Tule energia mõjuala (suvi) toitumine

Aastaaeg on suvi, kui kuumus on kõige suurem. See on looduse õitsemise aeg. Nagu lilleõis, avaneb kõik ja näitab ilmale oma ilu. Liblikas väljub oma kookonist. See on transformatsiooni sümbol.
Tuli teeb selle võimalikuks. Sa puhastud tule abil. See on täpselt see, mida me keha teeb. Ta uueneb. Puhastumine toimub nii, et võetakse mittepuhas energia, viiakse läbi tule ja energia saab jälle puhtaks. See kehtib ka vaimsele praktikale enne ja peale Sadhanat.
On selline ütlemine: “minna läbi tule”. See on puhastumise element.

Kõikides organites toimub tule ja vee tasakaalustamine ja läbikäimine. Tule element inimese kehas on seotud südamega, sest südames asub kolle, mida kutsutakse “Püha Tuli”. Ja püha tuli on nagu püha küünla valgus. See on igas inimeses. Vaimse praktika abil püüame seda tajuda, saada sellega kontakti ja panna tuli kasvama. Kundalini joogas inimesed on ühendatud ja äratavad oma püha tuld. Üks võimalusi, kuidas püha tuli töötab, on tekitada füüsiline kuumus. Tapa. Ja kui me toodame Tapat, põletab see meridiaanides plokid. Ja selle abil me võimaldame endil töötada oma probleemide, prügikasti, ja plokkide kallal. Just selle pärast ongi leek Spirituaalse vastupidavuse sümbol. Olümpiamängudel on sümboliks tõrvik. Seda kasutavad tulekandjad tule edasikandmiseks. Need jaoks on see füüsikalise vastupidavuse ja sportlikuse sümbol.

Koge seda Sodharshan Chakra Kriya abil.
See puhastab sind ja sa tõused tuhast justkui fööniks.

Tule element on seotud kolmanda tšakraga. Kolmas tšakra seondub seede energiaga ja osaliselt kas seedetulega. Tule elemendis on meil seedetuli ja südametuli. Seedetuli on justkui “masinaruum” kehas. Et saada seedeenergiat, peab tuleenergia olema tugev, et organism suudaks süüa ja seedida toitu ning juua ja imeda toidust välja kasulik mis transformeeritakse praanaks ja vereks. See on füsioloogiline keha tuli. Näiteks on olemas ka neerutuli, mis on hädavajalik vee tasakaalustamiseks kehas.
Tule energia tõuseb vertikaalselt maast taevasse. Ta vastutab vaimse arengu, õppimise ja elu vastu huvi tundmise eest. Energia liigub vastu gravitatsiooni jõudu. Kõik, mis on seotud noorusega, on tule element. See on tants, lõbu ja naer.
Tule energia valitsemise ajal puhkeb kõik õitsele.
Hing elab südames. Selge mõtlemine ja teadlik elu elamine näitab tugevat tule elementi. Silmade sära näitab tule energiat kehas. Valgus silmades annab teada, et hing elab südames.
See on soe südamlikkus, heldekäelisus, asjade südamesse võtmine, armastusega andmine ning vastuvõtmine. Nagu Suvi, kui kõik õitseb, ja kui süda on avatud, siis on ka inimene nagu õitsele puhkenud lill, kes on armas: nagu lilleõis; kaunis ja särav.
See on naudingu, tantsu, naeru ja entusiasmi aeg: “et põletada miskit”. Olla leekides hea idee, mõtte jaoks.

Tule elemendi iseloomustus
Aastaeg suvi, õitsemine
Kliima kuum
Meeleelund keel
Organid süda, südamepaun ehk perikard, peensool
Aisting: nägemine
Tegevus: psühholoogiline
Maitse kibe
Värv punane, helepunane
Aeg keskpäev, süda 11-13; südamepaun 19-21; peensool 13-15; kolmiksoojendi 21-23;
Planeet Mars
Suund lõuna
Liikumine vertikaalselt ülespoole, väline ja igas suunas ,liikumine üles materiaalselt tasandilt vaimsele tasandile vastu gravitatsioonijõudu. Liikumine tuimusest teadvusesse. Tuues esiritta naudingu naeru ja teadvuse jälgimise
Kehavedelik higi
Lõhn kõrbenud
Heli torupillid
Emotsioon nauding
Püüdlused integratsioon, puhastamine, juhatamine
Iseloom kuum
Sõrm nimeta sõrm

ORGANID:

SÜDA

Funktsioonid: (süda ja südamepaun)
– Valitseb verd ja veresooni
– Teadvuse keskus
– avaneb keele peale
– ladustab vaimu

Valitseb verd ja veresooni
– annab sära, mis on näha näost, (eriti armunud)
– annab hea jume. Kui põsed on roosad ja süda on terve
– haiglane jume: verega seotud südamehaigus
– süda on pump. Ta vastutab vere liikumapanemise eest.

