Kuuluvus ja kindlustunne

Lapsele kindlustunde tagamine kogu eluks.
Üks inimese tugevaimaid sisestundeid on „ kuulumine” (longing to belong)ning see kujuneb beebil välja esimese kuue elunädala jooksul. Kui beebi tunneb nälga, mõjutab see tema psüühikat ning ta hakkab nutma, lootes et keegi kohe tuleb ja annab talle süüa.
Esialgu ei lõpeta vastsündinu nuttu ka siis, kui ema või isa teda sülle võtavad. Kuid mõne aja pärast, kui last on korduvalt võetud sülle kohe kui ta hakkab häälitsema, lõpetab laps nutu. Tema usaldus inimeste vastu, kes temaga suhtlevad, on loodud.

Teadlik hoolitsemine lapse esimesel 40 elupäeval aitab lapsel välja kujundada tugevad kuuluvussidemed oma ema ja oma isaga ning perekonna teiste liikmete ning vanavanematega. Läbi selle, kuidas beebi eest hoolitsetakse ja teda hoitakse, kujuneb lapsele kogu eluks võime armastada, teiste eest hoolitseda ning usaldada.

Kui vastsündinu ei koge armastavat ja toetavad keskkonda, siis tema usalduse ja kindlustunde alusehitus ei arene välja vajalikus ulatuses. Ilma lähedaste suhete ja armastava hooleta areneb lapses ükskõiksus teiste suhtes, samuti vähene empaatiatunne teiste inimeste vajaduste ja kannatuste suhtes.Hilisemas elus vajab selline laps palju keerukamaid meetodeid, et kasvatada kindlustunnet ja hoolivust.

Vastsündinu, kes ei ole oma esimesel 40 elupäeval saanud kogeda piisavat tähelepanu, hoolitsust, armastust, ei suuda hilisemas elus hoida inimlikke ja armastavaid suhteid, ning teismelise eas on nad endasse tõmbunud, perekonnast eemale hoidvad. Nooruk peab siis ise läbi raskuste teadlikkuks saama oma alateadvuslikest tunnetest ning siis hakkama otsima väljapääsu nendest vabanemiseks.
Ema ja laps on intuitiivselt tugevalt seotud. Ema teab, kunas laps tahab süüa ning tema keharefleksid hakkavad tööle ning piim hakkab rinnast tilkuma. Kes talle seda ütles? See ongi ema ja lapse tugev psüühiline ja energeetiline ühendus. Ema ei pea tegema midagi, et last mõista ja tema vajadusi teada. Selleks ei ole vaja sõnu, selles ei ole keelebarjääri see lihtsalt on nii ja toimib.

Kui laps on emakas, on seal soe, kindel ja turvaline, laps tunneb emakaseinte toetust. Kui laps on sündinud, vajab ta neidsamu tingimusi: neid puudutusi, neid tundeid, seda üksiolemist emaga, ühtekuuluvust ema auraga.
Tänapäevased naised tahavad peale sünnitust kohe seda ja toda, kontserti, teatrit, külalisi, pidu…
Yogide iidne tarkus: kui laps on sündinud, peab sul olema 40 päeva ainult tema jaoks ning järgmised kaks aastat hoia oma last oma rinnal. Niimoodi last kasvatades saab maailm kahe inimese võrra rikkamaks, kes usuvad ARMASTUSSE.