Sat Kriya

Sat Kriya(
tõlgitud;”The Aquarian Teacher I, lk.346; tõlkija: Eha Kooser

Istu kandadel kaljuasendis ja tõsta sirged pingestatud käed üle pea, küünarnukid „kaisutavad” kõrvu. Sõrmed pane sõrmseongusse, parem pöial jääb pealmiseks, välja arvatud nimetissõrmed, mis on sirutatud ja vaatavad sirgelt otse üles.
Alusta mantra: Sat Naam lausumist väga otsustavalt ja rütmiliselt umbes 10 korda 8 sekundi jooksul.
Sat lausumise ajal nabapunktist ja kolmiksoojendist tõmba naba sisse – üles vastu selgroogu. Naam lausumisel lõdvesta kõht.
Tööta 3 minutit. Lõpetuseks hinga sügavalt sisse ja pingesta lihased alates tuharatest üle selja kuni õlgadeni. Hoia hinge ja pingutust kuni suudad seda turvaliselt teha, seejärel hinga välja ja lõdvestu. Luba mentaalselt energial voolata läbi pealae. Ideaalne kui saad pärast sooritust lõdvestuda kaks korda kauem kui harjutus.
Sa võid samm sammult pikendada harjutuse aega kuni 31 minutini, kuid pea meeles, et vajad seejärel koheselt pikka sügavat lõdvestust. Hea on teha selline skeem: tee kriyat 3 minutit, puhka 2 minutit, ja korda seda kuni oled teinud kriyat kokku 15 minutit ja puhanud 10 minutit. Seejärel lõpeta pika lõdvestuse ja puhkusega 15-20 minutit. Ära proovi kohe hüpata 31 minutile. Respekteeri oma loomupäraseid võimeid. Las see kriya olla nagu seeme sinu kehas, mis on idanema pandud ja kasvab ning valmib oma aja jooksul.

• Sat Kriya ei ole lihtsalt üks harjutus vaid kriya, mis töötab sinus kõikidel tasanditel sinu teadlikus olemuses ja sinu tundmatus olemuses.

Vaevu hoomatava kõrgema energia (Kundalini) vägev blokk võib läbida liiga tugeva tõukena sinu füüsilise keha. Sa võid saada hiigelsuure energiasööstu. Sa võid saada kogemuse kõrgemast teadlikkusest, kuid ei ole võimeline seda integreerima oma füüsilisse kehasse. Seepärast praktiseeri seda kannatlikult, järjekindlalt ja mõõdukalt, kasvades samm-sammult. Nii on lõpptulemus sulle tagatud.

Kui sa ei ole tarvitanud ravimeid, mõnuaineid või oled oma keha juba nende jääkidest puhastanud, võid seda Kryiat teha avatud peopesadega, mis teineteise vastu surutud. See suurendab energiat rohkem kui eelmine meetod. Seda praktiseeritakse siiski vähe, kuna keegi rühmas võib olla nõrga närvisüsteemiga ja puhastumata.
Märkida tuleb eraldi seda, et kriya sooritamise ajal tõmbaksid nabapunkti sisse ja vastu selgroogu. Ära proovi mulbandhat (juurelukku) teha, kuna see toimib automaatselt kui nabapunkt on sisse tõmmatud.

• Kogu soorituse ajal ei tohi puusad ja selja nimmeosa liikuda ega kõrvale kalduda. Selg peab sirgena püsima. Ainsana võivad käed vähesel määral liikuda ülesse suunas iga Sat Naam lausumise ajal kui rind tõuseb.

Kommentaarid:
• Sat Kriya on Kundalini Jooga alus ja seda peaksid tegema iga päev vähemalt 3 minutit. Selle mõju on sulle arvukas! kui sul on enda jaoks vähe aega, võid teha Sat Kriyat iga päev vaid 3 minutit ja sa oled enda jaoks teinud rohkem kui arvata oskad.
• Sat Kryia töötab otseselt kundalini energia aktiveerija ja kanaliseerijana, mida praktiseerida alati mantal Sat Naam. Sat Kriya mõjutab kõige enam kolme alumist tšakrat( maa, vee ja tule energia), muutes nad koostoimivaks liiduks
• Sat Kriya tugevdab närvisüsteemi, vähendab sisemist rahutust ja segadust
• mantra ” Sat Man”, mida Sat Kriya puhul häälega lausud, stabiliseerib nabapunkti energia, tugevuse ja vastupidavuse satvalikul moel ning see laseb potentsiaalsel energial voolata vabalt vastavalt sinu individuaalsetele vajadustele, luues sulle spirituaalse, psüühilise tasakaalu ja tervendades keha-hinge-meelt.

• Sat Kriya tugevdab kogu seksuaalsüsteemi ja stimuleerib selle naturaalset energiavoogu, vabastab seksuaalfoobiatest. See võimaldab sul kontrollida pealetükkivaid seksuaalimpulsse, kanaliseerides seksuaalenergia keha tervendamiseks ja mobiliseerimiseks.
• Inimene, keda on halvasti koheldud või kellel on mentaalseid probleeme, saab kasu sellest kriyast kuna mentaalsed rahutused on alati ühenduses kolme alumise tšakra energiatega. sat Kriya vabastab sind samm sammult sisemisest (nii teadlikest kui alateadlikest) hirmudest.
• Üldine füüsiline tervis paraneb kuna siseorganid saavad sellest harjutusest õrna rütmilist massaazi, seedimine muutub aktiivsemaks
• Süda muutub tugevamaks tänu üles-alla töötava vere survele, mida sa genereerid läbi nabapunkti töö.
• Kui sul ei ole aega millegi muu jaoks, siis tee seda Kriyat kasvõi üks kord päevas nagu oma päeva lubadust hoida oma keha puhta ja terve Looja Templina.