Teadvuse keskus
Süda juhib vaimutuld. Vaimutuli asub kahes kohas: südames- mis annab meile selge ja tõese kõne. Teine asub kuuendas tšakras, kolmandas silmas, kus selge mõtlemine ja selge teadvuse juhib meie elu. Ta vastutab ka loogika, intellektuaalsete võimete ja taju eest. Kui need väärtused on inimeses olemas, siis tema vaimutuli on tugev ja terve. Selle tunneme ära siis kui inimese silmad on säravad ja valged.

Madal vaimutuli
­ Ebaselge mõtlemine, pudistamine, kogelemine, kokutamine, juhmus, meeleolude kõikumine, erinevad hüsteeria tüübid, emotsionaalsed kõrg- ja madalseisud, kuni maniakaaldepressioonini, keele ja keha tundlikkus on vähenenud, kaastunde puudumine

Laiali valgunud vaimutuli
­ Närvilisus, kartlikkus, hirmutunne, unetus, udused fookuseta silmad, veri hoiab hinge energiat. Kui vere energia on liiga madal, on verd liiga vähe, siis triivib hing minema ja inimesed langevad teatud mentaalsesse seisundisse.

Harjutus : et tuua vaimne nimi kehasse
(või SAT NAM, et saada kontakt oma tõelise minaga)
Kehaasend: lihtne asend.
Esitlus: tunneta pulssi oma parema käega
Fookus : pulsi rütmis mentaalselt korda SAT NAM

Jooga südamele
1. Harjutus:
Istu lihtsas asendis sirge seljaga. Suru peopesad kokku, sõrmed koos, pöidlad risti. Sirgete küünarnukkidega painuta käed 60 kraadi vasakule kõrvale nii palju kui võimalik Parema käe sõrmeotsad katavad vasaku käe sõrmepadjandid.
Hinga tugevalt läbi suu, tõmmates naba tugevalt vastu selga. 11 min.

Selline medittasioon on hea kõikidele, kel on mingi südameprobleem, pinge või kehv ringlus, hea ka näärmesüsteemile ja depressiooni puhul.
2. Harjutus
a) Istu, käsivarred paralleelselt maas, rusikad ülespoole, aeglane poksimisliikumine ette, keerates käsi, nii, et rusikad vaatavad maha (Standing, lower arms parallel to the ground, fists upward, slow boxing motion to the front, turning arm, so that fist faces down.)
b) Seisa, painutades kätt küljele, rusikas keha kõrval rusikahoope andev liikumine küljele. (Standing, bending arm to the side, fist is at side of body, fist is at side of body, punching motion to the side)

Liigne tuli/kuumus südames
­ Kuumus on see tegur, mis ründab südant kõige rohkem. tähtis: hea kui päikese käes pea kaetud.
­ Kuumus võib siseneda sügavale kehasse ja avaldada mõju nahale, kõrge palavik. Siis on vaja kuumust maha võtta. Mitte ainult sümptomeid.
­ Liigne rääkimine, higistamine, närvipinge
­ Pidev mõtlemine, mida ütlen järgmisena, samal ajal kui veel räägin

Aeg
Aeg kuulub tule elemendile. Süda kannatab kõige rohkem aja surve all. Kusjuures vaimne stress põhjustab südames kuumuse tõttu vedelikupuuduse. Tulemuseks on: närvilisus, hüplikkus, unetus, põie põletik, südame atakk, kõrvetised peensooles jne. Unetus tungib südamesse kuu energia vähesusest.

Põiepõletik
Seal saab olla kaks põhjust: väline külm ja aja surve. Aja puudumine tungib kuumuse südames. Kuumus/tuli vähendab vett neerudes ja põies.

Stress ja selle toime südamele
Inimesed, kelles on liiga palju tuld/kuumust arvavad, et neil on kogu aeg palju teha ja kõike tuleb kontrollida. Neil on tööde delegeerimisega probleeme. Seda võiks pidada juhi haiguseks. See on kirjeldatud emotsionaalse tasandi ja vaimse tasandi haigus.

