2019.aasta energeetika läbi numbrite 9.,10 ja 3

ELEMENTIDE omadused ja häälestamine.
Viiel elemendil on omad projektsioonid.
1. eeter akasha egoism
2. õhk vayu ahnus
3. tuli agni viha
4. vesi apas iha
5. maa pritvi kiindumus
Meditatiivne harjutus- Viie elemendi voog
1.Eeter (Puu Riik)- puhastus. Seisa püsti. Sisse hingates painuta ette –alla ja „rohi suurt umbrohtu nagu välja kitkudes (endasse kogunenud mittevajalikud emotsioonid), läbi suu häälega välja hingates siruta end ülesse ja „ viska umbrohi üler pea selja taha”. 3-5 kordust.
2.Õhk (Metalli Riik)- Jumalikkuse puudutamine. Seisa püsti. Sisse hingates painuta taha, käed külgedelt taha- peopesad ülespoole keeratud, iga järgmise sissehingamisega tõstad käsi kõrgemale, emmates vastavat tšakrat oma auras . Välja hinga sisisedes läbi suu ja too käed ette nagu ümarat suurt palli käes hoides iga kord järjest mööda tšakraid ülespoole nagu tšakrat eespoolt oma auras kallistada:
1. Kubeme kõrgusel
2. Naba kõrgusel
3. Diafragma kõrgusel
4. Südamekeskuse kõrgusel
5. Kõri kõrgusel
6. Kolmanda Silma kõrgusel
7. Pea kohal
3.Tuli- Päikese endasse toomine.Seisa püsti. Sisse hingates siruta ja tõsta käed kõrgele ülesse võttes maailma kätele. Häälega välja hingates too sõrmeotsad ja pöidlad ühendatud kuid peopesad lahus käed iga kord järgmisele tšakrale:
1. pealaele
2. kolmandale silmale
3. kõrile
4. südamekeskusele
5. kolmiksoojendile
6. nabapunktile
7. kubemele
4.Vesi- küünla kustutamine. Kükita , kannad põrandal, kätega haara põlvede ümber kinni . Sisse hingates langeta pea rinnale,läbi suu häälega välja hingates tõsta pea ja puhu nagu tahaksid küünalt kustutada. 3 -5 kordust.
5.Maa – enesearmastus ja respekt. Kasuta Ujjay hingamist . Pane käed kaisutades ümber diafragma ja ja kiiguta keha nagu kussutades.Kui tuned, et oled valmis, tõsta sisse hingates käed ülesse ning hinge hoides siruta, välja hingates painuta ette alla ja vii labakäed talla alla. Tee sirutust-painutust koos hingamisega 3-5 korda ning lõpuks silu kätega alates suure varba küljepoolsest servast mööda põrna meridiaani ülesse.

Energia „äratamine”
1. „Taeva ja Maa ühendamine”. Seisa püsti, käed ripuvad keha kõrval, hinga rahulikult ja tunneta ,1-2 minutit. Hõõru peopesad kuumaks. Pane käed palveasendisse südamekskusele. Sisse hingates tõsta parem käsi kõrgele pea kohale, peopesa vastu taevast keeratud ning vasak käsi alla, peopesa maa poole keeratud, hoia hinge (keeleotsa võd suu lakke suruda), välja hingates ( võid ka suu kaudu) too käed südamekeskusele palveasendisse , siis sisse hingates vasak käsi ülesse ja parem alla, välja hingates käed südamekeskusel, jne. Tee 3-5 kordust. Lõpeta ülgade ja käte lõdvestamisega.
2. Selja venitus oma keha meridiaanide joondamiseks Maa meridiaanidega. Seisa püsti , Pane käed reitele ja tantsi „aafrika tantsu” rütmiliselt ühelt jalalt teisele niimoodi paar minutit. Jätka tantsimist kuid samas rütmis hakkad kord üht kord teist õlga nagu põlve poole viima, venitades selga diagonaalselt. Mida lähemale õla vastaspõlvele saad seda suurema venituse lood , 2-3 minutit. Aafrika tants on hea Maa energia tasakaalustaja ning põrna, neeru ja maksa energiakanalite aktiveerija´.
3. „Vastaskäsi-vastasjalg” energiate häälestamiseks. See on nagu paigal marssimine, tõstes vasaku põlve tõstad parema käe, tõstes parema põlve, tõstad vasaku käe. Marsi mõnuga vähemalt 1 minut, hingates nina kaudu sisse ja suu kaudu välja ( nagu väike auruvedur).
4. Energiapunktide manipuleerimine. Rangluualused neerupunktid, siis „tarsani „ koputus rusikatega rinnale, põrna punktid külgedel teine teisel pool rinnanibusid.

