Hautatud Õun

Hautatud õun
Hautatud õun? Hautatud õun hommikusöögiks, esimeseks söögiks hommikul?

Tavaliselt räägitakse erinevatest nakkuste tapjatest-eemaldajatest, toidulisanditest, vitamiinidest, mineraalidest jm. keemiliselt või vähem keemiliselt toodetud-töödeldud toidulisanditest, millede nimesidki on raske välja hääldada. Kuid nendes paistab olema väge ja teadusliku tõestus, nii et nendel võiks loota küll. Aga hautatud õun? Ja seda veel selleks, et vähiga rinda pista????
Kuid kaks mõnusat hautatud magusat õuna igal hommikul hakkab tegelikult kindlasti toetama sinu organismi vähi ennetamiseks. Õun peab olema hautatud, seda tuleb süüa soojalt võimalikult vara igal hommikul.

„Seemne ja Pinnase“ teooria
Haigestumise masinavärgis on alati kaks poolt:
1. „seeme“ ehk haigustekitaja või soodustaja (bakter, viirus, infektsioon, saastunud keskkond…)
2. „pinnas“ ehk koht, kus seeme idanema ja kasvama hakkab (inimkeha)
Traditsiooniline Ayurveda ning yooga teadus ütleb, et:
sa suudad ise muuta oma keha nii tugevaks, et pole tähtsust, missugune bakter või pisik või aine sinusse siseneb (kaasa arvatud vähi tekitajad) – sa ei jää haigeks. Kui keskkond on üldreeglina saastatud, aga sina oled selle suhtes „viljatu“, on su keha võimeline teatud aja jooksu selle kahjutuks tegema, sealjuures mida puhtam keskkond, seda parem.
Kui „seeme“ on tugev ja „pinnas“ „viljatu“, on keskkond haigestumist soodustav ning toetav, kuid keha on vastupanuvõimeline. Võimalus end säästa, on vähendada keskkonna saastatust (mitte suitsetada, valida toiduaineid, muuta elustiili…)
Halvim on lugu, kui „ Seeme“ on tugev ja „pinnas“ on vastuvõtlik, haigestumist toetav saastunud keskkond, on eeldused haigestumiseks igati olemas.
• Selle skeemi hea külg on see, et sina võid pöörata selle enda jaoks soodsamale suunale, arendades keha selliseks, et ta suudab öelda. „ Tänan, ei“,kui talle surutakse peale haigustekitajaid.
• see tähendab arendada oma keha nii, et tal oleks kogu aeg ärkvel ja tegutsemisvõimeline tugev immuunsüsteem ja puhas, terve ning tasakaalustatud keha.
• ka keskkonna riskide vähendamine on väga toetav.

Arendada oma keha kindluseks, kus haigustekitajate suhtes külalislahkus puudub, ning nad lahkuvad sealt. „ Seeme“ langeb viljatule „pinnale“ ning hävib, tekitamata tagajärgi.

Ayurveda teooria soovitab arendada „viljatut pinda“ – keha, kus haigustekitajat ei oodata ega võõrustata ja lihtsamalt öeldes puudub tal võimalus end kuskilgi sisse seada.
Üks samm selles on retseptiga välja kirjutatud soovitus:
„Hautatud õun“ – igal hommikul pool tundi enne sööki.
Loomulikult ei ole see ainus viis ja vahend oma keha tugevaks ja vastupanuvõimeliseks arendada, kuid see on väga oluline lüli selles ahelas. Ja kindlasti on tema tugevaks küljeks see, et vaatamata oma tõhususele ei maksa see „ ravim“peaaegu midagi ning tal puuduvad igasugusedki kõrvalmõjud.

