Heli ja mantra. laya ja Naad jooga. Heli olemus.

Heli ja mantra. Laya ja Naad Yoga. Heli olemus

 

„Universumi iga element on vibratsiooni konstantne osa, mis avaldub valguse, hääle ja energiana. Inimmõistus tajub sellest vaid väga väikese murdosa, seetõttu on raske taibata, mida tähendab sõna „SÕNA” piiblis, mis on tegelikult totaalne vibratsioon, millest koosnebki kogu Loodu. Inimene tunnetab seda teadlikult läbi teadvuse kui ta kasutab mantrat. See on eriline heli, mis läbi hingamise rütmi vibreerides muutub loovaks heliks. See on helivoog, mis suudab läbi sisemise vibratsioonispektri igaüht avardada.”

 Yogi Bhajan.

 

Me elame energiameres, energiavibratsioonide ookeanis. Kogu Looming on avaldunud vibratsioon. Isegi pealtnäha tahke ja elutu aine vibreerib konstantselt. Elusobjektid vibreerivad konstantselt kas madalamatel või kõrgematel sagedustel. Mõned helid on kuuldavad. Mõtted on kuuldamatud helid, elektromagneetilised vibratsioonid. Mida kõrgema sageduse, väiksema tiheduse ja rohkem eetriomadustega vibratsioone sa kuuled, seda rohkem sinu enda vibratsioonisagedus tõuseb.

Sinu  enda vibratsioonisageduse suurendamine viib sind lähemale võimalusele tunda ja märgata kõikjal ja kõiges Universumi Kõrgeimat vibrastiooni – Loojat – Universumi arengu põhjustajat.

Kogu Universum on üles ehitatud helist, vibratsioonist. Nagu on öeldud:

„ Alguses oli Sõna ja Sõna oli Jumala jures ja Sõna oli Jumal”

Jumal ütles ja Maailma Loomine sai alguse. Veelgi täpsemalt. Looja vibreeris ja tekkis kogu Univerasum ja Maailm ja Päikesesüsteem, Ookeanid, Maa ja Taevas, hulgaliselt asukaid ilmus sinna. Looja vibratsioon suunab kõike kogu Univerumis. Läbi erinevate helikombinatsioonide tunnetad sina teadvuse ja intelligentsi erinevaid tasandeid. Situatsioonid, inimesed ja sündmused vastavad väljasaadetud helivibratsioonidele. Mantra võnkesagedus mõjutab sind, misiganes vibratsioon sa oled.

 

Mantra

Mantra on läbi heli tekkiv meele loov kujutlusvõime.

Man- meel

Trang- kujutlusvõime lainetus

Mantra jõud on tema heli vibratsioonis.

Mantrad, mida kasutatakse Kundalini joogas, tõstavad või muudavad teadvust läbi nende tähenduse ja rütmilise esituse. Väga kasulik on ühendada mantra hingamisrütmiga.

 

Mantrate laulmine

Mantra laulmine, kas häälega, sosinal või vaikides (mentaalselt), on teadlik meetod meele kontrollimiseks ja suunamiseks.

Kurbus, rõõm, õnnetunne, nauding, kahetsus – kõik vibreerib inim – meeles. Hoiakud, uskumused, tõekspidamised, eelarvamused vibreerivad inim – meeles energialainetena. Need määravad programmitüübi (stsenaariumi), mida  meel kasutab. See määrab läbi vibratsiooni nii  sinu enesetunde kui selle, kuidas sa näed ja tunned ümbritsevat.

Sa lood iga oma sõnaga, mida sa ütled ja iga iga sõnaga, mida sa mõtled. Kui sa laulad mantrat, mis koosneb kindlatest silpidest, siis sa palud  oma abimeheks positiivse energia. See on külluse, rahunenud meele ja suurenenud intuitsiooni ning teiste rohkete kasulike võimaluste jaoks. Mantrad on oma olemuselt lihtsad hääldada. Neid lauldes saad sa läbi vibratsiooni liikumise tulemuse. Pole isegi oluline, et sa täpselt mõistaksid, mida üks või teine mantra tähendab.

 

 

 

 

Naad Yoga teadus

 • Naam- vibratsiooni olemus. Kui sa vibreerid, oled sa olemas.
 • Naad– kõikide helide algheliaegade algusest läbi aegade

Naad on harmooniline protsess läbi AAD-i, milles suudad kogeda lõpmatust. Heli tuleb läbi ühise allika või helivoo. See on universaalne kood keelte ja  inimeste sidekanalite kõrval.

Naad Yoga teadus on tuhandeid aastaid vana teadus. See töötab läbi keele liikumise suuõõnes, läbi (suhtlemis) keele ja läbi ajus toimuvate keemiliste muutuste. See ei ole närviühendused läbi ajusektsioonide – ei ole juhtmeid, ei ole närve, ei ole juhteteid. Vastupidi, see on neurotransmissioonvedelik. Erinevad keemilised vedelikud ehk hormoonid erituvad aju erinevatest osadest. Sõnum transleeritakse igasse aju osasse läbi vedeliku, mida kutsutakse naad namodam rasaa.