Pühakud ja õpetajad on õpetanud, et elemendid ja energiad , mis leiduvad lõputu universumi koostisosades, leiduvad ka inimkehas. Universum, see on Kosmos ja inimene on kosmose mikrokosmos. Kui analüüsida peotäit merevett, siis on selle koostisosad samad nagu kogu ookeani vee omad. Sarnaselt on inimkeha koostisosad samad kui Universumil. Oleks veider kui leiaksime mõne elemendi inimkehas, mis erineks universumis leiduvatest elementidest. On vaid üks Looja, kelle looming see on ja kõik ilmnenud asjad on sündinud ühisest Allikast.
Looja otsustas luua, et saada kogemust. Looja oled Sina. Jumal on inimeste väljendus. Ta on sinu identiteet ja olemasolu. Igal pool, kus oled Sina, on ka Tema. Sest iga kord, kui sa lood, organiseerid ja hävitad, on see osa sellest, mis on juba inimeses olemas. Kõikehaarava universaalse olemuse tegutsemine väljendub läbi inimese. Inimtegevus on selle kuvand või peegeldus
Number 9 (aastanumbri 2019 viimane number)
Põrn. Maa energia, Yin organ, tõusev energia.
Põrn on tumepunane elund, mass ca 200g, asub vasakus roietealuses piirkonnas. Koos punase luuüdi ja lümfisülmedega kuulub põrn vereloomeelundite hulka. Põrn valmistab agranulotsüüte, põrnas toimub erütrotsüütide hemolüüs (puhastamine ja kontroll) ja kehavõõraste ainete fagotsütoos. Põrn on vere depoo, millest vajaduse korra näiteks söögi seedimiseks või füüsilise töö korral suunatakse rohkem verd vereringesse, lõdvestuuse ja une ajal kogub põrn verd ja puhastab. Isik saab läbi positiivse mõtte-affirmatsiooni saata energiavoo põrna, mispeale see puhastab punalibledega ringleva emotsionaalse voo muutes selle positiivseks.
Põrna meridiaan algab suure varba välimiselt servalt küüne tagant, kulgeb mööda labajala siseserva,hüppeliigese eest ülevalt mööda sääre ja põlve siseserva, reiel jõuab reie peale ja kulgeb üle vaagna eesosa teine teiselt poolt kõhunaba kõhu küljelt , rinnanibude kõrvalt külje poolt kuni rangluu keskkohani ja sealt kaenlaaugust allapoole küljele 6.-7. Roide vahele.
Energia põrna meridiaanis on AKTIIVNE kell 9-11 ja PUHKAB kell 21-23. Põrna energia aktiivseimal ajal kell 9-11 on Kolmksoojendi energia kõige nõrgem. Reisimine ja sellega kaasnevad ajavahed ajavad Maa energia meridiaanid segadusse (sama on kella keeramisega) ja see tekitab väsimuse.
Põrna energiameridiaani punktis P6 (säärel) kohtuvad kolm Yin meridiaani : maks( nr. 5), neer ( nr. 8) ja põrn (nr. 9). Punkt P6 asub sääre seesmisel küljel hüppeliigesest kämblalaiuse võrra kõrgemal.
PÕRN ja KÕHUNÄÄRE
Funktsioon
­ muundamine (toit & jook) ja transport
­ puhta tõstmine, juhib praana tõusu.
­ valitseb verd
­ juhib kehamahlu. Põrn vastutab lihaste niisutamise ja 4 jäseme eest.
­ põrn saadab energia kõikidele nadidele.
­ inimkeha rütmid
­ avaneb suhu
­ meel ja emotsioonid

Muundamine (toit & jook) ja transport
Põrn on keskne organ, et muundada toit/jook praanaks ja vereks.Kui toit on söödud läheb see makku, magu saadab toidu informatsiooni põrna ja põrn lõhustab saadetud informatsioonist olemusliku energeetika ja saadab informatsiooni kopsudele ja südamele. Süda lööb praana nagu hinge templi verre. Kui põrna enam pole, siis nadi jääb ikkagi alles, funktsioneerides ca 60 – 70 %. Surma järgselt põrn kaob.Põrna energia hoiab organeid nende kohtadel. Kui energia on madal, viib see hemorroidideni, veenilaienditeni, songa ja päraku väljalangemiseni.
• Neerudes on sünniga kaasa saadud praana kodu. Sünnipärane praana neerudes vastutab keha üldise konsitutsionaalse seisundi eest.
• Põrnas on elu jooksul kogutava praana kodu.Põrn vastutab tervise eest kogu elu vältel.
Põrna ja neeru energia koostoime:
Kui neeru energia on tugev toetab ta põrna. Kui põrna energia on tugev, toetab ta neeruenergiat .