Teadus, õun ja sinu hea algus
Lääne meditsiini teaduslikult tõestatud postulaadid avaldavad muljet ja julgustavad end usaldama. Kuid hautatud õuna nad ei ole soovitanud. See tundib liiga lihtne olema, et raskete haigustega rinda pista. Mõne reaga on siiki vahel mainitud, et hautatud õun võib olla sinule tervistav.
Kiudaine
Kiudaine on maailma tervise alus. Kiudaine on hea tervise algus. Ja õunas on palju kiudainet. Õuna kiudaine on kergesti seeduv ja kehale väga kerge omastada.
Õunad sisaldavad palju pektiini. Pektiin on vees lahustuv kiudaine. Fakt, et õun sisaldab rohkem kiudainet kui mis tahes teine puuvili. See on ka piisav selgitus hommikuse hautatud õuna vajalikkuse suhtes.
Õunas leidub ka vees lahustumatut kiudainet (n tselluloosi). Meditsiiniliselt on teada, et kiudaine – nii vees lahustuv kui mitte lahustuv- abistab seedetrakti puhastumist, harjates sooleseina külge kinnitunud taaka lahti ning võimaldades käärsoolel prügist vabaneda.
On väga tähelepanuväärne, et kiudaine on hea vähi ennetaja, sest mida lühemat aega jälgid prügimäed sinu käärsooles peatuvad, seda lühem on aeg segadust ja iseennast teenindavate rakkude tekkevõimalusele ja paljunemisele.
Kiudaine on tähtis mitmel põhjusel:
• aitab hoida vere suhkrusisaldust ning insuliini produktsiooni kindlal tasemel
• aitab hoida söögiisu kontrolli all, sest kui soolestik tunneb end meeldivalt täidetuna, ei teki sul nii suurt vajadust täiendavate ampsude järele (ülesöömine ja ülekaalulisus ning rasvumus toetavad vähi väljaarenemist)
• kiudaine stimuleerib ja reguleerib kehas nende rakkude tootmist, mis vooderdavad soolestiku siseseina ja hoiavad seda siledana. Reguleerimatu rakkude areng toimub vähihaiguse käigus ja soole sisesein muutub krobeliseks.
• kiudaine kogub ja mõjutab sapp-happeid. Ehkki sapp-happed on seedimissüsteemis väga olulised, on nende kogunemine ja liig organismile väga laastav. Leotades neid kiudaines, toodetakse sapp-happeid mõistlikus koguses ning nad leiavad rakendust, mistõttu kiudaine mõjubki sellele valdkonnale ilma igasuguse kõrvalmõjuta.
• Vees lahustuv kiudaine (n pektiin) aitab alandada kolesteroolitaset, mis teadupärast kujutab ohtu südamele ja on toetav tegur vähi väljaarenemisel. Kolesterool tekitab ummistusi keha torustikes ja ummistused tekitavad taandarengut ning taandareng põhjustab vajalike funktsioonide pidurdumise.
• Kiudaine leotab lahti soolestikku tekkinud kahjulike ainete maardlad, kiirendab nende väljutamist organismist ja aitab ennetada kõhukinnisust.
Flavonoidid
Flavonoidid on taimedes leiduvad toitained, mis tugevdavad keha rakkude õiget funktsionaalsust nig aitavad seeläbi haigustega võidelda. Teadlaste poolt on välja töötatud haiguste vastu võitlemiseks flavonoidide preparaadid keeruliste nimedega, nagu fütokemikalid, fütotoitained, fütotoidud, funktsionaalsed toidud, jne. Need nimed aitavad peatada mõtte õunast kui lihtsalt ühest toiduainest paljude hulgas, ning hakata mõtlema õunast kui meeldivast ravimist, mis abistab ja toetab keha rakkude funktsioone mitmel meeldival moel, sest õun sisaldab ohtrasti kehale kasulikku flavonoidi, nimega quercetiin. Quercetiini vähivastane toime on ka teaduslikult tõestatud.

