Igapäevane spirituaalne praktika 2,5 tundi, ehk Sadhana

 Sadhana
 
Sadhana on vabatahtlik ja  isiklik distsipliin, mis on vajalik positiivseks enesehinnanguks, enese ületamiseks ja iseendaga silm silma vastu seismiseks: teha esimene samm, tõusta hommikul vara  ja ületada kõik tõkked, mis võiksid takistada sind seda tegemast.
 
Sadhana on keha, mõistuse ja hinge jaoks, viimaks meid kooskõlla Universumi rütmidega.
Hommikune sadhana – Tõuseme vara –  2,5 tundi enne päikesetõusu, tavaliselt pool viis – teeme külma vee protseduure – Išnaani, valmistame end ette.
Õhtune sadhana – õhturahu saabudes, päikeseloojanguga koos alustades
Kumba valida? Parim on hommikune aeg. see on Ambrosia aeg, kui ” Jumalad on laskunud maale väga lähedale” kuid kui sinu elurütmid ja korraldus ei anna võimalust hommikuseks sadhanaks, vali õhtune.
Sadhana ehk spirituaalse praktika kogupikkus on 2,5 tundi (11% ööpäeva ajast, mis on hea pühendada iseenda teenimisele). Sadhana koosneb kolmest osast:
1. Palve ehk japji (18-30 minutit)
2. Häälestumine ja Joogakriya (ennem soojendus ja pärast lõdvestus kuni 11 minutit), ülejäänud aeg japjist ja meditatsioonist
3. Meditatsioon (62 minutit)
 
1. Loeme Japji palve (Japji retsiteerimine tasakaalustab inimese kõik aspektid ja aktiveerib hinge. Iga Japji pauree ehk salm töötab tekkiva vibratsiooni kaudu vastava tšakra või energiakehaga, kestus 18 min sanskriti keeles, 30 minutit eesti keeles.),
2. häälestame end – teeme keha ergutamiseks joogat, läheme sügavasse meditatsiooni ning puudutame oma avatud südamega, läbi palve, oma armastusega Looja vastu, enese jumalikku sädet (Kõrgemat mina). ning seejärel teeme soojendusharjutused ning valitud joogakriya
 
Maailm on loodud viiest elemendist. Iga element on iga kahe tunni tagant 24 minutiks juhtelemendiks.  Iga päikesetõusuga algab uus tsükkel, mida alustab Eetri element. See on aeg, kus Eeter ja Praana loovad üheskoos aine, aeg, kus toimub muutumine, muutmine ja uue ilmnemine.  Sel ajal kõik madalamad energiad veel magavad ja jumalik nektar Amrit (Ambrosia) tuleb Praana kaudu Maa peale. Kuna Sadhana algab 2,5 t enne päikesetõusu, siis on Sadhana ajal kaks enesemuutmist võimaldavat Eeter elemendi juhtaega. Eetri aja mõju on märgatud kõikides spirituaalsetes traditsioonides üle maailma ja sel ajal  toimuvad hommikused meditatsioonid ning palvused. Sel kellajal on meil tegelikult kerge ärgata või olemegi juba poolärkvel seisundis.
 
Sadhana ajal on parim teha ka 40 või enama päevaseid praktikaid:
40 päeva, et muuta harjumust
90 päeva, et uut harjumust kinnistada
120 päeva, et uus harjumus muutuks osaks sinust
1000 päeva, et valdaksid uut harjumust meisterlikult.
 
Muutes harjumust, muudame oma saatust.
Inimese meel töötab tsüklitena ja tsükleid saab kasutada harjumuste  ehk käitumismustrite  muutmiseks.
 
Sadhana on tõsine töö, meil on selle eel ja käigus erinevaid tundeid ning meeleolusid, iga päev on erinev (kuna päevi juhivad erinevad energiad), nagu ka meie oleme iga päev isesugused. Kuid tähtsaim on jätkata, täita oma  distsipliini ja pühenduda.
 
Yogi Bhajan on öelnud:
 Inimesed armastavad sind ainult kolme asja pärast:

  1. intuitiivne tarkus
  2. pühendumine
  3. järjekindlus.