Kui neeru energia on madal, võtab energiat põrnalt. Kui põrna energia on madal, võtab ta energiat neerudelt.
Pikaaegne neeru puudulikkus viib põrna puudulikkuseni ja vastupidi.
Madala põrnaenergia põhjused
­ Toitainete vähene toit (energiavaba jahutav toit, dieedid ja tooroit (eriti banaanid, kiivid, apelsinid), puuviljamahlad, värske piim ja jogurt, müsli
­ Seisev ja istuv töö
­ Liiga palju füüsilist tööd, stress ja ülekoormus
­ Liiga palju vaimset tööd, liiga palju mõtlemist
­ Mõnuainete tarbimine
Madala põrnaenergia sümptomid.
­ Magusaisu, sest magus ergutab põrna. Põrn annab magusaisuga märku, et tal on tekkinud energia seisak või puudujääk.
­ Kahvatu jume, sest puudulik praana viib aeglase verevooluni ja perifeeria ei ole piisavalt toidetud. Tüse istmik, puusad ja reied. Üldine ülekaal, sest pole piisavalt tuld, et põletada toitu ja väljutada vett.
­ Sümptom: väljaheites on seedimata haisvad toidutükid. See on märk, et keha on ebapiisavalt toidetud toitainete ja energiaga. Energia ei tõuse või hoopis langeb, mis peale söögikorda tekitab paisunud pundunud alakõhu jakõhugaasid.
­ Immuunsüsteemi nõrkus.
­ Lümfisõlmede ja juhade haigused .
Kui põrna energia pikemat aega madal, viib see kehasoojuse puudulikkuseni ja külmatundeni.
Külma seisundi tagajärjed
­ verepuudulikkus, millele järgneb
­ kanapimedus ja valgusetundlikkus
­ tuimad ja külmad jäsemed
­ emotsionaalne ebastabiilsus, pidev ärritusseisund
­ Hommikused seljaprobleemid, mis liikudes paranevad
­ üldine väsimustunne
­ unetus
Põhjus on selles, et vereloome aluseks on eluajal saadav saadav praana, seda salvestab põrn.
Põrna energia puudujääk viib alati kuivuseni, mispõhjustab liigse lima teket ja kogunemist kehasse:Eriti kui jood liiga palju piima ja sööd magusat. (välja arvatud Või ja ghee, mis ehitavad praanat ega tekita lima).
Südame praana pumpab verd ja põrna praana hoiab verd veresoontes. Vere koostis sõltub energia puhtusest (toidu, joogi ja mõtete-emotsioonide.-suhtumise puhtus). Luuüdi eest vastutab ka põrn.
Põrn reguleerib vere ja vee jaotust kehas, vastutab, et toitaine jõuaks iga rakuni.
• Keha ülaosa vee ainevahetust juhivad kopsud
• Keha keskosa vee ainevahetust juhib põrn
• Keha alaosa vee ainevahetust juhivad neerud.

Põrn toidab ja tagab lihaste, rasvkoe, lihaskoe ja nelja jäseme paindlikkuse
Maks vastutab lihaste kokkutõmmete ja sirutamise eest.
Viljastumiseks kasutab keha neeru energiat, raseduse hoidmiseks kehas põrna energiat
Põrn avaneb suhu seega:
­ Madal põrnaenergia viib maitsetundlikkuse kaotuseni
(lõhnataju kaotus: kopsud + põrn)
­ Probleemid huultega
Põrnal on väga emalik energia, toitev ja turvatunnet andev energia. Põrn vastutab, et selline energia võetakse vastu toidust, tähelepanust . Põrn vastutab keskmes oleku eest. Et tunneme, kes ja kus me oleme, kuhu kuulume sellel planeedil. Terve mõistus
Madal põrna energia tagajärjed:
­ Depressioon, turvatunde puudumine, madal eneseusk ja usaldus
­ Pikaajaline: neeru või põrnaenergia puudulikkus mis toob tervise halvenemise.
­ Keskendumise puudus
­ Mõtete ketramine endast või probleemidest, suletud ring.
­ Hajali meelte tõttu jäävad asjad pooleli
­ Juuste väljalangemine kuna puudulik põrna energia ei suuda hoida neid omal kohal

Üleliigne põrnaenergia
­ Teadmiste ja viimaste uudiste järgi janunemine, energia killustamine ja laialipillutamin
­ Sund palju lugeda
­ Teadmiste väga detailne kogumine, spetsialistid
­ Võimetus lakata mõtlemast ja Pidev sisemonoloog
­ Tugev ühepoolne kaitse põhjendada kõike teadusega, teiste vaatepunktide põlgamine ja tagasilükkamine eos
­ Sundkäitumine, sundideed või tülpimus, sund ja kirg koguda asju.
