsioon. Naine ei pea selle pärast murelik olema, sest kogu hoole on enda kanda võtnud Universaalne Ürgne Naiselik Olemine. See on see, mille läbi kõik sinu elu tahud muutuvad vabadeks.

Mina olen Looja. Mina Olen Sina, Sina oled Mina, Kõik on Üks