 

Neurotransmissioonvedelik = naad namodam rasaa.

 

Naad viitab side (ühenduse) harmooniale:

 • namodam tähendab „ suunatud”
 •  rasaa tähendab „ mahl”

 

Läbi laulmise saad sa teadlikult oma ajuvedelike keemilist koostist muuta. Läbi tõelise iseenda seod  sa oma maailma (pildi) enda meele osaga, mis on sinu isikupära ja ettekujutuse jõud.

 

„ Kui sinu sõna on tõhus ja sa väärtustad selle, kui oma lõpmatutuse jõu, oled sa parimaist parim. Kui sa ei väärtusta endale oma maailma, ei olegi sul väärtust. Sinu oma maailm ongi sinu inimeseks olemise väärtus. Sinu maailm ongi sinu väärtus”.

Yogi Bhajan

 

 

Ühinemine Kogu Maailmaga

Inimese kehas on kaks õõnsust (koobast)- gupha, mis tekitavad loomeprotsessi.

 1. Bij gupha ehk seemne koobas on ühenduses mees ja naissuguorganitega.
 2. Gian gupha ehk teadmiste  õõnsus on ühenduses suuõõne ja keelega.

 

Naad jooga teadus puudutab gian gupha’t, kus suuõõnes keele likumisega tekitatakse häälitsus ja vibratsioon, mis loob ühenduse  mees ja naissuguorganitega ühenduses oleva Bij gupha’ga ja tekitab Jumalikuga ühinemise kogemuse.

 

Laya Yoga ja Naad Yoga

 • Laya  Yoga – olemuse sünkroniseerimine
 • Naad Yoga – olemuse loomine

 

Laya jooga kasutab universaalset helivoogu – Naadam – et teadlikult muundada see tšakrate energia äratamiseks.

Naadam ei ole füüsiline heli. See on loov vibratsioon, mis on omane Universumile ja sinu sisemisele olemusele. Laya jooga helid ja sõnad on omavahel ühenduses ja harmoonias, mis äratab sinus intuitsiooni ja tajumeeled.

 

Naad meridiaani punktid suulaes

Ülemine suulagi moodustab suuõõne katuse. See koosneb pehmest suulaest ja kõvast suulaest

Kõva suulagi, mida tavapäraselt kutsutakse suulae katuseks, ulatub otse hammaste tagant kuni lihava pehme koeni kõva suulae taga.

Suulae katuses ehk kõvas suulaes paikneb 84 meridiaani punkti:

 

 • 32 paari asub otse hammaste taga, seega 4 punkti iga ülemise hamba taga.
 • Ülejäänud 20 punkti asuvad kõvas suulaes U kujuliselt, kummalgi pool 10 punkti.

 

Suulae meridiaanipunktide täpne asukoht on persooniti erinev, kuna ka suulae kujud on erinevad.

 

 

 

Hüpotalamus ja meridiaani punktid

Keele iga liigutus stimuleerib kõvas suulaes asuvaid meridiaanipunkte, mis on nagu arvuti klaviatuur. Kõvaketas tarkvaraga asub hüpotalamuses. Hüpotalamus asub peaaju vaheajus ja temas asetseva hallköbru lehtri küljes ripub inimkeha tähtsaim sisesekretoorne nääre- hüpofüüs. Hüpotalamuses asetsevad vegetatiivsed keskused, mis reguleerivad:

 1. ainevahetust
 2. soojuse teket ja äraandmist
 3. südametegevust
 4. janu ja näljatunnet
 5. ärkvelolekut ja und
 6. emotsionaalset käitumist ja seksuaalsust

Kõik need talitlused seonduvad tundeelu ja emotsioonidega.

 

  • Shabd– helivoog, kuid mitte iga heli voog. See on heli tekitatud vibratsioon, mis lahustab sinu ego, mis tõkestab tõde ja takistab sul tajuda ja toimida nii, nagu toimiks autentne (ehtne) Sina Ise.
  • Shabd Guru– see on tehnoloogia, mis muudab sinu teadvust läbi Naad helist ajendatud jõu.
  • Siri Guru Grant Sahib – see on sinu keha ja meele kompuuter, mis lubab sinus kõlada Lõpmatusel.

 

Shabd Guru spetsiaalne ülesehitus stimuleerib hüpotalamust, misläbi muutub aju keemia. See häälestab endokriinorganite funktsioneerimise ja ainevahetuse ning loob tasakaalustatud meele ja tugevdab immuunsüsteemi. Shabd  Guru praktiseerides saab tasakaalustada meele keerulisi probleeme, vähendades depressiooni, suurendab intelligentsust ja intuitsiooni ja avada kaastundlikud jõud.

 

Šakti ja Bhakti

 • Šakti – see on mantra kordamise täpsuse ja distsipliini jõud. See on puhas energia, mis sõelub kõik su kavatsused ilma inimliku väsimuseta.
 • Bhakti – see on pühendumine ja alistumine.

 

Šakti ja Bhakti on nagu:

 • vorm ja voolamine
 • päike ja kuu
 • rütm ja toon

seda kõike nende parimas segus.