­ Ühel võib olla sundidee, kuidas elada, teatud staatusest, võimust, edukusest või rahast. Kui idee valdab, siis on see nagu meele vallutanud deemon. Viib kontakti kaotuseni ümbrusega, enda, keha ja tema tunnetega. Inimene muutub pimedaks elu mitmekülgsuse suhtes.
Liialdamine:
1. Liigne söömine imab Maa energia seedimisse ja jätab väga vähe järele vaimseks aktiivsuseks
2. Liigne mõtlemine ja vaimne töö imavad Maa energiat, nõrgestades meelt ja keha poolt, mis väljendub:
­ väsimus (peale sööki)
­ keskendumisraskused, sest nõrk põrn ei suuda luua piisavat toiduenergiat
­ maohaavandid, seedeprobleemid
­ menstruatsiooni probleemid
­ allergiad
­ ainevahetusprobleemid, kehakaalu tõus/langus

Käitumine stressis
• kangekaelsus ja vastuseis
• Stressis kõhunääre ehk pankreas ei taju elu magusust ja rõõmu ning muutub väsinuks, makku tekivad haavandid, röhitsused.

Põrna ja mao näos avalduvad joooned
Nõrgalt vormitud vagu või joon, mis jookseb ninast ja lõpeb enne huuli näitab tundlikku magu. Tugevalt vormitud vaod ja jooned näos on tihtipeale krooniliste maohaavadega inimestel.
Harjutus põrna energia tajumiseks:
Seisa jalad kindlalt maas, põlved painutatud, käed vabalt reitel, keha lõdvestunud. See on Aafrika tantsu asend Sule silmad, visualiseeri ja tunne energia voolu alt ülespoole.
Jooga põrnale ja kõhunäärmele. Turiseis. Rohutirts
Sinu kodus väljendub põrna energia läbi Sinu magamistoa.
Number 10 (aastanumbri 2019 kahe viimase numbri summa 19=1+9=10)
Eeter (Metalli Riik; Akashi) energia
Eeter energia valtseb inmkehas maksa ja sapõpõit. Maks on elund, mis suudab end taastada ja uuendada ,seda isegi siis kui kuni 80% tema kudedest on kahjustunud või hävinud. Maksa ülesanne on eemaldada kehast mürke, toota hormoone, toota sappi ja puhastada verd. Energeetiliselt vastutab maks eluenergia, vere ja emotsioonide sujuva jaotumise eest kehas. Kui emotsioonide jaotumine kehas on kuskile takerduv, tekitab see palju pingeid. Seetõttu maksa energia tasakaalukus kehas on väga oluline.
Sapipõis kogub maksa nõret ehk sappi, mille ülesandeks on kõik rasvaslahustuvad komponendid veeslahustuvateks muuta . Rasva on kehas kõikjal: rakukestades, ajus (60%aju koostisest), naha all kaitsekihina, hormoonide koostises, kuid selleks et rasv jõuaks vajalikku kohta kehas peab ta veres transportimiseks olema muudetud vees lahustuvaks.
Peamine emotsioon Eeter energial on VIHA. Viha tekib alati, kui tunned et sa ei saa seda mis tahad, sa pead tegema seda mida ei taha, tunned või arvad et sinuga ei arvestata piisavalt või ei soovita su kuuluvust (perekonda, sõpruskonda, riiki, ühiskonda…), kui tunned et sa ei saa hakkama, oled millesti ilma jäänud, sa ei vääri seda mida sulle pakutakse. Kuid enda väiksemaks tegemine ei tee sulle head. Endaks olemine nõuab julgust. Igal puul on metsas oma koht, igal inimesel on ühiskonnas oma koht ja roll.
Viha muutmine positiivsemaks emotsiooniks on kehale vajalik, et energiat säästa ja kehjustusi ennetada. Üks võimalus viha muutmiseks on motiveerimine edasiviivaks energiaks õpetades endale lahendusi leida. Õpi viha komposteerima ja viljakaks huumuseks muutma, tekitades rämsust varanduse. Vihast jagusaamiseks on oluline olla painduv nii kehaliselt kui vaimselt.
Vihas ja ahnusest vabanemise jooga:Lama selili, jalatallad vastamisi, jalad põlvest kõverdatud. Käed pea all, pöidlad suruvad kolju-kaela piirile laadimispunktidele, nimetissõrme otsad ühendatud. Lama ja hinga ning kui soovid, lase endasse tekkinud vihal või omamissoovil ja ahnusel vabaneda, hinga sisisedes see endast välja.
Sapipõis Eeter energia ( Puu Riik)Yang organ, laskuv energia.