SÜDAMEPAUN
Funktsionaalne ühik: SÜDA, SÜDAMEPAUN ja VERESOONED

Funktsioonid:
­ Ta on südame kaitsja.
­ On viimane kaitse tasand; on kaitseks terviku kõigil tasanditel.
­ Süda vastutab sisemiste talitluste eest ja südamepaun väliste talitluste eest, nagu
­ südamelöögid
­ südamelöögi sagedus
­ ringlus
­ kell 19 – 21 on suhtlemise aeg.
­ Iseloomult lahke, soe suhtlemisel teiste ja armsamatega.
­ Võime taluda kriitikat, kaebuseid ja armastust teiste poolt.

Kui inimene on selleks võimeline “võtma midagi südamesse”, suudab ta “lasta südamel rääkida”. Kui mitte, tundub inimene külm ja “kitsarinnaline”

Südamepauna haigused
­ Tõsine südamepauna põletik võib halval juhul tihendada südame lihaseid, süda muutub kõvaks. Ja kui kude sureb, sest pole enam verega varustatud, muutubki kõvaks.
­ Liiga vähene energiahulk südamepaunas võib tingida külmad käed ja jalad. Puudulik tsirkulatsioon.
­ Südame pekslemine

Südame ja südamepauna funktsioneerimine sisaldab südame ja südamepauna funktsiooni , nagu eelnimetatud, vastutavad tsirkulatsiooni ja selle regulatsiooni eest. Ja sellepärast on ka arterid ja veenid tuleelemendis. Tegemist on südame vereringe süsteemiga, südamepaun, veresooned ja kõik hormoonid ning regulatoorne mehhanism (mis avardab ja laseb veresoontel kokku tõmbuda).

Madal südamepauna energia
­ Vähe soojust
­ Madal seksuaalelu nautimine
­ kitsidus
­ “suletud inimene” kes avaneb väga aeglaselt.
­ Längus-ümmarguste õlgadega inimene, kes kaitseb südant,
­ Inimene, kes ei naera

Harjutus : armastuse ja andeksandmise jaoks (koos paarilisega)
(võib ka praktiseerida üksinda peegli ees) siis kui sõnad enam ei aita. Teistele ja endale andeksandmiseks ja armastuseks.
Kehaasend: lihtne asend
Silmad: avatud, fookus partneri silmades
Hingamine: sügav rahulik hingamine, soovitatavalt partneriga ühes rütmis

Jooga südamepaunale
Liblika poos, peopesad hoiavad jalalaba ümbert kinni, nii, et peopesad vaatavad ülespoole (stimuleerib südamepauna meridiaani randmest), painuta pea nii alla kui võimalik, sügav , rahulik hingamine.

PEENSOOL (päikese Organ tule elemendis)

Funktsioonid:
­ toidu imendumine seedeprotsessis.
­ Eraldab puhta ja mittepuhta
Spirituaalsel tasandil vastutab peensoole ideede sulamise eest.

Spirituaalsel tasandil tähendab see oskust eristada sinu enda ideid teiste ideedest. Sul on oma nägemus maailmast. Suudad eraldada seda, mis kuulub sulle ja mis mitte.

Energia vähesus peensooles
­ Probleemid toidu läbiseedimisega ja toitainete jõudmisega verre.
­ Inimesed, kes võtavad omaks teiste usutavaid ideid, neid ise korralikult läbi seedimata. Neil on probleeme oma arvamuse avaldamisega

Peensoole tingitud haigused
­ Kõrvade probleemid. Peensoole meridiaan kulgeb kõrva ümbert.
­ kõrvavalu: panna sibulamahla kõrva

Jooga peensoolele
­ jooga mudra, käed (venus lock) mudras; maksimaalne venitus üles
KOLMIKSOOJENDI (2 tuleelemnedi solaarorgan)

Funktsioonid:
Kolmiksoojendi on jagunenud kolmeks osaks:
rinnak (hingamise tarbeks)
kõhuõõnsus (seedefunktsioon)
vaagna piirkond (väljutamis – ja paljunemisfunktsioon)

Ülemine kolmiksoojendi:
niisutamine (kopsudele ja südamele)
hingamise energia laiali hajutamine
“PRAANA kaitse” (kaitse haigestumise vastu)
Hingamise sügavuse regulatsioon

Keskmine kolmiksoojendi:
seedimine: (põrn, magu, sapipõis, kõhunääre, maks) toidus tuleneva PRAANA levitamine” üle kogu keha.