Antioksüdant
Õunas sisalduv C vitamiini kogus ei ole küll ülisuur, kuid hommikusest hautatud õunast saab kaetud 10% päevasest C vitamiini vajadusest. C vitamiin on tuntud kui antioksüdant. Seega omab õun head antioksüdatiivset toimet.
ORAC
Oxygen Radical Absorbance capacity ehk vabade hapniku-radikalide imamisvõime.
Õun aitab suurendada keharakkude võimet absorbeerida vabasid hapniku radikale, mis on potentsiaalsed vähitekitajad. Kõrge ORAC indeksiga toiduained aitavad keha rakkudest eemaldada ja kehast väljutada vabu radikale.
Vaba radikal on on aatom või molekul, mis hulgub ringi ümber varuelektronide. Õunad aitavad kehas luua olukorra, mis lõpetab vabade radikalide sihitu liikumise, absorbeerib nad endasse ja muudab kehale kahjutuks.
Laboratoorium, kus uuriti õunas sisalduvate flavonoidide mõju vähirakkude kasvule, selgitati, et kui vähirakud elasid keskkonnas, milles oli piisavalt flavonoide, ei kasvanud ega paljunenud nad nii kiiresti kui keskkonnas, kus flavonoideide tase oli madal.
Keskmise suurusega õun varutab organismi vajaliku koguse flavonoididega ja 12 mg C vitamiiniga. C vitamiini ja flavonoidide kombinatsioon toimib 100 korda tugevamalt kui 12g C vitamiini üksinda.
Mineraalained
Õun sisaldab märkimisväärselt kaaliumi ja boori.
Kaalium osaleb veetaseme regulatsioonis, keha happesuse reguleerimisel, vererõhu hoidmisel, neuromuskulaarses tegevuses ning südamelihase elektriimpulsside tekitamisel.
Boor osaleb kaltsiumi ladestamisprotsessis luustikku, abistab menopausi ajal östrogenide kasulikku mõju luustikku kaitsmisel pikendada, osaleb homöostaasi hoidmisel ning artriitide väljaarenemise ennetamisel.
Kuidas õigesti süüa hommikust hautatud õuna?
Selleks, et õun õigesti sinu kehasse ja kehale toimiks, tuleb seda õigesti manustada.
1. Ära söö toorest õuna. Toores õun istub sinu seedetraktis nagu punn, tekitades seedetakistusi ja soolegaase. Kui sa hautad õuna ära, on see palju kergem kehal seedida. Hommikul võtab seedekombain selle nurinata vastu ja sa saad peagi nautida selle tulusust oma kehale.
• Hautatud õun tasakaalustab sinu seedimisfunktsioone ja energiataset, ilma et suurendaks seedeorganite koormust
2. Söö hautatud õuna esimese toiduna hommikul. Õige aeg on kõige olulisem. Kujuta ette, kui tahad homme hommikul kauem magada ja otsustad oma hommikuse õuna juba õhtul ära süüa. See on halb idee. Ööpäevarütmika toimib kehas samamoodi kui universumis. Idee ongi selles, et häälestada lihtsate vahenditega oma keha ööpäevarütmikaga.
• Kui sa sööd hautatud õuna hommikul esimese toiduna, käivitad ja häälestad sa oma seedeorganid päevasele töö-reziimile.
• Kui sa teeksid seda enne magamaminekut, oleks see kehale vale signaal, ning seedimise kombain lülitatakse tööle selle asemel et ta seisma jääks ning puhastuks ja puhkaks
3. Kasuta toiduks võimalikult kohaliku päritoluga ja ökotootmisest pärit õunu.
Vähk, nagu mäletad on rakkude DNA rike või veelgi pisemate osade rike DNA sees. Süües toitu, mõjutad sa selle kvaliteediga kõige peenemaid struktuure oma rakkudes. Miks peaksid sa tahtma neid rikkuda või eksitada või kahjustada. Just seda suudavad toidus sisalduva toksiliste ainete jäägid.
4. Söö mitte geneetiliselt moondatud õunu. Põhjus on sama, mis eelmiseski punktis
5. Söö värskelt valmistatud õuna
Värskelt valmistatud õunas on rohkem säilinud kasulikke toitaineid kui varem valmis keedetud või kuivatatud õuntes. Värske õun on alati toitvam ja temas on alles elustav energia.
6. Hommikuseks söögiks vali magusamad õunad
Hapu õun hommikul tühja kõhuga esimese toiduna tekitab organismis tasakaalutuse ja teeb keha töö raskemaks

Lihtne retsept hautatud õuna valmistamiseks
Koori 1-2 magusat kollast või punast õuna, tükelda ja võta südamikud välja.
Pane õunatükid potti koos vähese veega, lisa sinna 4-8 tera nelki.
Keeda vaiksel tule kuni õun on täiesti pehme (3-4 minutit).
Eemalda nelgid
Serveeri endale soe õunasöök, istu ja naudi seda mõnusalt soojendavat ja võimsalt energetiseerivat hommikusööki.
Juurde rüüpa soojendatud ja puhastatud vett.
Järgmine toidukord las ootab veidi