Sapipõie meridiaan algab väikeses süvendis silma välimise nurga taga, liigub sealt kõrvaaugu ees olevasse lohku (kui suu avad),( ühine punkt peensoole energia meridiaaniga), meelekohani,kõrvalesta ülemise ääreni, tagasi kõrvalesta tagust mööda kolju servani, sealt ülesse otsmikule 1 sõrme laiuse võrra kulmu kohal (kulmu keskohast, nn. „issand jumal” punkt), siis üle kolju külgmist ülemist joont mööda kukla taha kolju-kaela servani (Sp20- tuulte pesa), sealt õla keskele abaluu ja rangluu vahesisse ossa, edasi õla eest kaenla alla mööda kõhtmis külge vaagnaluuni sik-sakina veidi ette ja siis alla puusanapale, edasi mööda reie veidi tagapoolsemat külge , mööda põlve külge, mööda sääre külge alla kuni pahkluuni ja sealt labajala välimist pealmist pinda mööda neljanda varba välisserva küüne taha.
Jooga sapipõie energiale:
• Silmade välisnukade (meridiaani alguspunktid)ja seejärel neljandate varvaste (meridiaani lõpppunktid) massaaz.
• Püsti seistes, käed üle pea sirutatud sõrmseongus, painutused ja venitused külgedele.
• Puu asend, käed ümber diafragma, emmates kolmiksoojendit ja põrna meridiaani.
• Kerepööre küljele sapipõie punkti mõjutamisega ( põlveõndlas välimise külje pool)).Lama selili, käed „T” asendis sirutatud keha kõrvale, põlved kõverdatud. Lase põlved paremale poole langeda ning siruta vasak jalg sirgeks, haara parema käega põlveõndlast masseerides sapipõie punkti.
Kriya: gallbladder, problems; allikas: „Yoga for Health and Healing”, lk.68, tõlkija Eha Kooser
Selili, parem käsi peopesaga allapoole toeta selja alla (maksa piirkonda). Vasak käsi kaela taha küünarnukk põrandale. Vasak sirge jalg põrandal, parem jalg tõstetud 90 kraadi ja põlvest sirutatud. Tulehingamine 1-3 minutit. Lõpeta sügavalt sisse hingates ja hinge ning asendit hoides 15 sekundit, siis lõdvesta keha põrandale laibaasendisse 1-3 minutiks.
See lühike kuid tõhus kriya on kasulik sapipõie, südame ja põrna probleemide lahendamiseks ning energia lõdvestamiseks neis elundites.
Sapipõie energia väljendub Sinu kodus ühendavas ruumis: koridor, trepikoda…)
Sapipõie energia on otsustusvõime tagajaks, viies alustatu lõpule.
Number 3 (aasta numbri 2019 summa summaarum, 2019=2+0+1+9=12=1+2=3)
Ära jää ootama kunas Jumal Sulle andestab vaid andesta endale ise ja tee seda kohe.Andesta ka teistele.
Veidi emotsioonidest:
Viha kui emotsiooni alla käivad ka ärritus, raev, frustratsioon ja kibestumine. Kui need emotsioonid on pidevad ja pikaajalised, põhjustavad need maksa qi* seiskumise või maksa kuumuse tõusu. Maksa qi seiskumine väljendub poomistundena kaelapiirkonnas, raskustundena rinnus, spastiliste valudena kõhus jne. Maksa kuumus liigub ülespoole, väljendudes pea- ja kaelapiirkonnas – lagipea peavalud, peapööritus, tinnitus, kaela kangus, punased laigud kaelal ja rinnal jne.
Rõõm on iseenesest postitiivne emotsioon, mis toidab südant.
Äärmuslik rõõm (eufooria ja ülierutus) võib hakata kahjustama südant, tuues sinna liiga palju energiat. Tavaliselt väljendub see palpitatsiooni ehk südamepekslemisena, rahutuse, unetuse ja pideva rääkimisena.
Kurbus nõrgestab kopse, kuid mõjutab ka südant. Lisaks kurbusele on samasuguse mõjuga lein ning minevikus tehtud otsuste ja tegude kahetsemine. Kurbuse toime seisneb kopsude qi ära kasutamises ja nõrgestamises, mis väljendub hingelduse, väsimuse, depressiooni, nutmise ja raskustundena rinnus.
Muretsemine on üks levinumaid emotsionaalseid haiguste põhjuseid tänapäeva ühiskonnas. Ebakindlus ja pidevad muutused panevad enamikku inimestest millegi pärast muretsema. Muretsemisega sarnast mõju avaldavad ka liigne vaimne töö ja aktiivsus ning kinnisideed.