Alumine kolmiksoojendi:
puhastumine
elimineerimine (jämesool, põis, peensool, neerud)
Vastutab ka seksuaalenergia eest.

Kolmiksoojendi kontrollib erinevate praana tüüpide tekkimist. Ta vastutab energia väljajagamise eest kogu kehasse nii, et kõik organid saaksid sujuvalt funktsioneerida.
Kolmiksoojendi reguleerib ja vastutab erinevate kehapiirkondade funktsioneerimse eest.
Kolmiksoojendinäide: hingamise sügavuse, hingamissageduse ja seedeprotsessi või seksuaalsuse reguleerimine.

Keskmise kolmiksoojendi näide: toit – Praana- südamesse
Aine (praana) toidust ja joogist kulgeb põrna, mis toodab verre osasid, mida päikese meriadiaan (solar = liikumine) ammutab südamesse ja kopsudesse, kus süda muutub punaseks. Iga südamelöögiga kantakse vaim, hing verre ja viiakse kõikidesse vererakkudesse. Veres paikneb meie individuaalsus.

Kolmiksoojendi põhienergia
Juhib vee ainevahetust
Ülemise kolmiksoojendi energia: kerge hägusus, udu
Keskmise kolmiksoojendi energia: must vesi
Alumise kolmiksoojendi energia: mudane vesi

Ülemise kolmiksoojendi nõrkus
Nõrk praana
Madal energia
Ja kõrvalproduktina: niiskus/masendus (lima/loidus)

Magu on kolmiksoojendi põhiorgan:
Kehatemperatuuri regulatsioon.
Lümfisüsteem: kehavedelikega kogu keha katmine .

Jooga kolmiksoojendile
Platvormi asend (nägu taeva poole), pikk sirge liin peast varvasteni, varbad suunatud üles, sõrmed suunatud selja poole, hoia

TULE ELEMENDI TOIDUD
PUNANE ja KIBE toit

Kirsid ja punane greip kuuluvad oma maitse poolest elemendile MAA.

Spetsiaalne toit Südamele
Rukis harmoniseerib südant ja põrna.

Kibedad taimed:
Kasuta samu taimi tee jaoks, mida kasutasid sapipõie jaoks. Nad on enamuses energeetiliselt külmad. Nad võtavad südamest ära liigse kuumuse.
Kibe juhib ka energiat allapoole, soodustades seedetrakti tegevust.
Kibe : seedimine

Joogid ja toit vaimselt väsitava töö ja stressi jaoks.
­ Kibedad külmad toidud nagu redis, salatsigur, sigur ja teised.
­ Külmad ja värskendavad tule elemendi toidud ja eeter element sobivad jahutama kuumust südames ja taastab vedeliku hulka.
­ Kibedad soojad toidud ja taimed nagu kohvi, rosmariin, tüümian ja oregano kuivatavad.
Vihmase ilmaga sobi jälle ideaalselt kaitseks niiskuse/masenduse eest. Toitumistsüklis järgneb maa element tulele. Ja põrn kannatab masenduse/niiskuse all.
Seega, ülemäärane kibeda-kuuma toidu söömine põhjustab vedeliku defitsiiti ja südamele kuumust.

Vältida tuleks kibedaid toite siis kui esineb järgnevaid terviseprobleeme:
­ Juuste väljalangemine
­ Osteoporoos
­ Halb tsirkulatsioon
Kibedad soojad toidud ja joogid vähendab vedelike ringvoolu kehas ja võib põhjustada arterite jäigastumist.

PUNANE ja KIBE
HERBS:
tüümian
rosmariin
Oregano
Basiilik
AEDVILJAD:
Punane peet
Punased oad (rohkem maa kui tuli)
Punane kapsas(rohkem Maa kui tuli)
Brüsseli kapsas
Redis
Artišok
Võilill
Rucola
kõrvenõges
Jääsalat
Pastinaak
Sigur
spinat VÜRTSID
Safran
Paprika
kurkum
kadakamarjad
mooniseemned
PUUVILJAD
Greip
metsõun
arbuus
TERAVILJAD:
Rukis , Amaranth- rebashein, Quinoa,
JOOGID:
Roheline ja must tee
šokolaad
kohvi
Piimatooted:
lambajuust
kitsejuust
lehmapiim