Õuna tegelik jõud (Veda meditsiini järgi)
Lääne meditsiin pakub vaid mõne väikese vihje hautatud õuna vähivastasest toimest. Ayurveda seevastu pakub nii mõnegi muljetavaldava väikese „ saladuse“:
Õun ei sisalda endas otseselt mingisuguseid vähivastaseid aineid. Kuid keha võimsa süsteemide võrgustiku töölelülitamiseks on õunas sisalduvad ained päästikuks, vallandades kehasüsteemide normaalsele reziimil käivitumise.
Kolm lühikest sanskritikeelset sõna võtame siinjuures täpsema vaatluse alla. Need kolm sõna on: Agni, Ama ja Ojas
Agni
Agni on tuli (mis läänemeditsiinis vastanduvad seedeensüümidele)
Väike hautatud õun on nagu säde, millest süttib keha seedetuli
Kui lääne meditsiin mõtleb selle alla peamiselt maos toimuvat (ning veel mõningate mao tegevusega seotud organitega), siis Veda meditsiin näeb seedimist läbi kogu keha ja selle kõikide süsteemide. Kehal on rohkem tulesid kui ainult seedetuli. Ja lihtne õun suudab süüdata need kõik.
• Seedetuli „põleb“ keha kõikide kudede kõikides rakkudes, ning ta ülesandeks on hoida rakud elusana ning põletada rakust välja ja eemale seal moodustunud ebavajalikud rakuelutegevuse jäägid (fekaalid).
Tuli käivitab raku ainevahetuse (lammutades kehasse saabunud toidu molekulideks ja energiaks) ning endokriinsüsteemi (hormoonid ja kõik selle, mida nad teevad ja mõjutavad). Kui keha saab mingil moel häiritud ( liiga kuum, liiga külm, liiga märg, liiga kuiv), on häiritud ka tuli kehas. Teisiti öeldes, kui keha tuli ei ole mingilgi moel segadusse aetud, oled sa terve ega haigestu.
Potentsiaalne tuli, mis keharakkudes „ põleb“, sisaldab kõiki seedeensüüme ( mis lammutavad toidu ja assimileerivad selle kehasse), mis saavad kenasti hakkama vastavalt sellele kuidas sinu kõige tähtsamas seedenäärmes – maksas rakud oma tööd teevad. Tuli (ensüümid) hoiavad maksa töövõime õigel tasemel ning võimaldavad selles toimuda õigetel biokeemilistel protsessidel. Tuli töötab rakutasemel kogu kehas, mitte ainult kudedes vaid ka kudede vahel.
Proovi mõtelda ja ette kujutada, kuidas töötavad seedeelundid, maksa rakud, kõik keha rakud, koed ja kudede vahelised tühimikud. Kui sa tead, kuidas tuli kehas töötab, mõisatad sa paremini seda, kuidas üks ja sama asi asi hoolitseb nii seedimise kui ainevahetuse harmoonilise koostöö eest.

Ama
Kui tuli kehas „susiseb“, hakkab keha tootma ja koguma ama’t. Ama, kuigi lääne meditsiinile tundmatu, on kõigi aegade suurim vähipõhjustaja. Ama on vähi tugisüsteem.
• Ama on taandarenev, juhtimatu, kleepuv aine, mis ummistab rakke, häirib nende loomulikku tegevust ja ajab nad segadusse ja kogunedes muutub mürgiseks.
Kõik „ pahad ained“, mis kehas tsirkuleerivad ja kokku kleepuvad, moodustavad Ama. Ama on nakkuste kogunemise paik. Ama on osaliselt seedimata toit. Ama on halb kolesterool. Ja veel palju halbu ühendeid, mis ei ringle mitte sinu keha torustikus (veresoontes, lümfisüsteemis), vaid sinu kõikide keharakkude peenimal tasandil. Need on vabade hapniku radikalide jääkproduktid, mis kahjustavad sinu füüsist.
Ama on ühiseks nimetajaks kõikidele kehasse kogunenud toksiinidele. Ama ei ole ainult nimi või sõna. See on tegelikult olemasolev aine
Kui söödud toit ei seedu täielikult kas seepärast, et sul on nõrk seedesüsteem või oled söönud liiga palju, või sööd ebaregulaarselt ja valel ajal, mis siis tegelikult kehas toimub? Keha tekitab Ama’t. See ei ole lihtsalt lima, vaid paks, liimi taoline kleepuv aine.
Kas tahad näha, missugune on Ama?. Mine peegli ette ja aja keel suust välja. Kui su keel on kaetud valge, tihke kihiga, siis see ongi Ama.
Mis põhjustav Ama teket kehas?
• Mittetäielik toidu seedimine põhjustab Ama teket
• Amat põhjustab halb rakuseedimine (rakuainevahetus)
• Ebapuhtad funktsioonid rakutasandil tekitavad Ama’t
• Ama’t tekitavad kehasisesed vabad hapniku radikalid oma ainevahetusjääkidega
• Ama’t tekitavad kehavälised kahjulikud ained saastunud keskkonnast
• Ülearune kolesterool, mille tagajärjel moodustuvad veresoonte seintele akumuleerunud lipiididekogumid, ka see on Ama