Muretsemine mõjutab organitest kõige rohkem põrna ja kopse. See põhjustab qi seiskumist. Kui muretsemine mõjutab kopse, tekib rinnus ebamugavustunne, hingeldus, õlgades pinge; see tekitab köha, jume on kahvatu, hääl muutub vaiksemaks ja nõrgemaks ning inimene ohkab sageli.
Põrnale mõjudes tekitab muretsemine söögiisu langust, ebamugavustunnet ülakõhus, pinget või valu kõhus, väsimust ja annab meile kahvatu jume.
Hirm. Nii pikaajaline pidev hirmu all elamine kui ka äkiline hirm kurnavad ära neerude qi ning suunavad selle allapoole.Lastel väljendub see öises voodimärgamises. Täiskasvanutel võib äkiline hirm kõhu lahti võtta või kontrollimatut urineerimist esile kutsuda. Krooniline hirm hakkab kahjustama neeru yin’i, mille tulemusena tekivad kuumahood, öine higistamine, rahutus ja unetus. Samuti tekitab krooniline hirm neeru yang’i vähenemist, mis toob kaasa seksuaalsuse languse ja potentsihäired meestel.
Šokk kasutab hetkega ära organismi qi-varud ning mõjutab kõige rohkem neere ja südant, tekitades palpitatsiooni, hingeldust, unetust, kõhulahtisust või uriini kontrollimatut väljumist.
Tule energia , peensoole meridiaan, Yang organ, laskuv energia
Peensool on umbes 3 meetrine torujas elund, mille ringkurruline sein on kaetud soolehattudega kus asuvad peensoolenäärmed ja toodetakse 1 liiter soolenõret ööpäevas. Peensoolel on kolm osa: kaksteistsõrmik, tühi- ja niudesooleks. Peensoole esimesed 20-30 cm moodustavad kaksteistsõrmiksoole ehk duodeeniumi, sinna suubub sapi – ja kõhunäärmejuha. Peensooles muudetakse toit ensüümide toimel imenduvaks, mille järel see imendub kas vere- või lümfisoontesse.
Peensool / väike soolestik).Peensoole meridiaan algab väikesõrme küüne tagant välimiselt küljelt, mööda labakäe väilkesõrmepoolset serva küünarnukini, sealt õlavarre tagakülge mööda õlaliigese taha-alla ja siis õlaliigese taha ülesse, abaluu keskele, abaluuülaserva, mööda õla tagakülge ja kaela külge kuni kõrvaavause ette ( selle pinkti lähedal asub ka sapipõie punkt lohus kui suu avada).
Peensoole energia on Sinu kodus väljendatud läbi elutoa, läbi vaba aja ruumi.
Jooga peensoolele (number 3) ja tema partnerile südamele( number 7):
Kõik harjutused, mis mõjutavad südamekeskust ja peensoolt, on head nii 3. kui 7. Kehale. Loomulikeim ja tervistavaim 3. ja 7. Kehale on naermine. Ümber oma Kolmanda Keha tunneme tugevaid tundeid õiguse ja õigluse valdkonnast, mis mõjutavad meid kiiresti nii enda kui teiste hindamise ja arvustamise teele keerama. Hinnangud ilma tegevuseta on tavaliselt laim. Kui keerad oma sõiduki huumori maanteele ja suudad naerda probleemide üle, avab see uksed võimalustele tõsta nii ennast kui teisi sellest rõhuvast keskkonnast välja ja „kannataja” käitumismuster katki murda.
Head harjutused Kolmandale Kehale, Positiivsele Meelele:
• Naermine on hea meetod enda vabastamiseks mineviku mälestusest, sest number 7 kaldub endasse salvestama minevikumälestusi ja tahab lahendamata probleemidele revanssi otsida, tahtes muuta sind kibestunuks ja kättemaksuhimuliseks. Naermine aitab sul kiiresti kergendust leida ja vabastab tee edasi tulevikku liikuda.
• Märkmete tegemine ja päeviku pidamine on hea number 7-le. Märkmikku üleskirjutamine aitab sul kergemini oma teadvus ja ajurakud mineviku toimingutest puhastuda ja uute mõtete jaoks vaba pinda hoida. Üleskirjutatud märkmeid aja möödudes lugedes saavad nad mõnikord hoopis teise tähenduse või hoopos kaotavad tähenduse ja võivad sisaldada õpetlikku ja eedasiviivat informatsiooni.
