Kriya tšakratele

Selleks, et energiavoog saaks tõusta mööda selgroo keskkanalit-Sushumna’t ülesse, peavad tšakrad olema avatud. See tähendab mentaalsete ja emotsionaalsete takistuste vabastamist igast tšakrast eraldi. Kundalini jooga ja hingamisharjutused annavad hulgaliselt „ tööriistu! selleks, et tšakrad vabastada ja puhastada. Praktiseerides muutud sa tundlikumaks iga harjutuse mõju suhtes.

Enne kui alustad tšakrate harjutustega, korrasta oma hingamine, säti korda kehaasend ja häälestu, lauldes mantra: Ong Namo Guru Dev Namo“, tee seda 3 korda

  1. Vaagna ringid- harjutus Mooladhara ehk juurtšakra  puhastamiseks

 Istu lihtsas asendis, käed põlvedel. Alusta vaagna ringide tegemist, hoides tähelepanu energia liikumisel esimeses tšakras. Harjutuse lõpetamiseks säti selg vertikaalselt ja siruta, hinga sisse, hoia hinge ja tee juurelukk.Harjutuse lõpetamise järel istu rahulikult asendis, jälgi oma sisekosmost ja tõsta energiavoog  teise tšakrasse.2.

2. Selja painutused lihtsast asendist– harjutus Svadisthana ehk Sakraaltšakra  puhastamiseks

istu lihtsas asendis, käed põlvedel, tööta seljapainutustega. Harjutuse lõpetamiseks säti selg vertikaalselt ja siruta, hinga sisse, hoia hinge ja tee juurelukk Harjutuse lõpetades istu rahulikult asendis, jälgi oma sisekosmost ja  vii energiavoog sujuvalt kolmandasse tšakrasse.

3. Selja painutused kaljuasendist– harjutus Manipura ehk nabatšakra puhatamiseks

istu kaljuasendis, käed põlvedel, tööta eelnevate harjutustega samas rütmis, hoides tähelepanu energial kolmandas tšakras. Harjutuse lõpetamiseks säti selg vertikaalselt ja siruta, hinga sisse, hoia hinge ja tee juurelukk Harjutuse lõpppedes istu rahulikult asendis, jälgi oma sisekosmost ja tõsta energiavoog neljandasse tšakrasse

4. Selgroo külgpöörded– harjutus Anahata ehk südame tšakra puhastamiseks

Istu lihtsas asendis, pane käed perfektselt õlgadele, pöidlad taha ja sõrmed ette. Hoia tähelepanu energial neljandas tšakras. Harjutuse lõpetamiseks säti selg vertikaalselt ja siruta, hinga sisse, hoia hinge ja tee juurelukk Harjutuse lõppedes istu rahulikult asendis, jälgi oma sisekosmost, siis jätka.

5. Õlgade tõsted– harjutus energia tõstmiseks Višuddhi ehk kurgu tšakrasse

Istu kaljuasendis või lihtsas asendis ja alusta õlgade tõsteid, visualiseerides energia tõusu südametšakrast kurgutšakrasse. Harjutuse lõpetamiseks säti selg vertikaalselt ja siruta, hinga sisse, hoia hinge ja tee juurelukk Harjutuse lõppedes istu rahulikult asendis ja jälgi oma sisekosmost.  Siis jätka kohe

6. Pearingid– harjutus Višuddhi ehk  kurgutšakra puhastamiseks ja energiavoo liigutamiseks koljus.

Tööta pearingidega ja visualiseeri energiavoog viiendas tšakras ja  koljus. Harjutuse lõppedes istu rahulikult, hinga rahulikult ja jälgi oma sisekosmost. Edasi kontsentreeri energiavoo tõstmisele Aagya tšakrasse, jätka tööd:

7. Lehm- Kass koos kaelapainutustega üles- alla- harjutus Aagya tšakra puhastamiseks

Harjutuse ajal kontsentreeru energiavoole koljus, pilk fokusseeritud Kolmandale Silmale. Harjutuse lõpetamiseks säti selg vertikaalselt ja siruta, hinga sisse, hoia hinge ja tee juurelukk Harjutuse lõppedes istu rahulikult lihtsasse asendisse ja jägi oma sisekosmost. Siis jätka:

8. Shakti poos koos Tulehingamisega– harjutus Sahasrar ehk Kroontšakra avamiseks ja energiavoo ühtlustamiseks kogu selgrookanalis

Istu lihtsas asendis, käes pane sõrmseongusse ja tõsta pealae kohale. Silmad sulge ja suuna tähelepanu koljusse.

Harjutuse jooksul liiguta energia koljus, koonda see pealaele ja sealt välja end ümbritsevasse Universumisse ja tagasi

Lõpetades istu rahulikult asendis, hinga rahulikult, jälgi kõikide tšakrate energiavoogusid, oma tundeid, mõtteid ja füüsilist seisundit.

10. Lõdvestu

Kui oled lõpetanud, leia aega oma Spirituaalse Õpetajaga olemiseks ja laula „ Sat Nam“ 3 korda

Alustamise ja lõpetamise „kombestiku“ leiad www.satnam.ee kodulehe Kundalini jooga kaustast:

„Tunni alustamise ja lõpetamise mantrad“