Ükskõik, missugused „halvad ained“ kehas kannavad ühist nimetust Ama
Ama kahjustab kogu keha
• Vabad hapnikuradikalid keha rakkudes ja toksiinid (ama) kahjustavad rakukesta. Rakk, mille kest ei tööta nii nagu vaja, ei suuda hoida raku sisemust puhtana ning temasse tunginud probleeme tekitavad ained rikuvad raku sisekorda ja struktuure.
• Igas rakus on retseptorid, mis aitavad neil töötada koos hormoonide ja teiste puhaste biokeemiliste ühenditega veres, kuid vigastatud retseptoritega rakk ei suuda nende peenstruktuuridega tasemel koostööd teha.
• Kui kahjustuvad mitokondrid, ei saa rakk toota energiat. Tunned ennast päeva jooksul loiuna ja väsinuna? Põhjus peitub kahjustatud mitokondrites.
• Kui kahjustub DNA, hakkavad tuumajagunemisel ilmnema mutatsioonid ehk trükivead – siin on vähi stardijoon.

Selge, Ama on paha. Mida sa saad teha? Siin on ühendus Agni’ga, kõikide tuledega kehasüsteemides.
Keha toodab Amat kõikjal, kus ainevahetus ei tööta vajalikul tasemel.
• Ku sa ei suuda hoida leeki rakkudes vajalikul tasemel – maos, maksas, rakkudes, rakkude vahel, toodab su keha toksiine, mida Ayurveda nimetab Ama’ks.
Kui sinu kehasüsteemides kõikidel tasanditel töötab tuli vajalikul tasemel, ei tooda su keha mürgiseid aineid ning tekkinud ainevahetusjääkide eemaldamine kehast toimub lühikese aja jooksul.
Ama käib kõikide haiguste ees. Kui sinus on piisav kogus Amat, sa haigestud. Mida vähem Amat sinu kehas on, seda parem on sinu tervis.

Amameeter
Test, mille abil saad selgitada, missugusel tasemel sinu kehas on Ama?
tee ring ümber nubrile, mis sinu jaoks selle küsimuse vastuseks kõige paremini passib

1. ma tunnen seiskumist ja ummistusi oma kehas (kõhukinnisus, uimane pea, üldine loidus, vähene mõtteselgus ja mäluhäired…)
1 2 3 4 5

2. hommikul ärgates, olen oimetu, pea on uimane, võtab aega, enne kui „tõeliselt ärkan“
1 2 3 4 5

3. tunnen ennast vahel füüsiliselt tavalisest nõrgemana, kuid ei tea põhjust
1 2 3 4 5

4. ma põen külmetushaigusi ja viirushaigus (nohu, köha) mitu korda aastas
1 2 3 4 5

5. mu keha tunneb raskustunnet
1 2 3 4 5

6. kaldun tundma, et miski minu kehas ei tööta nii nagu vaja see tekitab vaevusi ja pingeid
1 2 3 4 5

7. kaldun laisklema ( mu töövõime paistab olevat muutusteta, kuid ettevõtmised ei edene)
1 2 3 4 5