• Harjutused kõhupiirkonnale, alakõhule on väga head, sest teevad sind tunduvalt teadlikumaks sellest jõupunktist, läbi mille genereeritakse naeru positiivne energia
• Jalgade tõsted, jalgrataasõit, stretšing pika ja sügava hingamise saatel
• Kõhuliasendist kõhul kiikumine ja rullimine, keha hüpitamine
• Nabapunkti manipulatsioonid sisse ja väljahingamisel või peatatud hingamisega (Bhastrika hingamine, Tule hingamine)
• Nabapunkti lõdvestamine, hingamise lõdvestamine
• Selili asendist keha hüpitamine, vaagna tõstmine sisse hingates ülesse ja välja hingates tagasi maha (väga hea harjutus ka neerudele).

Aura jaoks ( number 7 kes on number 3 parneriks)on head harjutused:
• Kõik harjutused väljasirutatud kätega, tehas ujumisliigutusi vasakule ja paremale ja taha ja ette, liigutades käsi kõndimisrütmis
• Keha painutused välja hingates sügavalt ette kuni põrandani, sisse hingates üles, venitades selgroo pikemaks, käed pea kohale, painutused ja kallutused külgedele
• Käte plaksutamine, käte tõstmine sisse hingates pea kohale ja langetamine välja hingates nabapiirkonnani.
• Kui naermine ei tule kuidagi välja (sest sind valitseb tegelikult väga sügaval alateadvuses olev viha ), siis visualiseeritud poksikoti vahelduvate rusikatega tagumine võib aidata, iga kord kui „ virutad poksikotile”, hinga sügavalt välja.

Et kolmanda ja seitsmenda dimensiooniga seotud tundeid märgata ja teadvustada, on head harjutused silmadele. Nende sügavam mõte ja kasutegur seisneb mitte niivõrd 3. ja 7. dimensiooni mõjutamises, kuivõrd just tendentside reguleerimises, mida isik lubab endale poolfantaasiatena, teiste sõnadega kasutada nägemist distsiplineeritud eesmärgil.
NB!Silmad võivad vaigistada ja seeläbi viia neljanda ja kuuenda Keha ärkamiseni, mis on seotud puudutuse ja intuitsiooni ärkamisega pimeduses olles ( näiteks suletud silmadega ja fokusseeritud pilguga). Spirituaalse arenguprotsessi tähtsust, mis sellega kaasneb, on raske üle hinnata, see on hindamatu. Seepärast on harjutused silmadega alati ka 4. ja 6. keha arendamisse lülitatud.
Omadused
Just see termin „ omadused” kuulub numbrite 3 ja 7 juurde ja tuleneb sellest, et nendes dimensioonides toimub pidev iseenda ja teiste suhetele, ümbrusele, kogemustele hinnangute langetamine ja kohtumõistmine. Kui põrkud oma isiklikes kogemustes kokku ebavõrdsusega, siis helistatakse kohe kohale 3 ( peensoole energia) ja 7 (südame energia)kas kaitsja või kostjana. Koos 3-ga saabub hoolivuse, headuse ja entusiasmi portsjon, mis annab kannatajale ja rõhutule julgustust ja toetust. Ja kui toetusaktsioon läbi kukub, võtab võimu enda kätte tagakiusamine ja ohvriks tegemine.
Number 7-ga fokusseeritakse tähelepanu sellel, et näha enda või teiste kannatuste põhjusi ja põhjustajat. Me õpime märkama teiste kannatusi ja olema andestavad ja armulikud. Õpime nägema karma seadusi, mis ütleb: „ Mida külvad, seda lõikad!” (as you sow, so shall you reap).
Sa võid lõdvestuda kindlustundes ja usalduses Univerumi loomulikuses lahendada kõik ebakõlad. Veelgi enam, sa võid isegi olla võimeline aru saama ja mõistma seda, et see kes täna on kannataja, on eile ise kellelegi kannatusi põhjustanud. Selline asjade ja poolte ümberpöördumine võib toimuda nii sinu eluaja jooksul kui läbi erinevate ja järgnevate inkarnatsioonide.

Ära jää ootama, kunas Jumal sulle andestab!!! Andesta endale ise ja andesta teistele!
Jumal on sinu enda seisundi võrdkuju ja vastavalt sellel missuguseks oled loonud Jumala enesehinnangu , vastavalt selliseks teed sa enda jumaliku imago.
Tõstes ennast teistega võrdsele tasemele, tõstad sa kõikide enesehinnangut, sest sa oled üks osaleja kõikidest.
Läbi teistele andestamise saad sa andestada ka iseendale, sest: „ Mina olen Kõik!”.
• Andesta ja sulle andestatakse
• Mõista ja sind mõistetakse
• Hooli ja sinust hoolitakse
• Hoolitse ja sinu eest hoolitsetakse
• Looda ja sulle antakse võimalus, toeta ja sind toetatakse
• Ole tugev ja sulle antakse jõudu
Need seisukohad illustreerivad Tule elemendi iseloomu, mille kandjateks on numbrid 3 ja 7.
