Stressi ja rahutust tervendavad toidud

Stress ja rahutus

Kui sinu võimed midagi teha, on vajaduste ning soovide poolt ületatud, tekibki stress ehk organismi püsiv erutusseisund. Vajadused võivad olla sulle teada või teadmata, nad on kas alateadlikud või teadlikud.

• Rahutus, mis tekib emotsionaalsest tasakaalutusest, on stressi tähtsaim sümptom.

Stress on surmav haigus, sest enamus südamehaigusi, mälukaotusi, kroonilisi põletikke ja vähkkasvajaid on alguse saanud stressist ning selle laastavast mõjust kogu organismile.

• Parim viis stressi vältida, on vähendada vajadusi.

Kohe tekib küsimus: kuidas on võimalik oma vajdusi vähendada?
Siinkohal sulle kaks head tööriista:
1. Mediteerimine on väga võimas meetod keha enesetervendamisjõudude töölerakendamiseks.
2. Jooga toitumisprogramm Samuti on see, mis annb sulle niidiotsad toitumisvajaduste vähendamiseks. Rahu, sõpruse, armastuse ja ravisignaalid saadetakse toiduga, mida sa sööd, sinu kehasse ning kasutegur sellest kasvab suur.
3.
Toitumine

Kui keha on jõudnud stressilimiidile lähedale:
1. Lülita oma toidusedelisse 50 – 75% toortoitusid. Värsked puu- ja juurvilljad sisaldavad palju väärtuslikke ühendeid, mis tugevdavad immuunsüsteemi ja aitavad kahjutuks teha ohtlikke vabu radikaale. Puu- ja juurviljad saadavad geenidesse sobivaid signaale, mispeale geenid hakkavad positiivseid tervistavaid signaale saatma kogu kehale.
2. Hoia alarmtoitudest eemale, sest kiirtoidud, kohv, tee, šokolaad, alkohol, rohke suhkru ning rafineeritud jahu ja rasvasisaldusega pagaritooted mõjuvad keha holistilisele tervendamisvõimele väga pidurdavalt.
3. Eemalda kõik piimatooted vähemalt 3 nädalaks, seejärel võid neid jälle mõõdukalt kasutama hakata.

Spetsiifilised taimed

Palderjanijuured, mis aitavad lõdvestada keemilisi protssse ajus. Võib kasutada teena või manustada pablettidena. Kui tahad seda teha kauem kui 3 päeva,pea nõu oma arstiga. Paldderjan teeb uniseks, seetõttu autoga sõitmine või töötamine teiste masinatega ei ole soovitav.
Lavender on hea mahedatoimeline rahusti ning hea une tootja. Kasutatakse eeterliku õlina, mida lisatakse 5-10 tilka vannivette või pihustatakse õhku, pannakse aroomilampi. Segus baasõliga sobib massaaziks. Lavender suurendab organismi serotoniini tootmist ning loob hea rahu ja õnnetunde.

Mahl

Stressisulataja (1 portsjon)

1 porgand
1 tomat
1 varsselleri vars
¼ pead lehtsalatit
Purusta ja tee kõik koos mahlaks ning naudi elu!
• Lehtsalatis on palju kaaliumi, fosforit ja karotiini (A vitamiini provitamiin taimedes). Lehtsalatil on rahustav toime tänu temas sisalduvatele endorfiinidele, mis kiiresti stressi vähendavad
• Porgand, tomat ja seller sisaldavad rikkalikult antioksüdante, seetõttu avaldavad nad kehasüsteemidele rahustavat toimet.

Retsept

Paola baklažanirullid (4 – 6 portsjonit)

2 keskmist baklažani lõika 0,5 cm paksusteks pikiviiludeks
Veidi meresoola
8 – 12 õhukest mozarellajuustu viilu
8 -12 õhukest toffujuustu viilu
½ tassi head pesto kastet või sojakastet
Hambaorke
2 teelusikatäit oliivõli

Pane praeahi eelsoojendusse 200 -225 kraadi. Raputa baklažaniviilu ühele küljele veidi meresoola ja pane nad küpsetuspannile. Küpseta 10 minutit, seejärel keera teine külg ja küpseta veel 10 minutit, seejärel võta baklažanid ahjust välja jahtuma.
Pane igale baklažaniviilule üks viil mozarellajuustu ja üks viil toffujuustu, vala pesto või sojakatmega üle. Keera baklazaniviilud rulli ja kinnita hambaorgiga. Pane rullid ahjuplaadile ja piserda oliivõliga üle, küpseta 15 minutit. serveeri kuumalt.
• Baklažan on väga hea kiudaineallikas, söögiisu soodustaja, kergelt lahtistava ja diureetilise toimega, seetõttu väga hea toit diabeetikutele. Balkazani toidud aitavad vähendada vere kolesteroolitaset, vähendavad arteroskeroosiohtu, tugevdavad immuunsõsteemi ning aitavad taastada hea tervisliku seisundi.