Bindu tšakra

 • Bindu tšakrat peab mõistma enne Višuddhi tšakra mõistmist.
 • Bindu tšakra  on tähtis tšakra, mis on väljaspool mõistmist ja kirjeldust.

Selle tšakra tähtsus ja kirjeldus avastati „ Rig-veedalikes“rituaalides. Sest rituaalset juuksetuti jätmise tseremooniat hakati läbi viima selleks, et inimesed oleksid rohkem teadlikud Bindu tšakra rollist.

Bindu tšakra asukoht

Bindu tšakra paikneb kohe Aagya tšakra kohal, allpool Sahasrara tšakrat.

Tšakra töötamist on kergelt tunda, kui asetada keskmine sõrm kahe Anguli ( ninetissõrme laiust) ülespoole kulmude keskkohast. Bindu tšakra asukohas on kergelt tajutav tuksumine.

Bindu tšakra seosed planeetidega ja teiste tšakratega

Bindu tšakra töötab sünkroonselt kahe kuu faasiga. Kuu kasvamise perioodil on selle tšakra töö võrreldes kuu kahanemise perioodiga kiirem.

Surya tšakra (Päike) ja Soma tšakra (Kuu ehk Chandra) on samuti Bindu tšakraga seotud. Kuigi need kaks väikest tšakrat töötavad Anahata tšakra otsese kontrolli all, tõmbavad nad peamise jõu Bindu tšakrast.

Bindu tšakra ülesehitus

Bindu tšakral on kuusteist kroonlehte ja ta liigub päripäeva.

Liikumise kiirus oleneb hingamise mustrist.

Kuna Bindu tšakra on Sahasrara tšakrale kõige lähemal, siis ei ole tal ka selget vormi ja ta näeb välja nagu pilgeni vett täis olev pilv, mis on kohe-kohe valmis vallandama vihma, mille tilgad sisaldavad Universaalse Energia (Parmatma) toodetud Nektarit, mida joob inimese hing (Jivatma).

Mürk või nektari põhjustava Surya ja Soma tšakra tegevus

 • Surya ja Soma tšakrate liikumine ja just nende kahe väikese kuid üliolulise tšakra energiad tekitavad reaktsiooni, mille tulemusena tekib kas nektar või mürk, olenevalt mõlema tšakra toimimisest.

Mürki toodetakse juhul, kui:

 • õpilane aktiveerib Kundalini energia läbi Ida (Chandra nadi) või Pingala (Surya nadi) nadi. Selline olukord on ohtlik ja ainult võimekas Guru suudab mürgi tekitamise peatada
 • hingamismuster on kas kiire, hingeldav, ähkiv, liiga aeglane või kiire
 • Visuddhi tšakra töö on takistatud (näiteks hingamise peatamisega)

Nektarit  toodetakse juhul, kui:

 • õpilane puhastab end läbi sadhanade ja kriyade erinevate protsesside
 • hingab teadlikult

Nektari eritamise põhjus olenebki kõige rohkem hingamise kontrollist. Kui õpilane kontrollib hingamise voogu õigesti, võib ta elada kaua ja olla hea tervisega.

Bindu tšakra avanemine toob kaasa Samadhi

Valgustumise protsessi saab kokku võtta viie astmena:

 1. Moladhara tšakra avamisega
 2. Manipura tšakra avamisega
 3. Anahata tšakra avamisega
 4. Surya tšakra avamisega
 5. Bindu tšakra avamisega, mis varustab õpilase Universaalse Energiaga, mis lubab tal koos Guru õnnistusega äratada Kundalini.

 Bindu tšakra avanemine esindab võimsat Samadhi* läbielamise seisundit

samadhi*  –  tühjuse seisund; kontakt Jumalaga hingamatuse seisundis, joogalik transs, eneseteadvustamine, mis on täitunud rahuga ja vaba soovidest, eneserealisatsioon

sanmadhi olek ilmneb, kui praana siseneb ja kulgeb läbi Sushumna kanali. See on tasakaaluseisund Jivamatma** ja Paramatma*** liit ning selles seisundiprotsessis kaob täielikult mentaalsne tegevus.

Jivamatma**    inimese Hing

Paramatma***  universalne Energia

Bindu tšakra toimimine

Bindu tšakra on üks unikaalsemaid ja peidetumaid tšakraid kõikide tšakrate hulgas. Selle olemasolust teavad vähesed inimesed ja on väga imelik, et ainult mõned üksikud käsikirjad Bindu tšakrat mainivad.