8. sagedasti esineb mul seedehäireid (sh kõhupuhitus ja gaasid)
1 2 3 4 5

9. Sülitan sagedasti
1 2 3 4 5

10. sageli ma ei tunne toidu maitset, mul ei ole head söögi isu
1 2 3 4 6

11. tunnen end tihti väsinuna ja isegi kurnatuna
1 2 3 4 5

liida oma tulemus kokku, ning saad tead, missugune on Ama tase sinu kehas
45-55 kõrge
35-45 keskmie
25-35 madal
11-25 minimaalne
Ojas
Kui Ama on masendust tekitav teema, ja paljudel, kes elavad tervilikult, on temast vabad. Seda enam, Vedade meditsiin räägib veel ühest ainest kehas, mis on Ama vastandaine. See on Ojas
Ainevahetus toodab midagi.
Oleme harjunud mõtlema, et ainevahetus toodab toitaineid. Siin on jälle üks Vedade saladustest – hästi funktsioneeriv keha, mis on inspireeritud ja tasakaalustatud Agnist, toodab ainet nimega Ojas ja ujutab sellega üle keha kõik rakud.
Mis on Ojas?
• Ojas on sinu kehakudedest läbiimbunud essent, reguleerides kõiki protsesse rakutasandil. Ojason veidi õline, puhas, veidi punakas kollast värvi. Kui sa jääd ilma Ojasest, peatub ka elu. Su keha on võimeline elama, kuni suudad selles hoida Ojase taset. See on ülikõrge panus. igaüks, kes suudab tõsta ja hoida Ojast heal tasemel, on üldreeglina hea tervisega ja haigestumise suhtes rohkem kaitstud (seda ka raskete haiguste, sh vähi suhtes)
• Ojas on keha ja teadvuse vaheline peakordinaator. Lääne meditsiin tegeleb ja sobrab füüsilises kehas. Kui haigus on diagnoositud, mõjutatakse ning „ravitakse“ üksnes füüsilist keha. Vedade meditsiin riskib laskuda „puhtasse kujutlusse“, nähes vähihaigust mitte DNA haigusena vaid teadvuse haigusena, mis mõjutab DNA-d. Ojas koordineerib keha tegevust lähtudes teadvuse seisundist.
• keha toodab Ojast, kui seedekombain töötab laitmatult (hea käivitada seda hautatud õunaga, et seede start päeva alguses oleks edukas).
• Füüsilises ainevahetusprotsessis produtseeritakse ka Ojas’t rohkem või vähem. Ojas on punkt valitsevate ainevahetusprotsesside ristteel, toimides keharakkude kõige peenemates struktuurides, aidates rakkudel muutuda tervisest pakatavateks normaalseteks keharakkudeks. Või teiselt poolt vaadates, kui rakkudes on Ojas’e tase madal, on tervete rakkude areng sama nägu, nagu meie kodanikkond kaasaegses maailmas – ohtrasti muretsedes, ebakinddel tundeorganites, kehva jumelt, kuiv koorikult ja sassis mõtemaailmaga.
• Ojas toidab kõiki kudesid alates nende peenimast koostisest
• Ojas suurendab immuunsust, muutes kogu immuunsüsteemi (koos kõikide lümfotsüütide ja leukotsüütidega) stabiilseks.
• Ojas muudab su terveks ja tugevaks. Suurendades Ojas’e taset ning hoides seda pidevalt läbi elu mitte vähenemas, suudad hoida oma tervisliku seisundi heal tasemel ja hoiduda haigestumistest. Ojas on haiguste ennetamise kõige võimsaim aine kehas.
Ojas on hea, Ama on paha ning tekitab segadust Ojas’e ridades. Segadusse aetud Ojas põhjustab vigu rakkude paljunemisel ja ebasoovitud kehavõõraste rakkude tekkimise ja seega võimalust haigestuda vähkkasvajasse.

Mis on need asjaolud, mis toodavad Ama’t ning viivad Ojas’e segadusse. Missugused protsessid ajavad Ojas’e segadusse?
• Traditsioonilised nõuanded märgivad, et eluandev aine (seega Ojas) väheneb viha, nälja, mure, leina, kärsituse, samuti kas liiga järsu või ka leebe dieedi rakendamisel.
• Toksiinid – kantserogeenid teevad ojase „vagaks“
• Tuule ja päikese mõjutused vähendava Ojase taset.
• Öösel ülevalolek, mis on noorte lemmik, mõnikord tingitud tööreziimist
• Alkohol, tubakas
• Suur kahtlusalune, kuigi keegi ei taha seda kuulata, see on liigne seksuaane aktiivsus, mis tekitab olulise Ojase blokeerumise

Ojas’e taseme suurendamise võimalused
Kõik mis avardab su teadvust. Mediteerimine. Peened kunstid, muusika. Perekeskne tegevus
Õnn. Sinu ainus sünnijärgne õigus on olla õnnelik. kerge öelda – raske saavutada. Mida õnnelikum sa oled, seda rohkem eluhoidvat Ojast sul on.
Korras seedimine
Toiduained nagu riis, ghee ja piim, seda loomulikult sobival ja limiteeritud hulgal.
heatahtlikkus

Hautatud õun hommikul esimese toiduna :
• süütab tule sinu ainevahetuse ahjus, mis elimineerib Ama ja innustab Ojast.
Kui sa hakkad nägema sselle protsessi kasutegurit oma kehale, hakkad rohkem ja rohkem nägema „võluõuna võimsaid võlusid“. Ei quercetiin (õunas leiduv flavonoid), pektiin, C vitamiin ega boor üksinda ole piisavad selleks, et õunast potentsiaalset vähiga võitlejat teha.
• hommikune õun lülitab keha õigel ajal õigel reziimil tööle ning su keha teeb, mis tegema peab. Usalda seda