 90 % maailma hullusest tuleb vähesest pühendumisest ja pühendusvõime puudulikkusest.
 
Ajapikku Sadhana tegemise kogemuse  edenedes hakkab tekkima üha rohkem ja rohkem positiivseid tundeid. Sadhanast saab Aradhana (Universaalse hingega ühinemine), seisund, kus alateadvus puhastub. Sealt edasi on tee Prabhupati seisundisse – Universumi valdamise seisundisse – oleme avanenud superteadvuse kogemisele ning meie alateadvus on teadvusega üks.
 
Tee Sadhanat õhutatud ruumis, meeldivas ja vaikses paigas. Riietu valgesse vabalt langevasse riietusse. Meditatsiooniks kasuta alati sama pleedi ja ära kasuta seda mujal. Anna oma teadvusele teada, et Sadhana on midagi erilist, milleks sa eraldi valmistud ja isegi riietud. Peale Sadhanat võid teha kõike, mida tahad. Kindlasti söö ja joo.
 
Praeguse  Sadhana mantrate järjestuse andis joogi Bhajan 1992 aastal.
Sadhana meditatsioonide järjestus on  mõeldud Veevalaja ajastusse üleminekuks,
kus aeg muutub, planeedi võnkesagedusest põhjustatud emotsioonide, infohulga ja kiiruse tõttu üha pingelisemaks ning inimesed peavad viima oma isikliku võnkesageduse kõrgemale tasemele, et ellu jääda. (Ajastu algab 2011. aastal, novembris)
 

  • Kui inimene kooskõlastab korrapäraselt oma rütmid ja süsteemid  Universumi omadega, väljendub see tasakaalustatud neutraalses meeles ja heas tervises.

 
 
Meditatsioon  Sadhanal koosneb 7 osast, kokku 62 min.
 
I mantra, kestus 7 minutit
Adi Shakti mantra..

 Ek Ong Kar, Sat Nam Siri, Wahe Guru

meditatsioon arendab  ja laiendab meie isikliku- ja universaalhinge  vahelist tundlikkust suhtlemisel. Mantrat nimetatakse ka hommikukutseks – tekib tugev side isikliku- ja universaalhinge vahel, tõstes samaaegselt  kundalini energiat.

 II mantra, kestus 7 minutit

Wah Yantee, Kar Yantee Jug Dut  Pantee Aadak it Waha Brahmaa Deh Traysha Guru it Waahey Guru”

Mantra andis  Guru Gobind Singh (10.Guru). Pühak Patanjali ennustas oma kirjutistes, et tulevik vajab seda mantrat ja praegune ajastu ongi iidse palve tippajastuks. Mantra taastab meie ümber püha välja.
 
 
III mantra
MUL MANTRA, kestus 7 minutit

EK ONG KAR, SAT NAM, KARTA PURKH, NIRBHAO, NIRVAIR, AKAL  MOORAT, AJUNI, SAIBHUNG, GURPRASAD, JAP, AAD SUCHI, JUGAAD SUCH, HEBEE SUCHI, NANAK HOSEE BHEE SUCH

Mantra andis Guru Nanak (1. Guru) Mantra sisaldab 108 elementi, variatsiooni ja oskust, mis segatakse, et kujuneks kogemus. Laiendab loomingulisi võimeid ja projitseerib meie kavatsusi läbi Looja nõusoleku, Dharma ja ettekuulutuse.
See mantra kirjeldab lõppkokkuvõttes isiksust ja personaalsust ning (sinu) teadvuse valgustumist
Selle mantra  kasutamine aitab  kontrolli saavutada keha sisesekreetide üle ning tasakaalustab sinu kaheksa tšakrat ja kümme peenkeha
 
IV mantra, kestus 7 minutit

SAT SIRI, SIRI AKAAL, SIRI AKAAL, MAHA AKAAL, MAHA AKAAL, SAT NAM, AKAAL MOORAT, WAHE GURU

Selle mantraga teatame, et oleme surematud. Me ei eksisteeri ajas ja meie tegevused väljuvad kõiksusesse.  See on Veevalaja ajastusse ülemineku kinnitus  –   aeg muutub.
 