Bindu tšakra toimib nii vaimsel kui füüsilisel tasemel.

Bindu tšakra füüsiline tasand

Füüsilisel tasandil töötab Bindu tšakra Manipura ja Aagya tšakra vahel. See on anum nektariga, mis:

 • toidab Hinge (Jivamatma)
 • hoiab Manipura tšakras tuld kontrolli all, varustades teda nektaritilkadega
 • sel päeval, kui Nektar anumas lõpeb, lahkub Hing füüsilisest kehast ja liigub edasi järgmisele arenguastmele.

Bindu tšakra nektari värvus

 • Bindu tšakrast langevad nektaritilgad on valged
 • Manipura tšakras on nekrar punast värvi.

Need värvid seostuvad Purusha* ja Prakritiga**: Valged tilgad sümboliseerivad Šivat ***ja punased Šaktit****, mis omakorda sümboliseerivad Kuu ja Päikese energiat, või Sattva guna esimest olevust ning Radžas guna viimast olevust.

Purusha*  puhas ja piiramatu teadvusteadvus

Prakriti**  täielikut ilmneva materiaalse maailma alussubstants ehk printiip, mis on moodustunud kolme Guna (tamas , radžas ja sattva) omavahelistest seostest

Šiva***    meesenergia (Pingala kanal)

Šakti**** naisenergia   (Ida kanal)

Sel hetkel, kui need kaks energiat kohtuvad, tekib Praana ja Apaana; Pingala ja Ida; Päikese ja Kuu; Šiva ja Šakti ühendus

Füüsilise keha kannatused

Füüsiline keha on sunnitud temas paiknevate energianadide grantide ja erinevate energiate tõttu läbi elama palju probleeme, mis kõik on vaid selleks, et luua reaalsust kattev loor. Selle tulemusena rändab füüsiline keha läbi eluaja vaid peenelt meisterdatud illusiooni kudumite segaduses, mille vastupidavus on nii suur, et alles kurnava elu lõpus saab inimene aru elu tegelikust mõttest – siis on tehtud vigu raske või võimatu parandada

Illusoorse maailma saab õpilane hävitada Praana abil

Sel hetkel, kui õpilane saavutab kontrolli Praana üle, astub ta väljaspoole illusioonide (Maya) ja ihade (Moh) sfääri ning on valmis kontakteeruma sisemise südametunnistusega. See juhtub tänu Prana vibreerivale loomusele, sest sel hetkel, kui Praana läbib nadid, sunnivad Praana vibratsioonid mõistust töötama vastavalt Praana loomusele – ning ta hakkab mõistust kontrollima.

Kui Praana voogamine ei tomu läbi nadide, siis keha lagunemise tarbib Surya tatva Manipura tšakras Bindu tšakra nektari tilgad ära

 • Õpilane, kes oskab takistada Surya tšakral Soma tšakra nektari tarbimist ja joob nektari ise, on vaba haigustest ja vanadusest ning teda varustatakse üleloomulike võimetega.

Kui Kundalini ärkab ja läbib erinevad tšakrad, liitub Surya tšakra Soma tšakraga.

 • Igapäevane järje- ja sihikindel Sadhana peatab allapoole liikuva energiavoo ning õpilane suudab kanda selle energia Bindu tšakrast Samadhi kõrgeimatesse sfääridesse

Kui Kundalini šhakti Moladhara tšakras ärkab, siis on viis tšakrat vastavuses nelja põhitatvaga (elemendiga), need on Maa, Vesi, Tuli ja Õhk, ning kuues tšakra on vastavuses Eeter tatvaga (elemendiga)

Kuigi Kundalini energia asub Moladhara tšakras uinunud olekus, toetab ta pidevalt füüsilist keha tema funktsioneerimises.

 • Kundalini energia uinunud olek esindab inimese nauditavat füüsilist magamist.

 Õpilane, kes on äratanud Kundalini energia, magab tänu Yoga-nidra protsessile.

Sarnaselt une protsessile annab nektar isikule teadmise ehk tarkuse (buddhi), tänu millele ilmneb Ego (ahamkara). Buddhi viib õpilase „mina“ kontseptsioonini ja sealt „ Mina olen“ kontseptsiooni väljendumiste alusteni – lõpmatu Ego alguskohta.