Tule element
Mõeldes Tule elemendist ning Kolmandast ja Seitsmendast kehast on nende ühiseks iseloomustamiseks sellised omadused magu kohtumõistmine, viha, huumor, andestus. Tuli on viha poolt vägagi juhitud. Andestus on juhitud vabanemise mõttest kuid ka juhimisest. Kõige efektiivsem andestamine on selline, kus sa vabastad ennast esialgsest kohtumõistmisest: kas midagi on valesti või keegi on valesti käitunud. Sa saad seda tõenäoliselt teha siis, kui tunned, et ei vaja enam kontrollimehhanismi, mille oled enda jaoks üles ehitanud. Tule aktiivsus võib olla nii ärritav, hävitav, soojendav, säilitav, ja see kumab sinu käibelolevatest tõekspidamistest iseenda, ja maailma suhtes. Huumor vähendab kuumust. Kui huumor on väljendatud veidi laimavas vormis, suunab see agressiivse tule kaitseseisundisse.
Tuli salvestab mineviku hinnangud, selle mida sa pole soovinud kuni kättemaksu teostamiseni. Sa nagu pead oma mineviku igasuguste suveniiridega täitma, milles sa loodad säilitada iseenda head imidžit. See on sinu ellu siginenud lapsepõlvest ja see on õpetanud sulle olema iseenda politseinik. Teisisõnu sa lõpetad eneses nii hea kui halva, igavese vaidluse sellest, mida sa konkreetsete asjade puhul võikid või ei peaks. See aitab korrastada sõbraliku kohtumise erinevate poolte rüselemises, mis võiks olla näiteks laps ja tema vanem, mässaja ja kohtumõistja, süüdistaja ja süüalune, päästja ja päästetav. Asi on vaenupoolte omavahelises lepitamises, mõistes nende rüselemist iseendas, ja see teeb sind tugevamaks ning nii mõnestki vastasest võib saada sõber.
Tuli on tegude katalüsaator: liikumapanev ja motiveeriv jõud, mis teeb plaanide täitumise võimalikuks. Põlev leek tähistab elu kestmist. Surematu säde on jõud, mis viib edasi tulevikku. Isiku püüdlused peavad olema seotud tule säilitamisega ja selle põlemas hoidmisega. Kui leek kustub, siis isik kustub. See ei ole iseenesest ei hea ega halb, vaid on tegelikult eksistentsi dünaamika. Tuli võib väljuda kontrolli alt, põletades ära õhu, mis on teistele inimestele vabaduseks vajalik. Nii kaua kui on tuli, on ka põhjuse ning tagajärje ahel. Tuli on keskpaik, tsenter, milles Karma toimib, oodates sobivaid hetki ja võimalusi teostumiseks
Viha on tavaliselt mõistetud kui soovimatu. Kuid viha allikas on samuti tuli, mis võib meid hoopis motiveerida midagi positiivset ja progressiivset tegema, mille algenergia leegi puhub viha ülesse. Leegist loobumine, allasurumine, pehmendamine, niisutamine piirab tegelikult loominguliste võimaluste realiseerumist. Loomulikult on meie elus hetki, kus sa tunned et ei pea või ei tahagi olla muutuste looja. Nendel hetkedel ei põle leek sinus tugevalt, kuid selle seesmine helendus soojendab sind mugavalt ning soojendab ka ümberolijaid, pakkudes ohutut pelgupaika. Tuli selle süteringis võib olla vaevu märgatav, samas suureks paisunud leekide möll paistab suurtesse kaugustesse ning sellele läheheda on liiga kuum… Varem või hiljem nõuab tuli väljapääsu, tehes seda siis kas ühel või teisel viisil ja niimoodi kuvab tuli iseenesest ühiskondlikku maailmavaadet ja hetkesituatsiooni. Kui sinus olev tuli ei ole soojusallikaks teistele ja ta ei saa väljuda, kiirendab see vältimatult sotsiaalse konflikti plahvatust.

2 Kui tuli sinus on liiga kuum, vajab see jahutamist läbi hingamise, hingates läbi suu sisse ja läbi nina välja. Sissehingamise ajal tee huuled väiksemaks nagu tahaksid vilistada. Sitale Pranayam on tugev jahutaja. Et jahutamist veelgi kiirendada, luba sissehingamisel endas kõlama vibratsioon: Ssooooooo” ning väljahingamisel: „ HHuuunnnngggggg” ( vaata numbrikombinatsioonid 2/8)
3 Kui tuli on sinus liiga külm või leek on nõrk, kasuta nabapunktist lähtuvaid füüsilisi ja hingamisharjutusi, samuti helivibratsioone, mis lähtuvad nabapunkti energiast ( vaata „Helid”)