V mantra

 Rakhay Rakhanhaar

, kestus 7 minutit
Rakhay rakanhaar aap ubaariun
Gur Kee pairee paa- eh kaaj savaariun
Hoaa aap dayaal manho na visaariun
Sadh janaa kai sung bhavjal taariun
Sakaat nindak dusht khin maa-eh bidaariun
Tis saahib kee taayak naanak manai maa-eh
Jis simrat sukh ho-eh saglay dookh jaa-eh
 
Kui asume surematus punktis, täidetud helenduse ja erksa universumitunnetusega, siis tajume, et oleme kaitstud. Meid saadab armuliku ja andestava Looja käsi.
Selle mantra sõnad on Guru Arjun’ ilt , Sikhi’de viiendalt Gurult.
Mantrat retsiteeritakse täieliku kaitse saavutamiseks.
Rakhe Rakhanhaar sobib hästi õhtuseks palveks, aidates energia (praana) üheks olemiseks kokku koguda.
Mantra aitab sind, kui tunned ennast füüsiliselt nõrgana (näiteks oled haige) või materiaalselt haavatavana (näiteks oled kaotanud töö ja sissetuleku).
See mantra on sinu Võidu laul, mis lubab sul olla juhitud Jumala armust ja tema jumalikust käepuudutusest.
Mantra aitab sul ületada kõik takistused sinu elu ülessande ja saatuse täitmise teedelt.
Mantra on Aquarian Age hommikuse Sadhana meditatsioonide viies mantra
 
VI mantra

Wahe Guru Wahe Guru Wahe Guru Wahe Jio

, kestus 22 minutit
mantrat lauldakse Vir Asana ehk kangelase asendis: istud vasakul kannal, parem jalg põlvest kõverdatud, labajalg toetatud võimalikult keha lähedale, käed palveasendis ja pöidlapõndad vastu rinnakut toetatud, pilk fokusseeritud ninatipule.
Laulame seda, et võita oma meeled, kinnitada õitsengut, võitu, valmisolekut kohata  väljakutseid ja austada oma hinge.
 
VII mantra
Guru Guru Wahe Guru Guru Ram Das Guru, kestus 5 minutit
Laulame, et täita end leplikkusega, kiita ja avaldada tänu Guru Ram Dasile ning kundalini jooga Kuldse Keti õpetajatele –  tänu kellele on meil võimalus teha just sellist Sadhanat. Mantra on kinnitus puhastumisest.
 
Sadhana kasu
Tänu igapäevasele Sadhanale tõused tasandile, kus elu ei ole enam vaevlemine või lihtsalt aja surnuks löömine vaid õnn ja rõõm võimalusest elus osaleda. Elu on armastus ja vaimustus – oled kui oma kalliskivi looja ja lihvija, kes jälgib ja suunab oma elu arengut.
Korrapärane Sadhana tegemine ei hoia veel eemal kõiki elu probleeme ja – muudatusi, kuid Sadhana annab püsiva sisemise jõu kõigi nende probleemidega hakkama saamiseks. Siis tunnetad endas lõpmatuid jumalikke artistiomadusi ja võimeid ning väljud igast olukorrast võitjana.
Regulaarselt  läbi viidud Sadhanad on  ainuke võimalus tšakrate puhastamiseks, tasakaalustamiseks ja edendamiseks/arendamiseks.
 
On olemas erilised ajad, kus Sadhana mõju saab veelgi suurendada:
tehes Sadhanat sõpradega ühel ajal, näiteks 26. augustil kui on joogi Bhajani sünnipäev või suvisel/talvisel pööripäeval, sest neil aegadel on meeled maksimaalselt avardunud ja ühtsed.
Sadhanad on vajalikud meie ühise kodu – maailma tasakaalustamiseks. Grupi Sadhanad arendavad ühisteadvust, kus individuaalsed aurad ühinevad.
 
Joogi Bhajani käest küsiti kord: ”Miks teie teete Sadhanat, olete ju meister?” ja  ta vastas: “ Ma teen seda juba palju aastaid. Teen selleks, et jääda meistriks.” (Joogi Bhajan 03.04.1983 GTE tape T08)