 • Ego toitub nektarist, enesehävituse protsess on (energia) langus ja viib isiku kiirel sammul surma poole.

Nektar on energia

Nektar on energia, mis abistab isikut kollektiivsete Samskarade* ja ja karmaliste tegude omandamisel. Bindu tšakra nektar varustab isiku elutahtega ja karmade nautimise meetodiga, mis koostoimimise protsessis viivad isiku loomise ptrotsessini

Samskara*  alateadvuses asetsevad eelmiste elude matriitsid( vormid, tõekspidamised, reeglid…)

Bindu tšakra nektari vaimne olemus

Bindu tšakra nektari tõeline olemus on kahesus: ta töötab koos Aagya ja Sahasrara tšakraga  tootes loori, mis katab tegelikku olemust. Sel põhjusel tekib inimesel sünnist saati tõmme materiaalsete asjade järele, nagu see oleks ja ainust selles seisneks lõplik tõde. Süda (Manas) ja meeleorganid (Indryad) toetavad püüdlemist füüsiliste materiaalsete asjade poole.

Manas*=

            Aistingud                   Kehaosad

 1. Kuulmine                    1-6   Kõrvad
 2. Puudutus                    2-7   Nahk
 3. Maitse             +          3-8   Keel
 4. Nägemine                   4-9   Silmad   
 5. Lõhn                           5-10 Nina        =Kümme Karma Indryiat**

mis tekitavad

Tähelepanu

                                                                                   Huvi

                                                                                   Himu

                                                                                   Tegevus, mis toodab taas Manas’e

Manas*   mõistuse üks aspektidest (omadustest) ; võrdlemise, klassifitseerimise, arutlemise ja hindamise võime (siin skeelmil 1-10)

Indriya**  tunde ehk meeleorgan (siin skeemil 1-5)

Nektar ja seksuaalsus

Igavikulise nektari voog suureneb seksuaalse ühtsuse protsessi kestel.

Noorukieas, kui nektari kogus on isikule täielikult kättesaadav, peegeldub isiku näos energilisus. Erinevate tegurite ja seksuaalsete ihade tõttu (mastrubeerimine jt samalaadsed tegevused) energiakogus väheneb ning pärast abiellumist jääb isik kogu ülejäänud eluks nektarist täiesti ilma. Põhjus peitub selles, et iga tilk seemnevedelikku sisaldab paljusid nektaripiisku ja see kiirendab vananemiseprotsessi, suurendab haigestumisjuhutusid,jne.

 • Isik, kes on võimeline nektari anuma enda kätte saama enne, kui Manipura tšakra tuli nektari ära põletab, saavutab kontrolli oma meeleorganite üle ning suudab olla ükskõikne vastassugupoole lähenemiskatsetele ning ahvatlustele.

Kui Kundalini energia äratatakse varem, kui Bindu tšakra avamine?

Enamasti avanebki Kundalini energia Bindu tšakrat otseselt avamata ja see mõjutab õpilast väga drastilisel moel. Nektar põletatakse sama kiiresti, kui vabaneb Kundalini. Seda protsessi saab parandada Radž Ketchuri mudra või hatha jooga Ketchuri mudrat praktiseerides, Kui see asja ei paranda, käivitub vananemisprotsess isegi kiiremini kui tavaliselt ja isik on sunnitud füüsilisest kehast lahkuma.

 • Yavaneva pravishti charanmaruto madhyamarge
 • Yavadhbindunra bavati drada pranvatprabandaat
 • Yavad dhyane sahajsdrasham jayate neva tatvam
 • Tavgyanam vadati tadidam dhammithyapralapam

Tõlge:

 • ajani, mil Praana ei ole sisenenud Sushumna kanali keskmisesse teesse,
 • ja niikaua kui energia Bindu tšakras ei ole Sadhana distsipliini ja pranayama – hingamise kontrolli kaudu muutunud püsivaks,
 • teadvus kõrgema teadvusega ei ühine.
 • Kuni selle ajani on isikul teadmistest rääkimine tühine, kasutu ja kiitlev.

Kasulikud Märkused:

 1. Svadhisthana tšakra avamiseta ei avane väikesed tšakrad Bindu ja Kuldne Meri. Selle tšakra avamiseta ei saa aset leida tegelik ärkamine
 2. Mõlemal juhul – Kundalini ärkab kas läbi Ida või Pingala nadi – ei ole õpilane võimeline minema teisele poole Aagya tšakrat